Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Адријана Лима не ја одржува својата линија со некоја строга диета. Таа е приврзаник на диетата која и овозможува да јаде сè што ќе посака, но во мали количини. Адријана не е личност што се откажува од нејзината омилена храна како месо, колачиња и чоколадо, но го ограничува нивниот внес во организмот.

Наутро нејзиниот појадок е пообилен и како што поминува денот нејзините оброци се намалуваат. Според неа, најдобро се спие ако не јадете тешка храна пред легнување.

Адријана Лима советува и да пиете многу вода и секогаш да се обидувате да имате здрав и мирен сон.

Нејзиниот омилен утрински пијалак е многу едноставен – на база на вода, авокадо и мед.

Ако сака смутито да биде нешто појако, водата ја менува со млеко или јогурт.

Состојки:

 • 1 чаша вода
 • 1/2  авокадо
 • мед

Мерките, според Адријана, не се стриктни, односно можете да ги балансирате по ваш вкус.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

89 Коментари

 1. Pingback: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! – Gotvi.mk

 2. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена – Gotvi.mk

 3. Pingback: Едно поинакво освежување: Смути од зеленчук – Gotvi.mk

 4. Pingback: Гледате романтични филмови? Проверете, можеби затоа се дебелеете – Gotvi.mk

 5. Pingback: Омилените јадења на славните – ќе се зачудите од изборот – Gotvi.mk

 6. Pingback: Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма – Gotvi.mk

 7. Pingback: Колку калории треба да внесуваме дневно? Пресметајте тука – Gotvi.mk

 8. Pingback: Ослободете се од темните дамки кај лактите – евтино и брзо – Gotvi.mk

 9. Pingback: Јадам обилно дури 5 пати на ден и ослабев 10 килограми за 3 месеци – Gotvi.mk

 10. Pingback: Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на час – Gotvi.mk

 11. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 12. Pingback: ВИДЕО: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер – Gotvi.mk

 13. Pingback: Бритни Спирс и дузина танчари влетаа кај Џими Кимел дома – ќе урлате од смеење на ова видео – Gotvi.mk

 14. Pingback: ВИДЕО: Бритни Спирс со нова песна, албум и парфем – ова ќе биде нејзина година – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Му пуштаат песна од Адел и детето престанува да плаче – Gotvi.mk

 16. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: Невреме во Македонија – Еве што никако не смеете да правите кога грми – Gotvi.mk

 18. Pingback: Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска – Gotvi.mk

 19. Pingback: Лефкада: Пожарот ставен под контрола, изгореа 10 традиционални куќи (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 20. Pingback: Пороен дожд, силен ветер и грмотевици: Вечерва силно невреме – Gotvi.mk

 21. Pingback: Еликсир за убавина и нега: Со грозје против брчки – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Карлеуша соблече обожавател на сцена и играше околу него – Gotvi.mk

 23. Pingback: ФОТО: Норт Вест од мали нозе тргна по стапките на нејзината мајка – Gotvi.mk

 24. Pingback: Фенг Шуи: Еве што треба да направите во кујната за да се збогатите – Gotvi.mk

 25. Pingback: ФОТО: Мадона не успеа да одолее на оваа пица – Gotvi.mk

 26. Pingback: Домашна маска за лице која прави чуда – Gotvi.mk

 27. Pingback: ФОТО: Вака се опушта Марјана Станојковска – Gotvi.mk

 28. Pingback: (ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе главна на MTV VMA – Ги однесе речиси сите награди – Gotvi.mk

 29. Pingback: Наоми Кемпбел со кратка коса на насловната на њујоршки „Paper“ – Gotvi.mk

 30. Pingback: Apple го промовираше новиот iPhone 7 – Сепак, прочитајте го и ова – Gotvi.mk

 31. Pingback: ВИДЕО: Вака готви Џенифер Лопез – Gotvi.mk

 32. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ким Кардашијан повторно се фотографираше гола – Gotvi.mk

 33. Pingback: Посветена мајка: Адел се повлекува од сцената поради синот? – Gotvi.mk

 34. Pingback: ВИДЕО: Кога странци прв пат пробуваат македонска храна – ова се реакциите – Gotvi.mk

 35. Pingback: Еве како да подготвите смути од банана и кафе – Gotvi.mk

 36. Pingback: Се огласи актерката која ги раздели Анџелина и Бред: Отворено кажувам, бремена сум! – Gotvi.mk

 37. Pingback: Оваа билка е најдобар лек за чистење на бубрезите! – Gotvi.mk

 38. Pingback: Со грозје против брчки – Gotvi.mk

 39. Pingback: Марјана во бикини вежба пилатес на плажа (ФОТО) – Gotvi.mk

 40. Pingback: Земјотрес го стресе Скопје – Gotvi.mk

 41. Pingback: Трпезата полна: Погледнете како ја пречекаа Наташа Беквалац дома – Gotvi.mk

 42. Pingback: ВИДЕО: Есенските утра почнете ги со шолја топло чоколадо – највкусниот рецепт – Gotvi.mk

 43. Pingback: И ПОНЕДЕЛНИКОТ МОЖЕ ДА БИДЕ УБАВ ДЕН: Смути за здрав почеток на неделата – Gotvi.mk

 44. Pingback: НОСИ ПАРИ И ЗДРАВЈЕ: Куќата која ја има оваа билка има и среќа – Gotvi.mk

 45. Pingback: ЕСЕНСКИ КРАЛСКИ ТРЕТМАН: Маска за најпроблематичната кожа – Gotvi.mk

 46. Pingback: Напивка која ја враќа силата и го зајакнува организмот: Најбрзото и најевтино смути на светот! – Gotvi.mk

 47. Pingback: Денеска е Светскиот ден на храната – Gotvi.mk

 48. Pingback: Нов земјотрес ја стресе Македонија – Gotvi.mk

 49. Pingback: ФОТО: Бонбонче – Македонската пејачка го покажа бебето – Gotvi.mk

 50. Pingback: Попладнево нови земјотреси: Балканот не престанува да се тресе – Gotvi.mk

 51. Pingback: Марјана прави вистински „земјотрес“ на Инстаграм (ФОТО ГАЛЕРИЈА) – Gotvi.mk

 52. Pingback: Есенско смути за почеток на денот: Најубавото овошје во една чаша – Gotvi.mk

 53. Pingback: ФОТО: Вака славеше роденден Лепа Брена – Gotvi.mk

 54. Pingback: Познатиот кардиолог советува: Јадете го ова и ќе ослабете 10 кила за 5 дена – Gotvi.mk

 55. Pingback: ФОТО: Таа е Инстаграм Ѕвезда – ослабе 47 килограми и сега изгледа вака! – Gotvi.mk

 56. Pingback: Чудото од намирница со која Викторија Бекам ги победи акните – Gotvi.mk

 57. Pingback: Она НИКАКО не го јадете ако имате главоболки – еве како да си помогнете – Gotvi.mk

 58. Pingback: (18+) Се соблече целосно гол главниот јунак од серијата „Кобра 11“ – Gotvi.mk

 59. Pingback: ВНИМАВАЈТЕ: Овие болести се предизвикани од јадењето во Микро – Gotvi.mk

 60. Pingback: СТРОГО ЗАБРАНЕТО: Овие нешта не смеат да бидат ни близу микро печката – Gotvi.mk

 61. Pingback: 18+ ФОТО: Џеј Ло го покажа задникот за време на концерт – Gotvi.mk

 62. Pingback: ФОТО: Марјана Станојковска ќе ве остави без сон – Погледнете ја го ова секси издание – Gotvi.mk

 63. Pingback: Само една Македонка седела на иста маса со Трамп – Gotvi.mk

 64. Pingback: Временска за цел декември: Какво ќе ни биде времето за Нова Година? – Gotvi.mk

 65. Pingback: БРЗО И ВКУСНО: Топчиња со лук на денешното мени – Gotvi.mk

 66. Pingback: Двејн Џонсон прогласен за најсекси маж на планетата – Се согласувате? – Gotvi.mk

 67. Pingback: ХРОНО ИСХРАНА: Јадете што сакате, колку сакате, а слабеете – што е тајната? – Gotvi.mk

 68. Pingback: Лазања ролнички – најубавиот деликатес во ново руво – Gotvi.mk

 69. Pingback: ВИДЕО: Домашна гибаница – мирис на тесто од рерната – Gotvi.mk

 70. Pingback: Домаќинките се подготвуваат за Свети Никола – посно гравче и сарма на трпеза – Gotvi.mk

 71. Pingback: Чоколадо и малини – нема подобар десерт – Gotvi.mk

 72. Pingback: Денеска измерени -15 степени – Македонија окована во лед – Gotvi.mk

 73. Pingback: Грав со колбасица и сланина – Gotvi.mk

 74. Pingback: Направете неодолива шампита – Gotvi.mk

 75. Pingback: ВИДЕО: Залепи пластични лажици – доби нешто за кое даваме куп пари – Gotvi.mk

 76. Pingback: Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната – Gotvi.mk

 77. Pingback: РЕЦЕПТ ЗА ТОПЛО ЧОКОЛАДО: Наједноставното и највкусно на свет! – Gotvi.mk

 78. Pingback: ВИДЕО: Трикови со кујнски нож кои ќе ви го променат животот – Gotvi.mk

 79. Pingback: ФОТО: Фотка од кујната го запали Интернетот – оваа мајка бара помош – Gotvi.mk

 80. Pingback: Витаминска бомба која ги брка сите болести – Gotvi.mk

 81. Pingback: ГЕНИЈАЛНО: Направете сами апарат за пуканки – еве како! – Gotvi.mk

 82. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Направи лазања-перничиња – е ова е ДЕЛИКАТЕС – Gotvi.mk

 83. Pingback: Мора да погледнете – Елена Ристеска во најжешко издание досега (ФОТО) – Gotvi.mk

 84. Pingback: Натрупа многу снег – од утре ново изненадување со времето – Gotvi.mk

 85. Pingback: ЕДНОСТАВНО И ЛЕСНО: Направете бело топло чоколадо со рум – Gotvi.mk

 86. Pingback: ВИДЕО: За љубителите на месо – оваа тава се топи во уста – Gotvi.mk

 87. Pingback: Ставила диетална Кока-Кола во тестото за колачи: Не можеме да веруваме дека на ова не се сетивме порано! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 88. Pingback: ВИДЕО: Еве што ќе се јаде денеска во Белата Куќа – Gotvi.mk

 89. Pingback: 18 навики поради кои се дебелееме – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*