Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Појадокот е основата на сите оброци и за многумина е најомилениот дел во денот. Затоа многу е ваѓно во исто време да биде хранлив, вкусен и избалансиран. Билјана денеска ни праќа токму таков предлог за појадок за 4 лица:

Состојки:

 • 4 јајца
 • 4 домати
 • 2 пакувања виршли со кашкавал
 • 200 гр кашкавал
 • маслинки
 • кифлички

Начин на подготовка:

 1. Јајцата ги варите околу 7-8 минути откако водата ќе почне да врие.
 2. Виршлите ги ставате да се варат околу 4 минути или според упатството на кесичката. Билјана за овој рецепт користела виршли со кашкавал на Пекабеско.
 3. Кашкавалот исечкајте го на парчиња. Можете да употребите ајдамер Интерлад или друг кашкавал по вкус.
 4. Кифличките замесете ги по овој рецепт или едноставно купете ги во најблиската пекара.

На здравје!

Поврзани Gotvi.mk рецепти:

Повеќе рецепти во кои користевме Пекабеско производи

ВИДЕО: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Витамински појадок

Пржени лепчиња

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Печен спанаќ со јајца

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

15 Коментари

 1. Pingback: Летен појадок кој ќе го правите секој ден – Gotvi.mk

 2. Pingback: Завршува „Пивофест 2016“ – Чекаме информација колку пиво се испило и колку скара се изело – Gotvi.mk

 3. Pingback: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари – Gotvi.mk

 4. Pingback: Одличен викенд ручек – Гурманска домашна плескавица – Gotvi.mk

 5. Pingback: Коктел пита: Нешто сосема ново на вашата трпеза – Gotvi.mk

 6. Pingback: ЗАБОРАВЕТЕ ГИ СИТЕ КОИ ДОСЕГА СТЕ ГИ ПРОБАЛЕ: Чудесна пита без кори готова за 20 МИНУТИ! – Gotvi.mk

 7. Pingback: Уште малку ќе се прави туршија: Еве како треба да го чувате карфиолот – Gotvi.mk

 8. Pingback: Есента е период на грип и настинки: Овие црвени зрнца ќе спречат да се разболите – Gotvi.mk

 9. Pingback: Пита со месо и фета сирење – Gotvi.mk

 10. Pingback: Какво време не очекува викендов? – Gotvi.mk

 11. Pingback: Направете домашен хот-дог за само 10 минути! (ВИДЕО РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 12. Pingback: ВИДЕО: Никогаш не сме се сетиле на ова – погледнете што може со една банана – Gotvi.mk

 13. Pingback: Денеска е голем празник: ЗАДОЛЖИТЕЛНО згответе го ова за да имате мир за Божиќ – Gotvi.mk

 14. Pingback: Пилешко месо со дуњи – Gotvi.mk

 15. Pingback: Пилешки плескавици – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*