Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Вчеравечер заврши концертот во Скопје на познатиот латино пејач, Енрике Иглесијас. Критиките се позитивни, а публиката која имаше можност да го проследи концертот цел ден споделуваше фотографии и видеа од атмосферата на социјалните медиуми.

Фановите на Енрике сигурно ќе ги интересира која е неговата омилена храна, ресторани, пијалоци…

Gotvi.mk ви открива:

Омилена храна на Енрике: суши, вкусни чилакилес, хамбургер со пржени компирчиња, хамбургер со кашкавал, сланина и кисели краставички, пилешки нагети, тако, егзотични овошја, пица, италијанска храна, сите видови на компирчиња, сите видови на хамбургери, шпагети, поховани лигњи, морска храна

Омилени десерти на Енрике: тирамису, профитерол, пита од јаболка со сладолед од ванила

Омилени кујни: Јапонска, Кубанска, Американска, Шпанска и Мексиканска

Зеленчук: зелена салата

Овошје: диња

Меѓу омилените ресторани на Енрике се Бургер Кинг и Мек Доналдс, како и познати ресторани во Мајами и Мадрид.

Омилени пијалоци: Атлантико рум, мохито, кока кола, вода, чај

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

72 Коментари

 1. Pingback: На појадок со Џон Њуман – Gotvi.mk

 2. Pingback: Која е омилената храна на Џон Њуман? – Gotvi.mk

 3. Pingback: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија – Gotvi.mk

 4. Pingback: Енрике Иглесијас: Како може да е толку слаб, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 5. Pingback: Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 6. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше додека беше бремена – Gotvi.mk

 7. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена – Gotvi.mk

 8. Pingback: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм – Gotvi.mk

 9. Pingback: Гледате романтични филмови? Проверете, можеби затоа се дебелеете – Gotvi.mk

 10. Pingback: Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета – Gotvi.mk

 11. Pingback: Омилените јадења на славните – ќе се зачудите од изборот – Gotvi.mk

 12. Pingback: Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма – Gotvi.mk

 13. Pingback: Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 14. Pingback: Ослободете се од темните дамки кај лактите – ефтино и брзо – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Домашна маска за побрз раст на ноктите – Gotvi.mk

 16. Pingback: Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 17. Pingback: Јаболко и мед – Сè што ви треба да изгледате како филмска дива – Gotvi.mk

 18. Pingback: Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење? – Gotvi.mk

 19. Pingback: ФОТО: Ана Николиќ го покажа венчалниот прстен кој го доби од Раста – Gotvi.mk

 20. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 21. Pingback: Бритни Спирс и дузина танчари влетаа кај Џими Кимел дома – ќе урлате од смеење на ова видео – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Бритни Спирс со нова песна, албум и парфем – ова ќе биде нејзина година – Gotvi.mk

 23. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 24. Pingback: Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИДЕО: Невреме во Македонија – Еве што никако не смеете да правите кога грми – Gotvi.mk

 26. Pingback: Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска – Gotvi.mk

 27. Pingback: ФОТО: Бритни Спирс го објави рецептот за омилените шпагети – Gotvi.mk

 28. Pingback: Пороен дожд, силен ветер и грмотевици: Вечерва силно невреме – Gotvi.mk

 29. Pingback: Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча – Gotvi.mk

 30. Pingback: 18+ ФОТО: Неверојатно – Џастин Бибер пак го покажа – Gotvi.mk

 31. Pingback: Што јадела принцезата Дајана? – Gotvi.mk

 32. Pingback: По напорниот работен ден: Негувајте го лицето со маска од квасец – Gotvi.mk

 33. Pingback: Домашна маска за лице која прави чуда – Gotvi.mk

 34. Pingback: 18+ФОТО: Сексапилната Емили Ратајковски се соблече гола – Gotvi.mk

 35. Pingback: ФОТО: Кој го врти Милан – Северина објави фотографија со синот – Gotvi.mk

 36. Pingback: Северина во Берово – Еве со кое видео го најави концертот – Gotvi.mk

 37. Pingback: ФОТО: Келвин Харис се соблече на Инстаграм за роденденот на својот менаџер – Gotvi.mk

 38. Pingback: ФОТО: На Кајмакоски му излезе змија на Трпејца? – Gotvi.mk

 39. Pingback: ФОТО: Марко Јариќ – Се разведе од Лима, се теши со најпозната старлета – Gotvi.mk

 40. Pingback: ФОТО: Марија Шерифовиќ се фотографираше со бебе – Фановите воодушевени – Gotvi.mk

 41. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан или русинката Анастасија Квитко – За која од нив би гласале? – Gotvi.mk

 42. Pingback: ВИДЕО: Бијонсе слави роденден – Ќе урлате од смеење кога ќе видите како Ким Кардашијан честиташе – Gotvi.mk

 43. Pingback: ФОТО: Модри патлиџани – новиот рецепт за сигурен секс? – Gotvi.mk

 44. Pingback: ВИДЕО: На Тасос втор ден беснеат пожари – Gotvi.mk

 45. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ким Кардашијан повторно се фотографираше гола – Gotvi.mk

 46. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан речиси гола на концертот на Канје – Gotvi.mk

 47. Pingback: ВИДЕО: Не е пирана, но му го лапна – Еве зошто не треба голи да се бањате во море – Gotvi.mk

 48. Pingback: Рецепт за домашна „вијагра“ – Чини 5 денари – Gotvi.mk

 49. Pingback: Оваа билка е најдобар лек за чистење на бубрезите! – Gotvi.mk

 50. Pingback: Се породи уште една српска пејачка – бебето доби необично име – Gotvi.mk

 51. Pingback: ФОТО: Ќерката на Весна Змијанац се огласи по породувањето – Gotvi.mk

 52. Pingback: Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 53. Pingback: Дали знаевте? Рузмаринот ги подобрува концентрацијата и помнењето – Gotvi.mk

 54. Pingback: Памела Андерсон е вегетаријанка – Еве ги нејзините рецепти – Gotvi.mk

 55. Pingback: ВИДЕО: Дуетот на Џос Стоун и Каролина Гочева кој ги освои сите – Gotvi.mk

 56. Pingback: Љубов на сите страни – Со кого заспива Елена Ристеска? (ФОТО) – Gotvi.mk

 57. Pingback: ФОТО ИДИЛА: Попова Шапка покриена со снег – Gotvi.mk

 58. Pingback: ВИЦ: Вклучи го миксерот да видам дали си дома – Gotvi.mk

 59. Pingback: ВИДЕО: Неверојатен ресторан – Додека го чекаа десертот од масата излезе… – Gotvi.mk

 60. Pingback: За кујната да блеска: Решете се од бигорот и масните наслаги со еден трик – Gotvi.mk

 61. Pingback: Поради бучава затворена една од најпознатите скопски кафеани – Gotvi.mk

 62. Pingback: ФОТО: Лила е најубавата македонска водителка – еве како се храни – Gotvi.mk

 63. Pingback: Ова се намирниците кои НЕ смеете да ги подгревате – Gotvi.mk

 64. Pingback: Оваа храна е полна калории – Eве што да избегнувате – Gotvi.mk

 65. Pingback: ВИДЕО: Смесата за палачинки ја стави во шприц – ќе останете без текст – Gotvi.mk

 66. Pingback: Што се јаде за Нова Година низ светот – ќе се шокирате – Gotvi.mk

 67. Pingback: Познатиот кардиолог советува: Јадете го ова и ќе ослабете 10 кила за 5 дена – Gotvi.mk

 68. Pingback: Сека откри на кого личи бебето и како ослабела по породувањето – Gotvi.mk

 69. Pingback: ВНИМАВАЈТЕ: Зафаќа минијатурен дел од кујната а е легло на бактерии – Gotvi.mk

 70. Pingback: ВКУСНО! Брзи штрудли со мармалад (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 71. Pingback: До четврток пред легнување оставајте храна на масата – еве зошто – Gotvi.mk

 72. Pingback: ЕДНОСТАВНО И ЛЕСНО: Направете бело топло чоколадо со рум – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*