Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Меки парчиња леб кои се топат во уста. Вакво нешто сигурно не сте пробале до сега. Еве како да направите вкусни сендвичиња од банана и нутела. Време на подготовка: 20 минути!

Состојки:

 • 8  парчиња тост леб
 • 2 банани
 • 4 лажици нутела
 • 2 јајца
 • 2 лажици млеко
 • 2 лажици путер

Начин на подготовка:

 1. Парчињата леб премачкајте ги со нутелата, па наредете кришки банана исечкана на тркалца,па преклопете како тост.
 2. Јајцата изматете ги со млекото па ставете ги лепчињата во смесата.
 3. Пржете во тава подмачкана со путер додека не заруменат парчињата од двете страни.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

 

20 Коментари

 1. Pingback: Кога немате време за готвење: Омлет со спанаќ – идеално решение – Gotvi.mk

 2. Pingback: Рум корпи – лесен рецепт, нема грешка и ако сте аматер во кујна – Gotvi.mk

 3. Pingback: Омлет со сино сирење – топло и вкусно – Gotvi.mk

 4. Pingback: Видео: Ставете путер и шеќер во микро – резултатот е генијален – Gotvi.mk

 5. Pingback: Пет состојки за пет порции: Парфе од банани – Gotvi.mk

 6. Pingback: Психолозите ги препорачуваат: Ова овошје е антидепресив – Gotvi.mk

 7. Pingback: Нутела и Фереро Роше со вкус на македонски лешник – Gotvi.mk

 8. Pingback: Нешто ново и превкусно: Направете кекси од лубеница – Gotvi.mk

 9. Pingback: Совршено декориран десерт: Направете чоколадни пралини – Gotvi.mk

 10. Pingback: ВИДЕО: Желе бонбони од лубеница – Летото е време за забава – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Тежок, ама неверојатен рецепт – Лубеница торта која ќе ги освои сите – Gotvi.mk

 12. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Големи чуда со малку состојки! – Gotvi.mk

 13. Pingback: ГОТОВ ЗА МИНУТА: Еве како да направите вкусен чоколаден колач БЕЗ ШЕЌЕР – Gotvi.mk

 14. Pingback: Македонска традиционална алва – Маестрален, а лесен рецепт – Gotvi.mk

 15. Pingback: Еве како да јадете благо, а да не се дебелеете – Gotvi.mk

 16. Pingback: Сахер торта по оригинален рецепт – Направете вистинско слатко уживање – Gotvi.mk

 17. Pingback: Желе од јаболко со нане – Gotvi.mk

 18. Pingback: Вкусен сос од јаболка – Gotvi.mk

 19. Pingback: За гурмани: Лазања на американски начин – Gotvi.mk

 20. Pingback: ВНИМАВАЈТЕ: Ако јаболката кои ги купивте изгледаат ВАКА – никако не ги конзумирајте! – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*