ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

Ако после пржењето, јајцата ги препекувате од долната страна, а горниот слој останува дури и непечен, во ова видео има одлични совети за вас.

Секогаш пржете на средна температура, па дури и средна накај пониска температура.

Употребете капак со големина на пржено јајце. На овој начин директно ќе придонесете за рамномерно пржење на јајцето.

Повеќе детали во видеото:

За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

18 Коментари

 1. Pingback: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават – Gotvi.mk

 2. Pingback: Готвите а немате јајце? – еве што може да го замени во кујната – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО кое воодушевува: Ги свари јајцата, а белката и жолчката си ги заменија местата – Gotvi.mk

 4. Pingback: Суфле од јајца и три вида сирење – Gotvi.mk

 5. Pingback: Јајцата се храна за телото и умот – Gotvi.mk

 6. Pingback: Трик со кој најлесно ќе ги излупите ги сварените јајца – Gotvi.mk

 7. Pingback: Нема да верувате како се нарачува кафе во Италија – Gotvi.mk

 8. Pingback: ФОТО: Нема да верувате колку години има оваа жена – Таа ја откри тајната – Gotvi.mk

 9. Pingback: Врвот на италијанската кујна: Канелони на оригинален начин – Gotvi.mk

 10. Pingback: Ако ја видите оваа налепница на овошјето НИКАКО не го купувајте! – Еве зошто – Gotvi.mk

 11. Pingback: Намалете го нивото на пестициди во овошјето и зеленчукот – Да, можно е! – Gotvi.mk

 12. Pingback: Ова се најопасните комбинации на храна – дел од нив ги јадеме секој ден! – Gotvi.mk

 13. Pingback: 4 работи кои морате да ги додадете во доручекот и килограмите ќе почнат да се топат – Gotvi.mk

 14. Pingback: ВИДЕО: Пресече кришка леб – погледнете што се криеше во неа – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Нема да верувате – со овој брз трик нема солзи во кујната – Gotvi.mk

 16. Pingback: Оставете монета во замрзнувачот пред да излезете од куќата – ЕВЕ ЗОШТО! – Gotvi.mk

 17. Pingback: Маска за раце со која ќе ја победите есента – Gotvi.mk

 18. Pingback: ПРАВИМЕ ГРЕШКА ОПАСНА ПО ЖИВОТ: Не ги подгревајте овие три намирници! – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*