Десерт готов за 20 минути

Десерт готов за 20 минути

За сите кои немаат насит на чоколадо. Овој пат Готви.мк ви нуди десерт кој ќе биде готов за дваесетина минути, а ќе биде доволен за шест порции

Состојки:

 • 500 гр темна чоколада (60 отсто какао)
 • 150 грореви, лешници или бадеми по избор
 • 50 грсуво овошје

Начин на подготовка:

 1. Растопете го чоколадото на пареа.
 2. Потоа сипете го на хартија, па одозгора ставете ги бадемите, лешниците или оревите по избор.
 3. Ставете ги најгоре и замрзнатите овошни плодови и оставете го десертот во фрижидер.

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет – колач без печење, совршен за горештините

Торта „Мрзлива домаќинка” – смешно име, одличен вкус

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ледено уживање – Брз десерт во чаша

 

40 Коментари

 1. Pingback: Еве зошто е здраво да се јаде цитрон – Gotvi.mk

 2. Pingback: Десерт за цело семејство: Ресана бомбици – Gotvi.mk

 3. Pingback: Касато торта по најбрз рецепт – изненадете ги саканите – Gotvi.mk

 4. Pingback: Кафе бомбици – Вкусен, кремаст и чоколаден десерт – Gotvi.mk

 5. Pingback: Давате многу пари за вакво уживање? Од сега овој десерт ќе го правите дома – Gotvi.mk

 6. Pingback: Вкусни домашни наполитанки – црно бело задоволство – Gotvi.mk

 7. Pingback: Лудило од десерт: Подгответе го омилениот Баунти колач за десет минути – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Ви треба 1 минута и само 3 состојки – Има ли подобар летен десерт? – Gotvi.mk

 9. Pingback: Подобро од врвните слаткарници: Меден колач – Gotvi.mk

 10. Pingback: Триаголници со крем бананчиња – Gotvi.mk

 11. Pingback: Торта „Ледена фантазија“ – рецепт со кој нема потреба да го вклучите шпоретот – Gotvi.mk

 12. Pingback: Чоколадна торта со шлаг готова за 15 минути – Gotvi.mk

 13. Pingback: Бомбици од бела чоколада – Gotvi.mk

 14. Pingback: ВИДЕО: Децата ќе скокаат од радост: Направете мињон палачинка – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Неверојатни трикови со овошје – лето полно здравје и забава – Gotvi.mk

 16. Pingback: Разладете се со богат вкус: Сладолед со кокос и банана – Gotvi.mk

 17. Pingback: Израдувајте ги своите домашни и направете колач од само 3 состојки! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 18. Pingback: Крофни со орео колачиња за експлозија од уживање – Gotvi.mk

 19. Pingback: Брза плазма торта – Gotvi.mk

 20. Pingback: Брз тирамису – Десерт со кој ќе ги разнежните сите сетила – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Совршено вкусен ручек за кога немате многу време – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО ДЕСЕРТ: Торта во облик на чоколадо – Gotvi.mk

 23. Pingback: Секоја земја си има свое јадење како заштитен знак – По што се познати земјите? – Gotvi.mk

 24. Pingback: Чоколадна сладолед торта! Постои ли нешто подобро? – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИДЕО: Забавата може да почне – торта со омилениот лик на сите генерации – Gotvi.mk

 26. Pingback: Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 27. Pingback: Изгледа како сосема обична торта, но неколку моменти подоцна… ФАНТАСТИЧНО! – Gotvi.mk

 28. Pingback: Чоколадото како лек против кашлица! – Gotvi.mk

 29. Pingback: БОГАТ И КРЕМАСТ ВКУС: Рецепт за свилена торта – Gotvi.mk

 30. Pingback: БРЗ ДЕСЕРТ ВО ШОЛЈА: Ќе го соберете целото семејство за неколку минути – Gotvi.mk

 31. Pingback: Чоколаден мус – Gotvi.mk

 32. Pingback: Тирамису со шумско овошје – Gotvi.mk

 33. Pingback: Еспресо мус – Gotvi.mk

 34. Pingback: ВИДЕО: Новогодишна торта за десетка – имајте вкусни празници – Gotvi.mk

 35. Pingback: Мафини со банана – Gotvi.mk

 36. Pingback: Цел живот ПОГРЕШНО сечкавте јаболка! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 37. Pingback: ЧОКОЛАДНИ И ЗДРАВИ! Топчињата од калинка ќе ви го поправат расположението! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 38. Pingback: Мафини со ореви и јаболка – Gotvi.mk

 39. Pingback: ДОМАШНО, БРЗО И ВКУСНО: Ролат готов за само 15 минути! – Gotvi.mk

 40. Pingback: БРЗА ТОРТА ЗА ПОЧЕТНИЦИ: Искусните домаќинки ја подготвуваат буквално за 3 минути! – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*