ВИДЕО: Ги пресече доматите на пола и за неколку минути направи неодолив специјалитет

ВИДЕО: Ги пресече доматите на пола и за неколку минути направи неодолив специјалитет

Два домати, шпагети, малку маслиново масло и зачинi и ручекот е готов.

Многу е едноставно – куварот во видеото ни покажува како набрзина да направиме свеж сос од домати.

Ги пресече на пола и ги изренда. За тоа време ги стави шпагетите да се варат.

Целата постапка погледнете ја во видеото:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Домашен пинџур

Селска кајгана

Сирење во фурна

3 Коментари

  1. Pingback: ВИДЕО рецепт: Еве која е тајната за вкусно домашно ѕаѕики – Gotvi.mk

  2. Pingback: Полнет ананас со ориз и пилешко – Gotvi.mk

  3. Pingback: ВИДЕО: Домашно крем сирење со само 2 состојки – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*