Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Целулитот е еден од најголемите непријатели на женското тело. Но, ако внимавате на исхраната, вежбате и редовно консумирате од овие намирници ќе заборавите дека некогаш сте го имале.

Не се изгладнувајте, туку консумирајте го следново:

 1. Лосос

Слободно уживајте во вкусот на здравиот лосос и не дозволувајте да ве плашат приказните за тоа дека тој е преполн со маснотии. Точно е дека лососот има масти, но тие се здрави и ќе ви помогнат да ослабете и да го отстраните целулитот.

 1. Чили пиперки

Ако сакате лута храна, тогаш во вашето дневно мени додајте ги и црвените, чили пиперки. Овие пиперки го забрзуваат метаболизмот и се полни со витаминот Б6. Токму овој витамин е важен кога станува збор за отстранување на целулитот, бидејќи помага во зајакнување и обновување на сврзаното ткиво.

 1. Боровинки

Боровинките се вкусни и здрави, но и го подобруваат квалитетот на кожата. Тие содржат и силни антиоксиданси кои помагаат во согорување на мастите поврзани со поткожното ткиво.

 1. Јаболков оцет

Сигурно до сега сте слушнале за диетата со јаболков оцет, која е доста делотворна и при слабеење, но и во борбата против целулитот. Благодарение на високата концентрација на магнезиум, калциум и калиум, овој оцет помага во детоксикација и исфрлање на вишокот течности.

 1. Црна чоколада

Ова слатко задоволство е одличен сојузник во борбата против целулитот. Природното какaо е преполно со антиоксиданси, кои ги разградуваат маснотиите и ја подобруваат функцијата на сите ќелии во организмот, дури и оние кои ја градат кожата.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Хајд Парк

16 Коментари

 1. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 2. Pingback: Најслатко ви е јадењето навечер? Еве што смеете да јадете, а да не се здебелите – Gotvi.mk

 3. Pingback: Здравата исхрана и го сменила животот: Дебелата девојка сега е секс бомба – Gotvi.mk

 4. Pingback: ФОТО: Ослабела 58 килограми – здравата исхрана и го сменила животот од корен – Gotvi.mk

 5. Pingback: Знаете ли што јаде Папата? – Gotvi.mk

 6. Pingback: Дали здравата храна не прави попривлечни? – Gotvi.mk

 7. Pingback: Со јаболков оцет против целулитот – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Веќе нема да љубоморите на други жени – маска за сјајна коса – Gotvi.mk

 9. Pingback: Торта со јаболка – Рецептот кој стана вистински хит на Твитер – Gotvi.mk

 10. Pingback: СТАР ЛЕБ И ЈАБОЛКА: Рецепт за неверојатен колач! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 11. Pingback: Направете дома крцкава пита од јаболка како од Мек – Gotvi.mk

 12. Pingback: Чоколаден чизкејк од 3 состојки! – Gotvi.mk

 13. Pingback: ОВОШНА ФАНТАЗИЈА: Неодолив колач со кокос и малини – Gotvi.mk

 14. Pingback: Брз чоколаден колач со јогурт – Gotvi.mk

 15. Pingback: Рецепт за руска шарлота – Gotvi.mk

 16. Pingback: Најбрзиот овошен чизкејк – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*