10 „убијци“ на вишокот калории

10 „убијци“ на вишокот калории

 

Патот до совршена линија не е едноставен. Ниту една диета не гарантира долготрајна виткост, а гладот и желбата за слатки не исчезнуваат и кога вложувате максимум труд.

Т.н. убијци на калориите имаат позитивно влијание на слабеењето или задржување на телесната тежина, па затоа би требало да ги јадете/пиете што почесто.

 1. Алги

Најдобри се како прилог зеленчук. Содржат витамини Ц и Б, т.е. влакна кои даваат чувство дека сте сити. Витаминот Б има важна улога за метаболизмот.

 1. Јаболка

Освен витамин Ц, содржат и лесно варливи јаглени хидрати и пектин кои помагаат во намалување на нивото на холестерол.

 1. Горка диња

Денес се користи за третман на дијабетес. Според истражувањата во телото го активира лачењето на хормон кој се создава во масното ткиво и кој заедно со останатите хормони влијае на регулирање на чувството на глад и ситост.

 1. Колин

Телото го произведува самостојно во доволна количина, а дополнително се внесува со консумација на јајца и соја. Ги разградува мастите и го забрзува процесот на слабеење.

 1. Хром

Еден од најважните елементи во траги кои треба да се внесува редовно. Недостиг на хром го попречува користењето на глукозата.

 1. Прескокната вечера

Без вечера ќе постигнете хормонална рамнотежа и полесно разградување на масното ткиво.

 1. Аминокиселини

Триптофан, фениланалин, леуцин, лизин, треонин – се клучни аминокиселини кои се внесуваат во телото преку исхраната. Ги има во рибата (посебно во туна), лешниците, месото, оризот, гравот, млекото, јајцата и компирите.

 1. Спорт

Било кој вид телесна активност е подобра за духот и телото од само седење и лежење.

 1. Користете го мозокот

Концентрираната работа е напорна за мозочните клетки, но поттикнува трошење калории.

 1. Грејпфрут

Топи масти, а најголем ефект се постигнува кога консумираме грејпфрут кој не е потполно созреан.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Превземено од Хајд Парк: http://hajdpark.mk/10-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%98%D1%86%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/

219 Коментари

 1. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 2. Pingback: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? – Gotvi.mk

 3. Pingback: Иновативно – Бурек со еурокрем и плазма – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Колку состојки беа потребни за најдолгата пица на светот? – Gotvi.mk

 5. Pingback: 5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација – Gotvi.mk

 7. Pingback: Облоги од ѓумбир за топење на салото на стомакот – Gotvi.mk

 8. Pingback: Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот – Gotvi.mk

 9. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 10. Pingback: Исхрана за дефинирање на мускулите – Gotvi.mk

 11. Pingback: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 12. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 13. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 14. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 15. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 16. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток или заблуда? – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 19. Pingback: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите – Gotvi.mk

 20. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето – Gotvi.mk

 22. Pingback: Протеините – основа на ефикасните диети – Gotvi.mk

 23. Pingback: Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе? – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 25. Pingback: Проверете дали држите погрешна диета – Gotvi.mk

 26. Pingback: Броз кафе или 7г еспресо студио – каде го пиете омиленото кафе? – Gotvi.mk

 27. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња – Gotvi.mk

 28. Pingback: Додека возите кафето ви е готово – Направен минијатурен апарат за кафе – Gotvi.mk

 29. Pingback: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 30. Pingback: Со пет вкусни намирници до здраво срце – Gotvi.mk

 31. Pingback: Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот – Gotvi.mk

 32. Pingback: Ќе се плаќа данок од 30 денари за литар газиран сок – Gotvi.mk

 33. Pingback: Додека мажите гледаат Европско… – Gotvi.mk

 34. Pingback: Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана – Gotvi.mk

 35. Pingback: Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате – Gotvi.mk

 36. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 37. Pingback: И богатите „гладуваат”: Ова се најлудите диети на светските ѕвезди – Gotvi.mk

 38. Pingback: Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни – Gotvi.mk

 39. Pingback: Овој зеленчук има повеќе витамини и од јаболкото – Gotvi.mk

 40. Pingback: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци – Gotvi.mk

 41. Pingback: (ВИДЕО) Во нив уживаат сите генерации: Направете кола-кола гумени бонбони – Gotvi.mk

 42. Pingback: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета – Gotvi.mk

 43. Pingback: Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути – Gotvi.mk

 44. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена – Gotvi.mk

 45. Pingback: Почнете ја неделата здраво: Смути за подобрување на метаболизмот – Gotvi.mk

 46. Pingback: Гледате романтични филмови? Проверете, можеби затоа се дебелеете – Gotvi.mk

 47. Pingback: Камилицата е чувар на здравјето: Направете смути од неа – Gotvi.mk

 48. Pingback: Розева чаша за здравје и енергија: Направете летно смути – Gotvi.mk

 49. Pingback: Колку вода треба да пиеме дневно според тежината? – Gotvi.mk

 50. Pingback: Дами, бидете фит на секоја возраст – Еве што треба да јадете во секоја деценија од животот – Gotvi.mk

 51. Pingback: Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини – Gotvi.mk

 52. Pingback: Проверете колку килограми треба да имате според висината – Gotvi.mk

 53. Pingback: Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе – Gotvi.mk

 54. Pingback: Кое овошје треба да го избегнувате за правење смути? – Gotvi.mk

 55. Pingback: Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма – Gotvi.mk

 56. Pingback: Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка? – Gotvi.mk

 57. Pingback: Јаболко и мед – сè што ви треба да изгледате како филмска дива – Gotvi.mk

 58. Pingback: Јадам обилно дури 5 пати на ден и ослабев 10 килограми за 3 месеци – Gotvi.mk

 59. Pingback: Лејди Гага – Еве го нејзиното диетално мени – Gotvi.mk

 60. Pingback: Предјадење за денеска: Солени бисквити со сланина и кашкавал – Gotvi.mk

 61. Pingback: Лекот за изгореници и иритации на кожата: Веднаш купете сок од кајсија – Gotvi.mk

 62. Pingback: Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо – Gotvi.mk

 63. Pingback: Јапонски јаболка за подобар имунитет – Gotvi.mk

 64. Pingback: ФОТО: Роналдо повторно се лакира – Зошто? – Gotvi.mk

 65. Pingback: Со 4 портокали направете девет литри свеж сок – Gotvi.mk

 66. Pingback: Лефкада: Пожарот ставен под контрола, изгореа 10 традиционални куќи (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 67. Pingback: Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава – Gotvi.mk

 68. Pingback: Природен сок кој го убива уморот – Gotvi.mk

 69. Pingback: Здравата исхрана и го сменила животот: Дебелата девојка сега е секс бомба – Gotvi.mk

 70. Pingback: Еве до колку часот можете да јадете без да се здебелите – Gotvi.mk

 71. Pingback: ВИДЕО: Роберт де Ниро со овации пречекан на отворањето на Сараевскиот филмски фестивал – Gotvi.mk

 72. Pingback: Еликсир за убавина и нега: Со грозје против брчки – Gotvi.mk

 73. Pingback: Комарци и муви во домот? Со овие 2 намирници нема ни да припарат – Gotvi.mk

 74. Pingback: Нека не ве лаже сонцето – следува невреме – Gotvi.mk

 75. Pingback: Оригинално: Еве со кое видео Сања му го честиташе роденденот на Слаткар – Gotvi.mk

 76. Pingback: ФОТО: Неда Украден изгледа одлично и на 66 години – Gotvi.mk

 77. Pingback: Морковот е супер храна – еве како го чува нашето здравје – Gotvi.mk

 78. Pingback: НАРЕДБА: Девојки, мора да ослабете! – Gotvi.mk

 79. Pingback: ФОТО: Мадона не успеа да одолее на оваа пица – Gotvi.mk

 80. Pingback: Домашен пилинг за тело од три состојки – Gotvi.mk

 81. Pingback: Биковите, раковите и вагите читаат рецепти – Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет? – Gotvi.mk

 82. Pingback: Справете се со досадните комарци – Едноставен начин со кој чешањето исчезнува – Gotvi.mk

 83. Pingback: Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон – Gotvi.mk

 84. Pingback: По пржење го истурате маслото во лавабо? Правите огромна грешка – Gotvi.mk

 85. Pingback: Пак ќе се прска против комарци – Еве природен рецепт против здодевните инсекти – Gotvi.mk

 86. Pingback: Северина во Берово – Еве со кое видео го најави концертот – Gotvi.mk

 87. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово – Gotvi.mk

 88. Pingback: Градот прскаше против комарци, а овие инсекти бегаат од 3 билки – Gotvi.mk

 89. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 90. Pingback: ВИДЕО: Му фрли овошје на мајмунот во Зоолошка – Еве како тој му врати – Gotvi.mk

 91. Pingback: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека – Gotvi.mk

 92. Pingback: Наоми Кемпбел: Еве како изгледа нејзиниот утрински пијалак – Gotvi.mk

 93. Pingback: Храна која го решава проблемот со надуеноста – Gotvi.mk

 94. Pingback: Наоми Кемпбел со кратка коса на насловната на њујоршки „Paper“ – Gotvi.mk

 95. Pingback: ВИДЕО: Еве како Дрејк ја бакна Ријана на сцена – Gotvi.mk

 96. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 97. Pingback: Билка која вреди како злато: Темјанот и неговите лековити својства – Gotvi.mk

 98. Pingback: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи – Gotvi.mk

 99. Pingback: ФОТО: Бред Пит ужива во Шибеник, а направил и вистинска узбуна на траект за Вис – Gotvi.mk

 100. Pingback: ВИДЕО: Профи шминка – Викторија Бекам ќе ве научи како се прави тоа – Gotvi.mk

 101. Pingback: ФОТО: До кога ќе биде вака грозна сликата на нашите излетнички места? – Gotvi.mk

 102. Pingback: ВИДЕО: Невреме во Белград – Реки вода низ улиците на градот – Gotvi.mk

 103. Pingback: Произведен каиш кој предупредува на прејадување – Gotvi.mk

 104. Pingback: ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника – Gotvi.mk

 105. Pingback: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси – Gotvi.mk

 106. Pingback: По земјотресите во Скопје, црна вода тече во чешмите во Студеничани (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 107. Pingback: Според сеизмолозите вака не треба да се однесувате за време на земјотрес (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 108. Pingback: ВИДЕО: Близначки снимаа видео за YouTube кога ги зафати земјотресот – Погледнете ја нивната реакција – Gotvi.mk

 109. Pingback: ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово – Gotvi.mk

 110. Pingback: РЕЦЕПТ КОЈ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Како од шега топи маснотии! – Gotvi.mk

 111. Pingback: ВИДЕО: Паѓаа артикли од рафтовите на супермаркет во Скопје за време на земјотресот – Gotvi.mk

 112. Pingback: МАСТИ: 5 вистини кои морате да ги знаете ако сакате да ослабете! – Gotvi.mk

 113. Pingback: ВИДЕО: Пиеја кафе и здрма земјотресот во Скопје… – Gotvi.mk

 114. Pingback: Препораки од Американската влада: Кога има земјотрес (АНИМИРАНО ВИДЕО) – Gotvi.mk

 115. Pingback: Вака се одмрзнува храната здраво и брзо – Gotvi.mk

 116. Pingback: Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 117. Pingback: Мирис на лук и кромид во устата? Еве како најбрзо да го отстраните – Gotvi.mk

 118. Pingback: ЗДРАВО И ЕФИКАСНО: Решете се од вишокот маснотии на стомакот – Gotvi.mk

 119. Pingback: КУЛИНАРСКИ ТРИК: Како да сварите шпагети Al Dente – Gotvi.mk

 120. Pingback: ДАЛИ ЗНАЕВТЕ? Три јаболка дневно топат килограми! – Gotvi.mk

 121. Pingback: Домашна маска со која ќе исчезнат брчките околу очите – Gotvi.mk

 122. Pingback: Не можела да ослабе 5 години поради овие грешки: Не ги правете и вие! – Gotvi.mk

 123. Pingback: Најскапото грозје на светот… – Gotvi.mk

 124. Pingback: Стартува бербата на јаболкото во Преспа – 3 јаболка дневно топат килограми! – Gotvi.mk

 125. Pingback: Додека гледате како лисјата паѓаат: Совршено топло чоколадо за есенските денови – Gotvi.mk

 126. Pingback: Есенско богатство: Зошто треба да јадеме дуњи? – Gotvi.mk

 127. Pingback: Метеоролозите прогнозираат кога ќе падне првиот снег во Скопје – Gotvi.mk

 128. Pingback: ВИДЕО: Природна маска за нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 129. Pingback: Детокс напивка за слабеење! – Gotvi.mk

 130. Pingback: ПОБЕДЕТЕ ЈА ЕСЕНТА: Природен сируп против настинка – Gotvi.mk

 131. Pingback: Маска за испукани и суви раце – подобра е и од најскапите креми – Gotvi.mk

 132. Pingback: 10 намирници кои создаваат зависност како дрога! – Gotvi.mk

 133. Pingback: Снегот ќе не изненади наскоро – Еве кога ќе вее во Скопје – Gotvi.mk

 134. Pingback: ФОТО: Марк од „Брза кујна” ги израдува колегите – Gotvi.mk

 135. Pingback: ФОТО: Српската пејачка се повлече од естрадата за да прави ајвар и ракија – Gotvi.mk

 136. Pingback: И денес земјотреси во регионов: Еве каде – Gotvi.mk

 137. Pingback: За љубителите на чколадо: 9 рецепти во едно видео – Gotvi.mk

 138. Pingback: Денес е традиција но еве како почнало: Зошто има вдлабнатина на вината? – Gotvi.mk

 139. Pingback: Српската пејачка признава: Вака ослабев 10 кила за два месеца! – Gotvi.mk

 140. Pingback: ЛЕКАР СОВЕТУВА: Како да се решите од настинка во само 24 часа? – Gotvi.mk

 141. Pingback: Домакинки, со овој трик тестото ќе расте како „лудо” – Gotvi.mk

 142. Pingback: ВИДЕО: Оваа пирамида торта е фантастична – ќе се шокирате од внатрешноста – Gotvi.mk

 143. Pingback: Јелена Ѓоковиќ се откажа од оваа храна: Лесно е, можете и вие – Gotvi.mk

 144. Pingback: Еве како да избегнете пена во газираните пијалаци (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 145. Pingback: ФОТО: Вака се опушта мама Сека кога малиот Јаков спие – Gotvi.mk

 146. Pingback: ВНИМАНИЕ: Знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини! – Gotvi.mk

 147. Pingback: Имала 30 години и 116 килограми: Исфрлила една намирница и се преполовила – Gotvi.mk

 148. Pingback: Вашето тело СЕ ТРУЕ поради една намирница – секојдневно ја внесуваме, внимавајте – Gotvi.mk

 149. Pingback: ВИДЕО: Му даде на детето јајце, а тоа сите ги изненади – мора да погледнете – Gotvi.mk

 150. Pingback: Имунитетска БОМБА – Gotvi.mk

 151. Pingback: ФЕНГ ШУИ ЗА КУЈНА: Шпоретот ви е во ќош? – веднаш преместете го – Gotvi.mk

 152. Pingback: Имате проблем со килограмите? – пробајте ја диетата со Кисело млеко – Gotvi.mk

 153. Pingback: ВИДЕО: Кога ќе споите сирење, сланина и тесто грешка нема – следи ГОЗБА – Gotvi.mk

 154. Pingback: Диета која ја освојува Европа: Еве како да изгубите 3 килограми за 2 дена! – Gotvi.mk

 155. Pingback: ТАБЕЛА: Колку вода треба да пиете дневно во однос на вашата тежина? – Gotvi.mk

 156. Pingback: МОЖНО Е! Јадете ги следниве намирници и никогаш нема да се здебелите – Gotvi.mk

 157. Pingback: ФОТО: Сека го покажа лицето на бебето – ова е нејзината најголема љубов – Gotvi.mk

 158. Pingback: ВИДЕО: Нема празнична магија без Божиќната Ѕвезда – направете ја од салфетка – Gotvi.mk

 159. Pingback: ВИДЕО: Нареди батаци, компир и моркови во тава – толку лесно а толку вкусно – Gotvi.mk

 160. Pingback: И МИРИС И ВКУС! Домашна пита со јаболка (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 161. Pingback: ВИДЕО: Испече житарки во тава – НЕВЕРОЈАТНО, ќе го направите истото – Gotvi.mk

 162. Pingback: Имате микробранова печка? Ова морате што побргу да го направите! – Gotvi.mk

 163. Pingback: ВИДЕО: Изренда сладок компир и го доби ова – заокружете ја 2016 со деликатес – Gotvi.mk

 164. Pingback: Фалафел – Gotvi.mk

 165. Pingback: ЌЕ ВИ СТАНЕ ФАВОРИТ:  Сос со ореви за највкусни јадења – Gotvi.mk

 166. Pingback: Највкусното и најсочно бело месо со сланина – Gotvi.mk

 167. Pingback: Совршена напивка за детоксикација по празниците – Gotvi.mk

 168. Pingback: ИСТРАЖУВАЊА: Оваа диета не е здрава! – Gotvi.mk

 169. Pingback: Брзи посни бомбици за посните денови – Gotvi.mk

 170. Pingback: Имате главоболка? – избегнувајте ја оваа храна – Gotvi.mk

 171. Pingback: Богат и сочен намаз од маслинки – Gotvi.mk

 172. Pingback: Сутлијаш за посните денови – Gotvi.mk

 173. Pingback: Малите зрна леблебија кријат огромна моќ – Gotvi.mk

 174. Pingback: Ако сакате фит тело и здрав мозок, тогаш хранете се ВАКА! – Gotvi.mk

 175. Pingback: ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Тестенините со овој сос се ФАНТАЗИЈА – Gotvi.mk

 176. Pingback: ВО ЖИВО: Погледнете како вее снег во центарот на Атина – Gotvi.mk

 177. Pingback: НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: Како да го зајакнете имунитетот за само 15 секунди? – Gotvi.mk

 178. Pingback: Како за недела дена да се решите од салото на стомакот!? – Gotvi.mk

 179. Pingback: Малку калории, многу витамини – јадете го ова овошје – Gotvi.mk

 180. Pingback: ИСТРАЖУВАЊЕ: Со оваа тежина ќе бидете вистински секс симбол – Gotvi.mk

 181. Pingback: Зошто е добро да ставите лук под перница!? – Gotvi.mk

 182. Pingback: БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Рецепт за вкусно домашно чоколадо – Gotvi.mk

 183. Pingback: Најскапиот зачин на светот: Килограм чини 25.000 евра – Gotvi.mk

 184. Pingback: Брз чоколаден колач со јогурт – Gotvi.mk

 185. Pingback: ФОТО: Ги нема облините на македонската пејачка – еве колку ослабна – Gotvi.mk

 186. Pingback: Зимата носи грип и настинки: Чај со млеко за збогум на кашлицата – Gotvi.mk

 187. Pingback: Најбрзиот овошен чизкејк – Gotvi.mk

 188. Pingback: Шолја какао нека ви стане навика – телото ќе ви биде благодарно – Gotvi.mk

 189. Pingback: ЗЛАТО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ: Три состојки за да изгледате како холивудска дива – Gotvi.mk

 190. Pingback: Чоколаден чизкејк од 3 состојки! – Gotvi.mk

 191. Pingback: Зеленчук кој лечи се – листовите се уште поздрави а ги фрламе – Gotvi.mk

 192. Pingback: ВИДЕО: Замрзнаа и Плитвичките езера во Хрватска – Gotvi.mk

 193. Pingback: Детокс напивка од чиа семиња – Gotvi.mk

 194. Pingback: ВИДЕО: Беквалац ги засука ракавите – вака прави колачи со дечињата – Gotvi.mk

 195. Pingback: Дали лебот навистина дебелее? – Gotvi.mk

 196. Pingback: ВАЖНА Е ИСХРАНАТА! Четири намирници кои го намалуваат потењето – Gotvi.mk

 197. Pingback: НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Ги изми садовите со кечап – еве како – Gotvi.mk

 198. Pingback: АКО САКАТЕ ДА ОСЛАБЕТЕ: Овие 5 намирници не смеете да ги јадете по 19 часот! – Gotvi.mk

 199. Pingback: СПАС ВО ДОМАЌИНСТВОТО: Направете сами средство против тврдокорни наслаги – Gotvi.mk

 200. Pingback: Намирница која го продолжува животот: Лутите пиперки го чуваат срцето и мозокот – Gotvi.mk

 201. Pingback: СЕГА ЗНАЕМЕ ШТО НИ ТРЕБА: Еве која намирница е најделотворна во сезоната на грип и настинки – Gotvi.mk

 202. Pingback: МОЖЕТЕ ДА ЗАВРШИТЕ ВО БОЛНИЦА: Никако не пијте таблети без ВОДА! – Gotvi.mk

 203. Pingback: Температурите паѓаат – од петок ново изненадување со времето – Gotvi.mk

 204. Pingback: Викенд временска – ново изненадување со времето, збогум на студот – Gotvi.mk

 205. Pingback: ЧУДО ЗА САЛОТО НА СТОМАКОТ! Испијте две лажици од ова масло дневно… – Gotvi.mk

 206. Pingback: Никогаш не оставајте недопиен пијалак на гости – многу е важно – Gotvi.mk

 207. Pingback: ТАЈНАТА НА ФИТ ЛИНИЈАТА: Овие 3 намирници треба да ги јадете секој ден – Gotvi.mk

 208. Pingback: Временска за цел февруари – ќе се случи чуден пресврт со времето – Gotvi.mk

 209. Pingback: Ве мачи стомакот – само притиснете ја оваа точка! – Gotvi.mk

 210. Pingback: ВИДЕО: Испече банани и го направи најубавиот десерт – Gotvi.mk

 211. Pingback: ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци – Gotvi.mk

 212. Pingback: ВИДЕО: Изгледате вака додека пиете вода? – тогаш го правите тоа погрешно – Gotvi.mk

 213. Pingback: Ви здодеа од месо? Направете ќофтиња од спанаќ – Gotvi.mk

 214. Pingback: РЕГИОНОТ ПОЛУДЕ ПО ОВА: Бурек со јаболка – добро прочитавте, прсти да излижеш – Gotvi.mk

 215. Pingback: Рецепт за домашен зачин – Gotvi.mk

 216. Pingback: Имате болки во кичмата? – со овој природен лек ќе исчезнат – Gotvi.mk

 217. Pingback: Хроничен замор, надуеност и проблеми со циркулација – Лекот може да бидат две состојки – Gotvi.mk

 218. Pingback: Дневна новогодишна забава во „Македонско село“ – Gotvi.mk

 219. Pingback: Јадете ги овие намирници за зголемување на хемоглобинот во крвта – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*