Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Секогаш бидете инспиративни во кујната. Ви нудиме рецепт кој ќе го направите за помалку од 10 минути, а сите ќе ги остави без зборови.

Особено ќе ги обожаваат децата, па дури и големите деца 🙂

Потребни ќе ви бидат само 2 состојки и тоа: шпагети и виршли, како и тенџере за варење и вода.

Секоја виршла ја делите на еднакви четвртини и во секое парче прободувате по околу десетина несварени шпагети.

Ги ставате да се варат околу 7 до 8 минути и сервирате. Толку е едноставно 🙂

Деталите погледнете ги во видеото:

Погледнете повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови овде

Прочитај и:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

11 Коментари

 1. Pingback: Шпагети „Карбонара”: Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна – Gotvi.mk

 2. Pingback: Додадете го овој зачин во машината за перење и алиштата ќе сјаат – Gotvi.mk

 3. Pingback: Трик кој го олеснува животот: Овие намирници ја заменуваат четката за заби – Gotvi.mk

 4. Pingback: Вкусни пица бомбици – совршени за со пиво – Gotvi.mk

 5. Pingback: За љубителите на италијанска кујна: Гратинирани шпагети за вкусен викенд – Gotvi.mk

 6. Pingback: Временска за цела недела – Gotvi.mk

 7. Pingback: СЈАЕН ТРИК: Подгответе пица во тава (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 8. Pingback: Пилешки крокети – рецепт за гурмани – Gotvi.mk

 9. Pingback: Италијанска кујна на милион начини: Тортелини со шунка во бело вино – Gotvi.mk

 10. Pingback: Школки од компир – стариот вкус во ново руво – Gotvi.mk

 11. Pingback: Зимница во тегла: Варени пиперки (ВИДЕО) – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*