ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

Сакате депилација во домашни услови или едноставно овојпат нема термин за вас во козметичкото студио, еве одличен рецепт како дома да направите брза шеќерна паста со само 3 состојки.

Состојки:

 • 8 лажици шеќер
 • 3 лажици лимонов сок
 • 3 лажици вода

Начин на подготовка:

 1. Ставете ги состојките во сад на појак оган околу 5 минути. Често мешајте.
 2. После 3 минути намалете ја малку температурата на шпоретот. Готово е кога смесата ќе биде густа како мед.
 3. Претурете во сад каде ќе ја мешате пастата додека не се разлади, односно стане млака.
 4. Смесата ја нанесувате на местото кое сакате да го депилирате во контра правец од растот на влакната.
 5. Почекајте малку и извадете ја смесата, но овој пат во правец во кој растат влакната.

Повеќе детали погледнете во видеото.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

51 Коментари

 1. Pingback: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 2. Pingback: Маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 3. Pingback: Мравки по дома? Направете природен рецепт со кој повеќе нема да ги видите – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња – Gotvi.mk

 5. Pingback: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 6. Pingback: Со пет вкусни намирници до здраво срце – Gotvi.mk

 7. Pingback: Броевите на овошките кои никогаш не ги приметувате – тие ни откриваат дали здраво се храниме – Gotvi.mk

 8. Pingback: Направи сама: Природна маска за супер волумен на вашата коса – Gotvi.mk

 9. Pingback: Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике? – Gotvi.mk

 10. Pingback: 5 намирници за природно смирување на очите – Gotvi.mk

 11. Pingback: Енрике Иглесијас: Како може да е толку слаб, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 12. Pingback: Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни – Gotvi.mk

 13. Pingback: Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 14. Pingback: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета – Gotvi.mk

 15. Pingback: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! – Gotvi.mk

 16. Pingback: Со 4 портокали направете девет литри свеж сок – Gotvi.mk

 17. Pingback: Шминка нема да ви биде потребна, акните ќе исчезнат: Исфрлете ја оваа намирница – Gotvi.mk

 18. Pingback: Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува! – Gotvi.mk

 19. Pingback: Летен освежителен коктел: Свеж ананас во чаша – Gotvi.mk

 20. Pingback: Излечете ги изгорениците од сонцето за еден ден – Природен рецепт – Gotvi.mk

 21. Pingback: Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми – Gotvi.mk

 22. Pingback: Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари! – Gotvi.mk

 23. Pingback: Како да сте биле на скап козметички третман: Ви треба само краставица – Gotvi.mk

 24. Pingback: За кожата да биде мека – Ви треба само една состојка од кујната – Gotvi.mk

 25. Pingback: Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви – Gotvi.mk

 26. Pingback: Маска за побрз раст и регенерирање на косата: Сè што ви треба е квасец – Gotvi.mk

 27. Pingback: Видео: Малата кујна веќе не е проблем – погледнете го овој генијален трик – Gotvi.mk

 28. Pingback: Марјана како Памела Андерсон во „Чувари на плажата“ – Gotvi.mk

 29. Pingback: ФОТО: Која е најголемата модна утка на Ријана? – Gotvi.mk

 30. Pingback: ФОТО: Со кого го дели креветот Гоца Тржан? – Gotvi.mk

 31. Pingback: ВИДЕО: Ким Кардашијан откри – Пијам витамини за коса – Gotvi.mk

 32. Pingback: ВНИМАВАЈТЕ: Не делете грицки од иста кеса со никого – причината застрашувачка – Gotvi.mk

 33. Pingback: ВИДЕО: Природна маска за нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 34. Pingback: ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната – Gotvi.mk

 35. Pingback: Овните сакаат луто, девицата прави магија во кујна – храната и хороскопот – Gotvi.mk

 36. Pingback: Тие се полн погодок: Една порција неделно за здрав живот – Gotvi.mk

 37. Pingback: ВИДЕО: Имате проблем да ги натерате децата да јадат? – овој ручек е решението – Gotvi.mk

 38. Pingback: НЕДЕЛНА ПРОГНОЗА: Што не чека? – Gotvi.mk

 39. Pingback: ДОКТОРИТЕ НЕМААТ ОБЈАСНУВАЊЕ: Ова е лек за рак, артритис, холестерол и 10 други болести – Gotvi.mk

 40. Pingback: Науката го кажа своето: Причината поради која се дебелееме е шокантна – Gotvi.mk

 41. Pingback: Знаете ли колку е опасно салото на стомакот? – еве како да се решите од него – Gotvi.mk

 42. Pingback: Му рекла на сопругот да ја отвори рерната – го нашол она што го чекал 17 години – Gotvi.mk

 43. Pingback: Првото ноемвриско утро кочан ладно: Македонија окована во студ – Gotvi.mk

 44. Pingback: ФОТО: Вака се опушта најубавата русокоса на српската естрада – Gotvi.mk

 45. Pingback: ВНИМАНИЕ: Знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини! – Gotvi.mk

 46. Pingback: Вие сте од луѓето кои јадат лед? – ова е лоша вест за вас – Gotvi.mk

 47. Pingback: Метеоролозите прогнозираат: Кога ќе падне првиот снег – Gotvi.mk

 48. Pingback: Турската актерка која ја гледаме секоја вечер во брак со Македонец – Gotvi.mk

 49. Pingback: Ќе се менува времето – Дали сте психички подготвени? – Gotvi.mk

 50. Pingback: Таа е најслабата пејачка на сцената – откри како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 51. Pingback: ЗАВОДЛИВ ДЕСЕРТ: Палачинки со кокос и бело чоколадо – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*