ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Најпопуларниот летен десерт е сладоледот. Но, доколку ви е смачено постојано да внимавате колку топки сте изеле, пробајте го овој рецепт на Ивана за овошен сладолед кој се прави многу брзо и без додавање на шеќер.

Ви требаат само банани, замрзнато овошје по избор и блендер во кој ќе ги ставите. На овој начин сладоледот ќе ви биде готов буквално за 5 минути. Колку што ви е потребно да сварите едно турско кафе 🙂

Погледнете го видеото:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука

Прочитајте повеќе Gotvi.mk совети и рецепти:

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Овошно суши

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени

 

Фото: Алисон Смит

32 Коментари

 1. Pingback: ВИДЕО рецепт: Нискокалоричен чоколаден сладолед – Gotvi.mk

 2. Pingback: Рецепт за единствените Макаронс колачи – Gotvi.mk

 3. Pingback: Сладолед кој можеш да го јадеш секој ден без да се здебелиш – Gotvi.mk

 4. Pingback: Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути – Gotvi.mk

 5. Pingback: Сонот е остварен: Нискокалоричен чоколаден сладолед – Gotvi.mk

 6. Pingback: Направете ги највкусните колачиња од само три состојки – Gotvi.mk

 7. Pingback: Ситни колачи – радост за сите генерации – Gotvi.mk

 8. Pingback: Чајни колачиња со мармалад – Gotvi.mk

 9. Pingback: Направете ја познатата Твикс торта со само три состојки – Gotvi.mk

 10. Pingback: Чоколадна фантазија: Рецепт за познатите Моцарт кугли – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути – Gotvi.mk

 12. Pingback: Чоко коцки во чаша готови за 4 минути – нема побрз десерт – Gotvi.mk

 13. Pingback: Фантазија во кујната – Растопено чоколадо врз киви на стапче – Gotvi.mk

 14. Pingback: Руска чоколадна торта со кокос – Gotvi.mk

 15. Pingback: Магичен колач од 3 слоеви подготвен во еден плех! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: Немате идеја за десерт? Решението е пита од чоколадо – Gotvi.mk

 17. Pingback: Рецепт за најмеките домашни крофни – Gotvi.mk

 18. Pingback: ЕДНОСТАВНО И БРЗО: Чизкејк од карамела во чаша – Gotvi.mk

 19. Pingback: ВИДЕО: Нема печење, готов е за минута – чоколаден десерт – Gotvi.mk

 20. Pingback: Колач со ореви и тиква по рецепт на нашите баби! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 21. Pingback: Ги сакаат и млади и стари: Вака се прават највкусните бонбони – Gotvi.mk

 22. Pingback: СОВРШЕНА КУЌА ОД СЛАТКИ: Без печење, готова е за 5 минути! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 23. Pingback: Тирамису со шумско овошје – Gotvi.mk

 24. Pingback: Еве како да направите домашни таблети против кашлица и воспаление на грлото! – Gotvi.mk

 25. Pingback: Почнала да го сече тестото на мали ленти. Кога ќе видите што направила веднаш ќе одите во кујна! – Gotvi.mk

 26. Pingback: Јаболка со карамел и лешници – Gotvi.mk

 27. Pingback: Еве како да направите домашен јафа колач! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 28. Pingback: САНГРИЈА: Совршен пијалок за празниците! – Gotvi.mk

 29. Pingback: Брза плазма торта со Нутела (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 30. Pingback: Го нарекуваат магично дрво на животот – црвените топчиња лечат се – Gotvi.mk

 31. Pingback: Брз и сочен колач со јагоди – Gotvi.mk

 32. Pingback: Само 2 состојки во 2 потези: Посни пралине со лешник – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*