Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Ви се најавија гости и се мислите што да спремите набрзина, а да биде вкусно? Тогаш овој рецепт е идеален за вас. Овој чоко мус е гаранција за добар вкус и убаво поминато време.

Состојки:

 • 300 гр темно чоколадо
 • 3 јајца
 • 55 гр шеќер во прав
 • 1 супена лажица какао
 • 300 мл слатка павлака

Начин на подготовка:

 1. Чоколадото растопете го на тивок оган или пареа, а на страна изматете ги јајцата, шеќерот и какаото. Додајте го растопеното чоколадото и матите додека смесата да стане компактна.
 2. Направете ја глазурата. Изматете ја и павлаката, па полека додавајте ја во садот со чоколадо. Послужете во чаша и декорирајте по желба.
 3. Десертот мора да отстои во фрижидер пред да се послужи.

Поминете си убаво и на здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

32 Коментари

 1. Pingback: Десерт за цело семејство: Ресана бомбици – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Еве рецепт со кој секогаш ќе бидете подготвени за забава или гости. И тоа за 15 минути! – Gotvi.mk

 3. Pingback: Чоколадна торта со шлаг готова за 15 минути – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО трик: Исечете портокал без да испрскате сè во кујната – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Децата ќе скокаат од радост: Направете мињон палачинка – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Немате идеја што да подарите за роденден? – подарок кој не се заборава – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Неверојатни трикови со овошје – лето полно здравје и забава – Gotvi.mk

 8. Pingback: Израдувајте ги своите домашни и направете колач од само 3 состојки! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 9. Pingback: Крофни со орео колачиња за експлозија од уживање – Gotvi.mk

 10. Pingback: НЕМА ПОБРЗ ДЕСЕРТ: Завршете го летото со слатко задоволство – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Вкусни Орео стапчиња – совршен десерт за вашите деца – Gotvi.mk

 12. Pingback: „Розен колачиња” – Сите ќе ви бараат репете – Gotvi.mk

 13. Pingback: Неодолив колач со само ДВЕ состојки! – Gotvi.mk

 14. Pingback: РЕЦЕПТ КОЈ ГО СРУШИ ИНТЕРНЕТОТ: Чизкејк од три состојки го освојува светот! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 15. Pingback: Еве како се подготвуваат популарните колачиња во форма на полумесечини (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: Колач од лимон без брашно – Gotvi.mk

 17. Pingback: Сос за тестенини со сланина – задоволство да се готви во кујната – Gotvi.mk

 18. Pingback: Еве како да направите домашен јафа колач! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 19. Pingback: Колачиња со пиво за викенд уживање – Gotvi.mk

 20. Pingback: ЌЕ ВЕ ОСВОЈАТ: Неодоливи колачи со лимон (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 21. Pingback: Знаете ли зошто е добро да јадете индиски ореви? – Gotvi.mk

 22. Pingback: Подгответе го миксерот: Чоколадна торта со кокос – совршен спој – Gotvi.mk

 23. Pingback: Посна карамел торта со бисквити и овошје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 24. Pingback: Топчиња со мед и рум – Gotvi.mk

 25. Pingback: Топли сендвичи со моцарела и лук – Gotvi.mk

 26. Pingback: Вкусен колач со јогурт и џем (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 27. Pingback: ТРИК НА ГОДИНАТА: Исечете 20 домати за 5 секунди – Gotvi.mk

 28. Pingback: СЕ ПРАВАТ ЗА 20 МИНУТИ: Неодоливи чоколадни топчиња со ликер кои ќе ги обожавате! – Gotvi.mk

 29. Pingback: Мафини со банана – Gotvi.mk

 30. Pingback: Еве како да подготвите преубави домашни карамели! – Gotvi.mk

 31. Pingback: Бомбици од бело чоколадо и лимон – Gotvi.mk

 32. Pingback: Меланија Трамп е секс бомба – откри како ја одржува линијата – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*