Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега!

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега!

Сутлијаш на еден поинаков начин од кој ќе излижете прсти. Десерт со јагоди кој вреди да се проба.

Состојки:

 • 450 мл млеко
 • 150 гр ориз
 • 300 гр јагоди
 • сок од 1/2 лимон
 • 150 гр јогурт со ванила
 • 2 лажици шеќер
 • 1 ванилин шеќер
 • неколку листови нане

Начин на подготовка:

 1. Ставете го млекото да се врие, додадете многу малку сол и оризот и правете го 25 минути на тивок оган.
 2. Ставете ги јагодите со ванилиниот шеќер да отстојат 20 минути откако убаво ќе ги измиете.
 3. Сокот од лимон измешајте го со јогуртот и шеќерот. Се измешајте во сутлијашот. Најгоре ставете неколку јагоди, нане и цимет.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Пудинг од ориз

Егзотичен сутлијаш

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Песок торта

57 Коментари

 1. Pingback: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари. Еве како да го направите дома – Gotvi.mk

 2. Pingback: Десерт за цело семејство: Ресана бомбици – Gotvi.mk

 3. Pingback: Нема печење на горештините – торта “Егзотик” со овошје за само 300 денари – Gotvi.mk

 4. Pingback: Бомбици со јаболка – меки топчиња за кои сите ќе ви бараат рецепт – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови – Gotvi.mk

 6. Pingback: Чоколадни бомбици – домашен рецепт за ресана топчиња – Gotvi.mk

 7. Pingback: За незаборавен викенд: Лесен десерт готов за 20 минути – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО трик: Исечете портокал без да испрскате сè во кујната – Gotvi.mk

 9. Pingback: Трик со кој коцките лед ќе се стврднат многу побрзо – Gotvi.mk

 10. Pingback: Бомбици од бела чоколада – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Чоколадно уживање – Огромна „кит кет” торта – Gotvi.mk

 12. Pingback: Разладете се со богат вкус: Сладолед со кокос и банана – Gotvi.mk

 13. Pingback: Крофни со орео колачиња за експлозија од уживање – Gotvi.mk

 14. Pingback: „Розен колачиња” – Сите ќе ви бараат репете – Gotvi.mk

 15. Pingback: Неодолив колач со само ДВЕ состојки! – Gotvi.mk

 16. Pingback: ДЕСЕРТ КОЈ ГИ БУДИ СИТЕ СЕТИЛА: Чоколадно уживање за викендот – Gotvi.mk

 17. Pingback: Направете одлични и вкусни Нутела колачиња со само ТРИ СОСТОЈКИ! (ФОТО) – Gotvi.mk

 18. Pingback: ДЕСЕРТ ОД СОНИШТАТА: Мора да го пробате овој колач – Gotvi.mk

 19. Pingback: Тестенини со модар домат – нов вкус од италијанската кујна – Gotvi.mk

 20. Pingback: ЗАБОРАВЕНА НАПИВКА: Оригинален рецепт за боза – Gotvi.mk

 21. Pingback: Чешки колач Јулишка кој морате да го пробате! – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Орео колачиња за магија во кујната – Gotvi.mk

 23. Pingback: ВИДЕО: Нема стоење до шпорет – овој десерт е „без коментар” – Gotvi.mk

 24. Pingback: Нека не ве лаже името: Торта “Руска салата” – Gotvi.mk

 25. Pingback: МЕДЕНА ТОРТА: Ќе се вљубите на првиот залак – Gotvi.mk

 26. Pingback: Брз бел колач – готов за половина час! – Gotvi.mk

 27. Pingback: Чоколадни колачиња со карамела – Gotvi.mk

 28. Pingback: Чоко триаголници – ќе побарате репете – Gotvi.mk

 29. Pingback: Колачи по рецепт на нашите баби – Gotvi.mk

 30. Pingback: Еве како се подготвуваат популарните колачиња во форма на полумесечини (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 31. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Колач со јагоди, аронија и рибизли – Gotvi.mk

 32. Pingback: Колач од лимон без брашно – Gotvi.mk

 33. Pingback: Највксуниот десерт се прави во еден здив: Мачмелоу торта – Gotvi.mk

 34. Pingback: Еве како да направите домашен јафа колач! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 35. Pingback: Новогодишни колачиња! – Gotvi.mk

 36. Pingback: Домашни енергетски колачиња од само 3 состојки! – Gotvi.mk

 37. Pingback: Веднаш направете си сок од цвекло – Gotvi.mk

 38. Pingback: ПРАЗНИЧНИ КОЛАЧИЊА: Направете вкусни новогодишни елки (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 39. Pingback: Посна бела торта преполна со чоколадо: Лесна како сон, готова за момент! – Gotvi.mk

 40. Pingback: НАПРАВЕТЕ САМИ: Ова е рецептот за најздравиот сок на светот! – Gotvi.mk

 41. Pingback: Брзи чоколадни срциња! – Gotvi.mk

 42. Pingback: Фантастична посна торта со банани (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 43. Pingback: Празнични колачиња со мед и цимет – Gotvi.mk

 44. Pingback: ДЕЛИКАТЕС: Свари компири па направи тесто од нив – не сте го пробале ова – Gotvi.mk

 45. Pingback: Идеални за празничната трпеза: Медењаци со гриз – Gotvi.mk

 46. Pingback: ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Вкусни чоко бисквити – Gotvi.mk

 47. Pingback: ОМИЛЕНАТА ЗИМСКА НАПИВКА: Еве како да направите совршено варено вино! – Gotvi.mk

 48. Pingback: Ментол бомбици – Gotvi.mk

 49. Pingback: Ги сакаат и млади и стари: Вака се прават највкусните бонбони – Gotvi.mk

 50. Pingback: СОВРШЕНА КУЌА ОД СЛАТКИ: Без печење, готова е за 5 минути! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 51. Pingback: ЧОКОЛАДНИ И ЗДРАВИ! Топчињата од калинка ќе ви го поправат расположението! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 52. Pingback: Еве како да подготвите преубави домашни карамели! – Gotvi.mk

 53. Pingback: НЕВЕРОЈАТНО: Како изгледаат колачите кога ги подготвува архитект? (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 54. Pingback: Наједноставната и најбрза слатка пита (РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 55. Pingback: ЌЕ ГИ ОБОЖАВАТЕ: Чизкејк тортици – Gotvi.mk

 56. Pingback: БРЗИ, ВКУСНИ И ЗДРАВИ: Обидете се да ги направите овие колачиња! – Gotvi.mk

 57. Pingback: Гинко Билоба – најстарата и најлековита билка на светот – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*