Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Цеца за време на финалето на шоуто “Пинкови Ѕвезди” испеа неколку песни од својот најнов албум „Автограм“ кој привлече огромно внимание кај нејзината публика.

Но, Цеца за српските медиуми откри и која и е омилената храна и како успева да ја одржи својата линија.

Таа вели дека генетски не е склона кон дебелеење и додава:

„Кога трпезата ја подготвувам јас на неа има само месо и салати. Голем љубител сум на месо. Најчесто нарачувам добро печен бифтек со зеленчук на скара и тоа само во ресторани каде ми е проверено дека добро го приготвуваат. На моја страна е и фактот што најголем број од диетите се базираат на месо и свежи салати. Дури неколку пати се обидов да воведам начин на искрана кој се базираше на барено месо и риба“.

Исто така, пејачката објаснува дека не е љубител на тестенини и леб, а кога станува збор за омилени десерти, обожава овошни торти. Чоколадите не и се често на менито бидејќи спаѓаат во потешката храна, изјавила Цеца за локалните медиуми.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: Telegraf,rs

107 Коментари

 1. Pingback: Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето – Gotvi.mk

 2. Pingback: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВАЖНО: Јадете што сакате, но само до 10 наутро! – Gotvi.mk

 4. Pingback: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета – Gotvi.mk

 5. Pingback: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм – Gotvi.mk

 6. Pingback: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот – Gotvi.mk

 7. Pingback: Која е основата на секоја холивудска диета? – Gotvi.mk

 8. Pingback: Грицкате сончоглед? Правите добра работа, еве и зошто – Gotvi.mk

 9. Pingback: Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна – Gotvi.mk

 10. Pingback: Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива – Gotvi.mk

 11. Pingback: Дами, бидете фит на секоја возраст – Еве што треба да јадете во секоја деценија од животот – Gotvi.mk

 12. Pingback: 7 рецепти за природна и евтина маска од зачини за нега на кожата – Gotvi.mk

 13. Pingback: Со оваа едноставна навика и брзо и лесно ќе ослабете – Gotvi.mk

 14. Pingback: Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 15. Pingback: Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака! – Gotvi.mk

 16. Pingback: Ослободете се од темните дамки кај лактите – евтино и брзо – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: Домашна маска за побрз раст на ноктите – Gotvi.mk

 18. Pingback: Ирина Шајк: Не разбирам како некои луѓе можат да не јадат! – Gotvi.mk

 19. Pingback: Лејди Гага – Еве го нејзиното диетално мени – Gotvi.mk

 20. Pingback: Леонардо ди Каприо организира хуманитарна забава – Еве која диета ви ја препорачува – Gotvi.mk

 21. Pingback: Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо – Gotvi.mk

 22. Pingback: Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа – Gotvi.mk

 23. Pingback: Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти – Gotvi.mk

 24. Pingback: ФОТО: Емина е вистинска принцеза – Мустафа ѝ носи кафе во кревет – Gotvi.mk

 25. Pingback: ФОТО: Вин Дизел собори рекорд на Facebook – Марк му честиташе – Gotvi.mk

 26. Pingback: Негувајте го лицето: Домашна маска од авокадо – Gotvi.mk

 27. Pingback: ФОТО: Северина со јака реклама за Скопско – Gotvi.mk

 28. Pingback: ФОТО: Роналдо повторно се лакира – Зошто? – Gotvi.mk

 29. Pingback: ВИДЕО: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер – Gotvi.mk

 30. Pingback: Вака готви Емина Јаховиќ – направете го нејзиниот омилен деликатес – Gotvi.mk

 31. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 32. Pingback: Вистински Балканец: Ова е омиленото јадење на Наташа Беквалац – Gotvi.mk

 33. Pingback: ФОТО: Бритни Спирс откри кое и е омилено јадење – Gotvi.mk

 34. Pingback: ВИДЕО: Ќе имаме незаборавна вечер на Струмица опен фестивал – Gotvi.mk

 35. Pingback: Кога Владе Дивац прави палачинки… – Gotvi.mk

 36. Pingback: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите – Gotvi.mk

 37. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 38. Pingback: Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава – Gotvi.mk

 39. Pingback: СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО) – Gotvi.mk

 40. Pingback: Македонското традиционално јадење со нов рецепт: Сарми од блитва – Gotvi.mk

 41. Pingback: Мајкл Фелпс – Нема да ви се верува колкав хамбургер јаде за вечера американскиот пливач (ФОТО) – Gotvi.mk

 42. Pingback: ФОТО: Бритни Спирс го објави рецептот за омилените шпагети – Gotvi.mk

 43. Pingback: Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода – Gotvi.mk

 44. Pingback: Излечете ги афтите од устата – Gotvi.mk

 45. Pingback: Нека не ве лаже сонцето – следува невреме – Gotvi.mk

 46. Pingback: Оригинално: Еве со кое видео Сања му го честиташе роденденот на Слаткар – Gotvi.mk

 47. Pingback: Имате кршливи нокти? Не се грижете, ова е решението за вас – Gotvi.mk

 48. Pingback: По напорниот работен ден: Негувајте го лицето со маска од квасец – Gotvi.mk

 49. Pingback: Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча – Gotvi.mk

 50. Pingback: ФОТО: Еве што јадеше Рајан Лохте на ЛОИ 2016 – Gotvi.mk

 51. Pingback: ФОТО: Вака се опушта Марјана Станојковска – Gotvi.mk

 52. Pingback: ВИДЕО: Идеално за летото – супер вкусно фрапе по рецептот на Starbucks – Gotvi.mk

 53. Pingback: ВИДЕО: Китови долги 12 метри снимени крај Ровињ – Gotvi.mk

 54. Pingback: ФОТО: Емили Ратајковски повторно гола позираше на Инстаграм – Gotvi.mk

 55. Pingback: Северина во Берово – Еве со кое видео го најави концертот – Gotvi.mk

 56. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово – Gotvi.mk

 57. Pingback: ВИДЕО: Северина секси во новиот спот – Gotvi.mk

 58. Pingback: ВИДЕО: 30, 50 или 70.000 народ на Северина во Берово? – Gotvi.mk

 59. Pingback: ФОТО: Марјана во жешко издание за крајот на летото на Инстаграм – Gotvi.mk

 60. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан се заблагодари на Airbnb за одличното сместување во Њујорк – Gotvi.mk

 61. Pingback: ФОТО: Гастоз смени имиџ и во друштво со порно глумици – Gotvi.mk

 62. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан или русинката Анастасија Квитко – За која од нив би гласале? – Gotvi.mk

 63. Pingback: ФОТО: Ана Николиќ: Не сум невина, туку дебела – Gotvi.mk

 64. Pingback: Омилената салата на Џесика Алба за фит фигура и прекрасна кожа – Gotvi.mk

 65. Pingback: ВИДЕО: Бијонсе слави роденден – Ќе урлате од смеење кога ќе видите како Ким Кардашијан честиташе – Gotvi.mk

 66. Pingback: ВДЕО: Усеин Болт прво и беше неверен, па ја побара за жена – Кејси прифати – Gotvi.mk

 67. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка – Gotvi.mk

 68. Pingback: ВИДЕО: Вистински хаос во Грција – Поплавата однесе жртви, водата носи мотори, автомобили и куќи – Gotvi.mk

 69. Pingback: Apple го промовираше новиот iPhone 7 – Сепак, прочитајте го и ова – Gotvi.mk

 70. Pingback: ВИДЕО: Apple го претстави новиот iPhone 7 – Gotvi.mk

 71. Pingback: ФОТО: Елена Ристеска во дилема кои чевли да ги избере – Gotvi.mk

 72. Pingback: Направете омлет со јаболка! – Gotvi.mk

 73. Pingback: Со овој зачин кажете им збогум на брчките на лицето – Gotvi.mk

 74. Pingback: За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша – Gotvi.mk

 75. Pingback: ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум! – Gotvi.mk

 76. Pingback: Вулкани од компир – совршено декорирано и вкусно – Gotvi.mk

 77. Pingback: Компир со јајца и карамелизиран кромид – Gotvi.mk

 78. Pingback: 18+ ФОТО: Мараја Кери целосно гола во полна када – Gotvi.mk

 79. Pingback: Решете се од влакненцата на лицето со едноставен и евтин рецепт – Gotvi.mk

 80. Pingback: ВИДЕО: Шарено и екстремно вкусно – Не сте виделе повкусен милкшејк – Gotvi.mk

 81. Pingback: Шолја какао нека ви стане навика – телото ќе ви биде благодарно – Gotvi.mk

 82. Pingback: ВИДЕО: Чудна храна која нема да верувате дека постои – тие ја пробаа а потоа… – Gotvi.mk

 83. Pingback: Отворен е ресторан во кој сите јадат голи – со месеци се чека за влез – Gotvi.mk

 84. Pingback: Тоблероне чоколадото крие огромна тајна – погледнете ја опаковката пред да јадете – Gotvi.mk

 85. Pingback: Само една Македонка седела на иста маса со Трамп – Gotvi.mk

 86. Pingback: Никотинот го убива телото – исчистете се со овие намирници – Gotvi.mk

 87. Pingback: Што се јаде за Нова Година низ светот – ќе се шокирате – Gotvi.mk

 88. Pingback: Екстремен студ во Македонија – доаѓа снегот – Gotvi.mk

 89. Pingback: ФОТО: Го испратила мажот со овој список на пазар – се смее цел Балкан – Gotvi.mk

 90. Pingback: Најубавиот колач за Нова година: Елка колач готов за 5 минути! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 91. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Повкусно од пица – зема леб и го направи ова – Gotvi.mk

 92. Pingback: ФОТО: Додека ние се мрзнеме – фолкерката ужива во сонце и коктели – Gotvi.mk

 93. Pingback: ВИДЕО: Нареди кришки леб и направи лазања – веднаш ќе пробате – Gotvi.mk

 94. Pingback: НАРОДНА МЕДИЦИНА: Копарот е лек за се – Gotvi.mk

 95. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Новогодишна рижото торта – солен деликатес – Gotvi.mk

 96. Pingback: ВИДЕО: Стави варено јајце во месо па го завитка – го доби ова – Gotvi.mk

 97. Pingback: Снегот дојде и кај нас – како ќе ја испратиме 2016? – Gotvi.mk

 98. Pingback: ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Доаѓа студен бран – како ќе влеземе во 2017 – Gotvi.mk

 99. Pingback: НОСИ ПАРИ И ЗДРАВЈЕ: Куќата која ја има оваа билка има и среќа – Gotvi.mk

 100. Pingback: ЕСЕНСКИ КРАЛСКИ ТРЕТМАН: Маска за најпроблематичната кожа – Gotvi.mk

 101. Pingback: ФОТО ИДИЛА: Попова Шапка покриена со снег – Gotvi.mk

 102. Pingback: КОРИСНИ СОВЕТИ: Вака намалете го чувството на глад – Gotvi.mk

 103. Pingback: ВИДЕО: Стави лажици на тесто – веднаш ќе го направите истото! – Gotvi.mk

 104. Pingback: Палачинки од три состојки (без брашно) – Gotvi.mk

 105. Pingback: Јогурт – дознате зошто е пријател на човековиот организам – Gotvi.mk

 106. Pingback: Триаголници со јаболка, суво грозје и тиква (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 107. Pingback: Банани и сладолед во сос од рум – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*