Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Направете колач со бела и црна чоколада за многу кратко време. Еве го рецептот:

Состојки:

 • 300 гр црна чоколада
 • 300 гр бела чоколада
 • 1 конзерва млеко
 • 6-7 парчиња кекс

Начин на подготовка:

 1. Во црното чоколадо ставете половина млеко, па ставете во микро да се соедини и стопи. Кексот издробете го на покрупни делови и додадете го. Ставете го сето тоа во тепсија да се стегне.
 2. Потоа растопете ја белата чоколада, и остатокот од млекото и растопете ја во микро, па ставете ја преку црната чоколада.
 3. Замрзнете во фрижидер.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

58 Коментари

 1. Pingback: Супер рецепт: Леден кафе колач – Gotvi.mk

 2. Pingback: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари. Еве како да го направите дома – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Превртена чоколадна торта – Gotvi.mk

 4. Pingback: Чоколадна торта со шлаг готова за 15 минути – Gotvi.mk

 5. Pingback: Рецепт за најздравиот десерт кој ќе го правите цело лето – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Е ова е торта! Ќе ви застане здивот – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Чоколадна фантазија во кујната – Gotvi.mk

 8. Pingback: Чоколаден колач од микро готов за 5 минути – Gotvi.mk

 9. Pingback: Бомбици од бела чоколада – Gotvi.mk

 10. Pingback: Разбудете го детето во себе: Направете ги омилените карамела бонбони – Gotvi.mk

 11. Pingback: Децата ќе скокаат од радост: Направете мињон палачинка – Gotvi.mk

 12. Pingback: Сочен колач со чоколадо готов за 30 минути – Gotvi.mk

 13. Pingback: ВИДЕО рецепт за кул мајки: Шарена торта од најубавите бонбони за деца – Gotvi.mk

 14. Pingback: Банани, бисквити и шлаг – лесна торта без стоење до шпорет – Gotvi.mk

 15. Pingback: Израдувајте ги своите домашни и направете колач од само 3 состојки! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: БРЗ КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Чизкејк со чоколаден крем – Gotvi.mk

 17. Pingback: Совршен кафе колач со банани – Gotvi.mk

 18. Pingback: Брза плазма торта – Gotvi.mk

 19. Pingback: Заокружете го летото со ледени стапчиња од шумско овошје – Gotvi.mk

 20. Pingback: Чоколадна сладолед торта! Постои ли нешто подобро? – Gotvi.mk

 21. Pingback: ЗАОКРУЖЕТЕ ГО ВИКЕНДОТ СО ДЕСЕРТ: Нутела колачиња кои се топат во уста – Gotvi.mk

 22. Pingback: Направете одлични и вкусни Нутела колачиња со само ТРИ СОСТОЈКИ! (ФОТО) – Gotvi.mk

 23. Pingback: СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Вкусни традиционални ванилици! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 24. Pingback: Бомбици од банана и кокос – Gotvi.mk

 25. Pingback: Бомбици од бадеми и кафе – Gotvi.mk

 26. Pingback: Направете домашно чоколадо – Gotvi.mk

 27. Pingback: Вкус кој ќе ве врати во детството: Еве како да направите НЕОДОЛИВИ ванилици со ореви (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 28. Pingback: Сос за тестенини со сланина – задоволство да се готви во кујната – Gotvi.mk

 29. Pingback: НЕОДОЛИВО ВКУСНИ: Топчиња со бело чоколадо – Gotvi.mk

 30. Pingback: ВИДЕО: Зема Марс чоколади и ги растопи – ова е повеќе од десерт – Gotvi.mk

 31. Pingback: ЌЕ ВЕ ОСВОЈАТ: Неодоливи колачи со лимон (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 32. Pingback: Циметот лек за сите болести на стомакот – користете го почесто – Gotvi.mk

 33. Pingback: Знаете ли зошто е добро да јадете индиски ореви? – Gotvi.mk

 34. Pingback: Ментол бомбици – Gotvi.mk

 35. Pingback: Неодоливо вкусен колач: Чоколадно лудило – Gotvi.mk

 36. Pingback: ПОСЕН КОЛАЧ: Манастирската пита ќе ја јадат и оние кои не знаат што е пост! – Gotvi.mk

 37. Pingback: ВИДЕО-РЕЦЕПТ: Вакви плескавици не сте јаделе – не се од месо туку… – Gotvi.mk

 38. Pingback: Рецепт за посни ванилици – Gotvi.mk

 39. Pingback: НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН ПОСЕН КОЛАЧ: Еве како да направите домашен јафа десерт! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 40. Pingback: НАПИВКА КОЈА ЌЕ ВЕ ЗГРЕЕ: 4 необични рецепти за топло чоколадо (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 41. Pingback: ВИДЕО: На тестото нареди месо и кашкавал – кога го испече сите занемеа – Gotvi.mk

 42. Pingback: Шницли со јаболка и мед – Gotvi.mk

 43. Pingback: Топчиња со мед и рум – Gotvi.mk

 44. Pingback: Меки уштипци полнети со шунка и кашкавал: Нема поголемо уживање! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 45. Pingback: Ставила тесто околу фолија. Веднаш ќе посакате да го направите истото! – Gotvi.mk

 46. Pingback: Домашно чоколадо со пуканки и кикирики – Gotvi.mk

 47. Pingback: СЕ ПРАВАТ ЗА 20 МИНУТИ: Неодоливи чоколадни топчиња со ликер кои ќе ги обожавате! – Gotvi.mk

 48. Pingback: ВИДЕО: Кујната ја прави куќата дом – направете го готвењето вистинска уметност и забава – Gotvi.mk

 49. Pingback: Ултимативен пијалак за оваа зима: Заборавете на варено вино и топло чоколадо! – Gotvi.mk

 50. Pingback: Нугат крофни – Gotvi.mk

 51. Pingback: 10 ОДЛИЧНИ причини да престанете да пиете кафе! – Gotvi.mk

 52. Pingback: НЕВЕРОЈАТНО: Како изгледаат колачите кога ги подготвува архитект? (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 53. Pingback: Највкусните мак коцки (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 54. Pingback: Бомбици од бело чоколадо и лимон – Gotvi.mk

 55. Pingback: ТОРТА КИЛИМАНЏАРО: Вулкан чоколадо и најфиниот крем! – Gotvi.mk

 56. Pingback: Американските научници тврдат: Пијалокот кој го пиеме сите предизвикувал рак – Gotvi.mk

 57. Pingback: Дерматолозите јасни: Ставете шеќер во шампонот – резултатите феноменални – Gotvi.mk

 58. Pingback: Брза торта која не се пече: Вкусен десерт со пишкоти (Видео) – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*