Сигурно не сте пробале: Направете солени Рафаело бомбици

Сигурно не сте пробале: Направете солени Рафаело бомбици

Звучи неверојатно, но е вистинито. Пробајте да направите солени рафаело бомбици. Ние ви го откриваме рецептот:

Состојки:

 • 300 гр сирење
 • 100 мл павлака
 • 100 гр кикиритки маринирани
 • 150 гр шунка
 • 100 гр кашкавал
 • 40 гр пармезан

Начин на подготовка:

 1. Ситно исечете ги кикиритките, сирењето и шунката, а кашкавалот изрендајте го.
 2. Сè ставете во сад и мешајте додека смесата да стане компактна. Ставете го садот во фрижидер додека смесата малку да се стврдне.
 3. Од смесата направете бомбици. Секоја од нив убаво поминете ја во сад со пармезан.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

21 Коментари

 1. Pingback: РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Компир во мелено месо – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Пита со стек – вкусот е одличен – Gotvi.mk

 3. Pingback: Генијална ручек идеја: Шпагети во црвено вино – Gotvi.mk

 4. Pingback: Рецепт за шпанска пита – Gotvi.mk

 5. Pingback: Кременадли со пиперки – вкусен ручек! – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Вкусни и креативни салати – живејте здраво! – Gotvi.mk

 7. Pingback: Домашна пита со кисело млеко – Gotvi.mk

 8. Pingback: Распалете ја скарата: Совршен рецепт за љубителите на месо – Gotvi.mk

 9. Pingback: Ручекот не е ручек без ова: Направете совршено декорирана салата од клавче – Gotvi.mk

 10. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Француска салата – Gotvi.mk

 11. Pingback: ЛЕСЕН И БРЗ ПРИЛОГ: Вака се подготвува пилав од зеленчук! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 12. Pingback: Овој дел од морковот сите го фрламе а е најздравиот! – Gotvi.mk

 13. Pingback: 1000 зошто 1000 затоа: Причини да јадете рукола – Gotvi.mk

 14. Pingback: Рецепт за лесковачки уштипци – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Лимон, путер и пилешко = деликатес! – Gotvi.mk

 16. Pingback: Поховани полнети пилешки карабатаци – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВРЕМЕНСКА: Следува поларен студ – очекувајте екстремно ниски температури – Gotvi.mk

 18. Pingback: ЗИМНИЦА КАКВА ШТО НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Салата која сите ќе ја обожаваат! – Gotvi.mk

 19. Pingback: СТАРСКИ ДОРУЧЕК ЗА СТУДЕНИТЕ УТРА: Јадење од три состојки кое сите го сакаат! – Gotvi.mk

 20. Pingback: Пита со месо – Gotvi.mk

 21. Pingback: Празна пита со јогурт: Подобра и покрцкава никогаш не сте јаделе! – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*