Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Кардашијан на своите фанови на Твитер им откри како ослабела 15 килограми за само два месеца.

„Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени хидрати“, таа ја открива својата тајна.

Ако имате мало бебе и го доите, немојте прерано да почнете со диети. За време на диетата, постојано напорно вежбајте со личен тренер, а ако планирате да започнете со држење на Аткинсоновата диета на база на месо причекајте вашиот лекарот најпрво да ви одобри – советува Кардашијан.

„Кога луѓето пред 3 години зборуваа дека имам речиси 100 килограми, тоа многу ми пречеше. Што е најлошо моите килограми не беа ни приближно до таа цифра“, изјавила Ким.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

89 Коментари

 1. Pingback: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета – Gotvi.mk

 2. Pingback: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! – Gotvi.mk

 3. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена – Gotvi.mk

 4. Pingback: Еве како изгледа тридневното мени на Ријана – Gotvi.mk

 5. Pingback: Грицкате сончоглед? Правите добра работа, еве и зошто – Gotvi.mk

 6. Pingback: Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна – Gotvi.mk

 7. Pingback: 7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете – Gotvi.mk

 8. Pingback: Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна – Gotvi.mk

 9. Pingback: Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива – Gotvi.mk

 10. Pingback: Јадете ги овие 4 намирници и ќе ви се намали апетитот – Gotvi.mk

 11. Pingback: Омилените јадења на славните – ќе се зачудите од изборот – Gotvi.mk

 12. Pingback: Подгответе се за изненадување – Колку калории трошиме седејќи пред компјутер? – Gotvi.mk

 13. Pingback: Јаболко и мед – сè што ви треба да изгледате како филмска дива – Gotvi.mk

 14. Pingback: Лејди Гага – Еве го нејзиното диетално мени – Gotvi.mk

 15. Pingback: Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми – Gotvi.mk

 16. Pingback: Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: „Game of Thrones” – Разрешена е мистеријата – Gotvi.mk

 18. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 19. Pingback: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер – Gotvi.mk

 20. Pingback: Се шокирал кога влегол дома: Му ја украле целата ракија – Gotvi.mk

 21. Pingback: Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа – Gotvi.mk

 22. Pingback: Почнува Струмица опен фестивал – прво јубилејно издание – Gotvi.mk

 23. Pingback: Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење – Gotvi.mk

 24. Pingback: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите – Gotvi.mk

 25. Pingback: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов – Gotvi.mk

 26. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 27. Pingback: Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска – Gotvi.mk

 28. Pingback: Нека не ве лаже сонцето – следува невреме – Gotvi.mk

 29. Pingback: Дами ова е спасот: Една намирница за поголеми и погусти трепки – Gotvi.mk

 30. Pingback: Ирина Шајк: 50 костими за капење во кои таа изгледа прекрасно (видео) – Gotvi.mk

 31. Pingback: ФОТО: Неда Украден изгледа одлично и на 66 години – Gotvi.mk

 32. Pingback: Еве што годинава нема да може да носите на Октоберфест – Gotvi.mk

 33. Pingback: ФОТО +18: Сите голи фотографии на Џастин Бибер – Gotvi.mk

 34. Pingback: ФОТО: Сексапилната Меган Саша во провокативни изданија – Gotvi.mk

 35. Pingback: (ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез зрачи со сексапил и на 47 години – Gotvi.mk

 36. Pingback: Храна која го решава проблемот со надуеноста – Gotvi.mk

 37. Pingback: Наоми Кемпбел: Еве како изгледа нејзиниот утрински пијалак – Gotvi.mk

 38. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово – Gotvi.mk

 39. Pingback: ФОТО: Келвин Харис се соблече на Инстаграм за Армани – Gotvi.mk

 40. Pingback: Здраво слабеење – Откажете се само од 2 работи и ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 41. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан или русинката Анастасија Квитко – За која од нив би гласале? – Gotvi.mk

 42. Pingback: ФОТО: Дурекс со изненадување за љубителите на модар патлиџан – Gotvi.mk

 43. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка – Gotvi.mk

 44. Pingback: Apple го промовираше новиот iPhone 7 – Сепак, прочитајте го и ова – Gotvi.mk

 45. Pingback: ФОТО: Емили Ратајковски во првокативен фустан – Gotvi.mk

 46. Pingback: ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника – Gotvi.mk

 47. Pingback: РЕЦЕПТ КОЈ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Како од шега топи маснотии! – Gotvi.mk

 48. Pingback: За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша – Gotvi.mk

 49. Pingback: Вака се одмрзнува храната здраво и брзо – Gotvi.mk

 50. Pingback: Памела Андерсон гола на Плејбој забава (ВИДЕО 18+) – Gotvi.mk

 51. Pingback: Маска од кафе за кожа мека како свила – Gotvi.mk

 52. Pingback: Ким Кардашијан направила 6.000 селфија – Погледнете кое и е едно од најдрагите – Gotvi.mk

 53. Pingback: ВИДЕО: Не е пирана, но му го лапна – Еве зошто не треба голи да се бањате во море – Gotvi.mk

 54. Pingback: Рецепт за домашна „вијагра“ – Чини 5 денари – Gotvi.mk

 55. Pingback: ФОТО: Адријана Лима уште посекси кога вежба – Gotvi.mk

 56. Pingback: ФОТО: Наташа Беквалац слави роденден – погледнете ја тортата – Gotvi.mk

 57. Pingback: Ова се намирниците кои НЕ смеете да ги подгревате – Gotvi.mk

 58. Pingback: Ќе се изненадите кога ќе дознаете што се лечи авокадото – Gotvi.mk

 59. Pingback: ФОТО: Марјана Станојковска во бикини и времето веднаш станува сончево – Gotvi.mk

 60. Pingback: ВИДЕО: Никол Кидман изгледа одлично и на 50 години – Gotvi.mk

 61. Pingback: Нов земјотрес ја стресе Македонија – Gotvi.mk

 62. Pingback: Денови за скара и пријатели – кога ќе уживаме во 2017? – Gotvi.mk

 63. Pingback: Стави масло во кора од мандарина – резултатот генијален – Gotvi.mk

 64. Pingback: Предвиде дека Трамп ќе победи пред 5 дена – Нема да ви се верува кој (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 65. Pingback: Обама и Трамп се сретнаа, а еве што сака да јаде новиот претседател на САД (ФОТО) – Gotvi.mk

 66. Pingback: ФОТО: Инес е новата „кралица“ на Инстаграм – Има и зошто – Gotvi.mk

 67. Pingback: Ова НИКАКО не го јадете ако имате главоболки – еве како да си помогнете – Gotvi.mk

 68. Pingback: Годините не и можат ништо: Српската пејачка открива како до совршена фигура – Gotvi.mk

 69. Pingback: ВИДЕО: Домашна гибаница – мирис на тесто од рерната – Gotvi.mk

 70. Pingback: ВИДЕО: Бананите ги наполни со чоколада – домаќинките полудеа по ова – Gotvi.mk

 71. Pingback: ВИДЕО: Чоколадото се разлева од сите страни – торта од палачинки “фантазија” – Gotvi.mk

 72. Pingback: Новогодишната трпеза носи среќа – еве што не смеете да јадете на овој ден – Gotvi.mk

 73. Pingback: ИДЕАЛНО ЗА ЗИМАТА: Топлото чоколадо станува историја – од сега ќе го правите само ова – Gotvi.mk

 74. Pingback: Поховани банани со ванила крем – Gotvi.mk

 75. Pingback: ТОПЛА НАПИВКА: Чоколадно вино – она што ви треба во овие студени денови – Gotvi.mk

 76. Pingback: Временска за Нова Година – што не чека за најлудата ноќ? – Gotvi.mk

 77. Pingback: РЕЦЕПТ ЗА ТОПЛО ЧОКОЛАДО: Наједноставното и највкусно на свет! – Gotvi.mk

 78. Pingback: Денеска е Светскиот ден на храната – Gotvi.mk

 79. Pingback: Денес ни е омилен на сите: Како настанал корнетот? – Gotvi.mk

 80. Pingback: ВИДЕО: Неверојатен ресторан – Додека го чекаа десертот од масата излезе… – Gotvi.mk

 81. Pingback: ФОТО: Сестрата на српската пејачка ослабе 50 килограми – Gotvi.mk

 82. Pingback: ХРОНО ИСХРАНА: Јадете што сакате, колку сакате, а слабеете – што е тајната? – Gotvi.mk

 83. Pingback: Овие намирници не прават уште погладни – Gotvi.mk

 84. Pingback: Почнал да превиткува обична салфета. По 15 секунди направил нешто генијално! – Gotvi.mk

 85. Pingback: ФОТО: Започна акцијата за чистење на Водно – Gotvi.mk

 86. Pingback: ВИДЕО: Најбрзата торта на светот – нареди бисквити во тава па го доби ова – Gotvi.mk

 87. Pingback: ВИДЕО: Еве што ќе се јаде денеска во Белата Куќа – Gotvi.mk

 88. Pingback: Зимата ќе ја паметите по ова: Модерно греано вино – Gotvi.mk

 89. Pingback: Торта од три кори – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*