Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Фереро бонбоните се неверојатно вкусни, но и „посолени“ во однос на цената споредено со другите бонбони и чоколади. Сега може да ги направите дома со малку намирници и без да потрошите многу пари. Еве како:

Состојки:

 • 2оо гр лешник наполитанки
 • 200 гр лешници
 • 200 гр чоколаден крем
 • 100 гр чоколадо
 • 1 лажица масло
 • 2 лажици млеко

Начин на подготовка:

 1. Наполитанките треба да се искршат и да се додадат заедно со лешниците и чоколадниот крем во сад. Замесете со рака.
 2. Направете бомбици и оставете ги 30 минути да се стврднат во фрижидер.
 3. Стопете го чоколадото со малку масло и млеко и прелијте ги бомбиците со оваа глазура.

 

Уживајте во залаците кои се топат во уста!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Супер десерт: леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Торта “Мрзелива домаќинка”: Смешно име, одличен вкус

Ледено уживање: Брз десерт во чаша

Се топат во уста: рецепт за чоколадни коцки Фантазија

Супер вкусен десерт: Рецепт кој го лекува срцето

Рафаело торта: Рецепт кој сите ќе ви го бараат

44 Коментари

 1. Pingback: Десерт готов за 20 минути – Gotvi.mk

 2. Pingback: Бомбици со јаболка – меки топчиња за кои сите ќе ви бараат рецепт – Gotvi.mk

 3. Pingback: Чоколаден десерт готов за 20 минути – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Немате идеја што да подарите за роденден? – подарок кој не се заборава – Gotvi.mk

 5. Pingback: Крофни со орео колачиња за експлозија од уживање – Gotvi.mk

 6. Pingback: ТРИ СОСТОЈКИ ЗА ТРИ МИНУТИ: Колачи кои ќе ги направат и аматери – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Најлесниот и најевтиниот рецепт на макаронс колачињата – Gotvi.mk

 8. Pingback: Есенски колач со кекс, јаболка и банани – Gotvi.mk

 9. Pingback: ВИДЕО ДЕСЕРТ: Слатко задоволство за љубителите на чоколадо – Gotvi.mk

 10. Pingback: Колач од бадеми – Gotvi.mk

 11. Pingback: Чоколаден рај готов за 30 минути: Чоколадна кремпита – Gotvi.mk

 12. Pingback: ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 5 МИНУТИ: Колач со банани и кекс кој не се пече – Gotvi.mk

 13. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Колачиња со најубавите бонбони од детството – Gotvi.mk

 14. Pingback: ЧОКОЛАДНА ЦВЕТ ПОГАЧА: Изгледа убаво, а лесно се прави! – Gotvi.mk

 15. Pingback: БРЗО ТИРАМИСУ ГОТОВО ЗА 5 МИНУТИ: Десерт кој го освои светот! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: Вкусен колач со јогурт и џем (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 17. Pingback: Торта “Лејди Ди”: Задоволство кое не се пече – Gotvi.mk

 18. Pingback: Кекс торта со кафе – Gotvi.mk

 19. Pingback: ЦЕЛУЛИТОТ Е МИНАТО: Овој евтин сок ќе ви помогне да се стопите – Gotvi.mk

 20. Pingback: Брзи чоколадни кекси – Gotvi.mk

 21. Pingback: Неодолив крем од банани – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Мирисот ќе ви ја згрее душата – топол и здрав новогодишен чај – Gotvi.mk

 23. Pingback: ТРИК НА ГОДИНАТА: Исечете 20 домати за 5 секунди – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО: Ја превитка салфетката – нема да верувате што доби – Gotvi.mk

 25. Pingback: ПИЈАН ДЕСЕРТ: Компот од крушки во вино – Gotvi.mk

 26. Pingback: И ВКУСНО И ЛЕКОВИТО: Еве како да направите џем од суво овошје – Gotvi.mk

 27. Pingback: Еве како да направите домашни таблети против кашлица и воспаление на грлото! – Gotvi.mk

 28. Pingback: Домашни енергетски колачиња од само 3 состојки! – Gotvi.mk

 29. Pingback: Наједноставната и најбрза слатка пита (РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 30. Pingback: Брза плазма торта со Нутела (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 31. Pingback: Меланија Трамп е секс бомба – откри како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 32. Pingback: НЕ СЕ ПЕЧЕ, А ИМА НЕВЕРОЈАТЕН ВКУС: Брза торта со пудинг – Gotvi.mk

 33. Pingback: ВИДЕО: Не ги фрлајте пластичните шишиња – трикови за секоја домаќинка – Gotvi.mk

 34. Pingback: Дерматолозите јасни: Ставете шеќер во шампонот – резултатите феноменални – Gotvi.mk

 35. Pingback: Ве боли главата? – фрлете ги апчињата, лекот е во кујната – Gotvi.mk

 36. Pingback: Го нарекуваат магично дрво на животот – црвените топчиња лечат се – Gotvi.mk

 37. Pingback: ЛЕОПАРД КОЛАЧ: Вистински хит на интернет! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 38. Pingback: ТОРТА НАД ТОРТИТЕ: Леден ветер – овошно уживање за 10ка – Gotvi.mk

 39. Pingback: Брз и сочен колач со јагоди – Gotvi.mk

 40. Pingback: На Спасовден денот почнете го со ова овошје за да имате среќа – Gotvi.mk

 41. Pingback: Слатки овошни сендвичи – Gotvi.mk

 42. Pingback: Пита од тиква на стар начин: Наслаткиот пост досега – Gotvi.mk

 43. Pingback: Ситни колачиња со ореви по стар рецепт (Видео) – Gotvi.mk

 44. Pingback: Само 2 состојки во 2 потези: Посни пралине со лешник – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*