Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Оваа свежа салата е идеална како замена за класична вечера. Дополнително, комбинацијата од свежа брокула, рукола и авокадо е една од најдобрите количини за внес во организмот на потребните минерали и витамини. Прочитајте го рецептот на Ана.

Состојки:

 • брокула
 • рукола
 • авокадо
 • домат
 • зачини по вкус

Начин на подготовка:

 1. Брокулата обарете ја на пареа неколку минути или сварете ја по желба
 2. Руколата исчистете ја на ливчиња и убаво измијте ја.
 3. Авокадото го лупиме и сечкаме на коцки.
 4. Доматот измијте го убаво и исечкајте го на коцки.
 5. Наредете во сад за салата и зачинете по вкус.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Повеќе рецепти за салати

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Салата Примавера

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

49 Коментари

 1. Pingback: Свежа салата со тестенини – Gotvi.mk

 2. Pingback: Дресинг за Шеф салата – Gotvi.mk

 3. Pingback: Шеф салата – Gotvi.mk

 4. Pingback: Часови за готвење: Британска кујна – Научете како се готват шкотски стек, чоколадна торта со Гинис… – Gotvi.mk

 5. Pingback: Сос од сенф и мед – Gotvi.mk

 6. Pingback: Салата со маслинки и кубети – Gotvi.mk

 7. Pingback: Неодолив мирис на сочно месо во кујната: Ловечки шницли на трпеза – Gotvi.mk

 8. Pingback: Солени здрави топчиња – еве како маслинките го подобруваат нашето здравје – Gotvi.mk

 9. Pingback: Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво – Gotvi.mk

 10. Pingback: ЈНА кувар: Рецепт за војнички грав – Gotvi.mk

 11. Pingback: Трик во кујната: Со салфета зачувајте ја салатата свежа – Gotvi.mk

 12. Pingback: Летна салата: Краставица на поинаков начин – Gotvi.mk

 13. Pingback: Што велите? Вака ќе изгледаат супермаркетите во иднина! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 14. Pingback: Го надополнува вкусот на месото: Салата со печени пиперки – Gotvi.mk

 15. Pingback: Со нож пресекол пиперка. По ова, секогаш ќе го користите овој феноменален трик! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: Денот по утрото се познава: Појадок готов за 10 минути – Gotvi.mk

 17. Pingback: Грешки при јадењето поради кои се дебелееме – Gotvi.mk

 18. Pingback: Ручекот не е ручек без месо: Вкусен деликатес за гурмани – Gotvi.mk

 19. Pingback: Печени пиперки за зимница – Gotvi.mk

 20. Pingback: Овој оброк е „ЦАРСКИ”: Ќе заборавите на сите рецепти до сега – Gotvi.mk

 21. Pingback: ТРИ СОСТОЈКИ, ЕВТИНО И БРЗО: Направете ручек за десетка – Gotvi.mk

 22. Pingback: ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ: Ајвар коцки за ручек – Gotvi.mk

 23. Pingback: “Ароматичен микс” – ручек на кој му нема маана – Gotvi.mk

 24. Pingback: ФОТО: Вака Сека го пие првото утринско кафе – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИКЕНД МЕЗЕ: Крцкави компирчиња – одлична комбинација за пиво – Gotvi.mk

 26. Pingback: Новак на свадбата на тенисерот: За него имаше посебно мени, еве што јадеше – Gotvi.mk

 27. Pingback: ФОТО: За нејзините стомачни полуде цел Инстаграм – таа го јаде ова! – Gotvi.mk

 28. Pingback: Изгледаат како божици а јадат пилешки крилца и сендвичи – што јадат славните? – Gotvi.mk

 29. Pingback: ВИДЕО: Создадено за со пиво – направете го дома најубавото мезе од кафулињата – Gotvi.mk

 30. Pingback: Правилото 10 за слабеење: Застанете на вага по три дена и ќе видите чудо – Gotvi.mk

 31. Pingback: СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Чикен стапчиња за насмеани лица во домот – Gotvi.mk

 32. Pingback: Руски чај кој прави чуда – помоќен од 300 лекови – Gotvi.mk

 33. Pingback: ВИДЕО: Деликатес од компири – ќофтиња по најдобар рецепт – Gotvi.mk

 34. Pingback: Домашна пилешка чорба со зеленчук – Gotvi.mk

 35. Pingback: МЕД И ПИВО: Проверен руски рецепт против настинки, кашлица и воспаление на грлото – Gotvi.mk

 36. Pingback: Банана и камилица лечат главоболка – Gotvi.mk

 37. Pingback: Медитеранска чорба – Gotvi.mk

 38. Pingback: Јадете ги почесто: Овие намирници „вријат” од витамин Ц – Gotvi.mk

 39. Pingback: РЕЦЕПТ ЗА ПОЧЕТНИЦИ! Направете тортиљи за буквално 15 минути! – Gotvi.mk

 40. Pingback: Чорба од праз – Gotvi.mk

 41. Pingback: Телешка чорба – Gotvi.mk

 42. Pingback: Француска мучкалица – Gotvi.mk

 43. Pingback: Еве зошто треба да јадете по една лажица златен мед секој ден – Gotvi.mk

 44. Pingback: Чаеви кои го зајакнуваат имунитетот, лечат несоница и нервозен желудник! – Gotvi.mk

 45. Pingback: Бело пилешко месо во крем сос – Gotvi.mk

 46. Pingback: Имате куче? Ништо освен ова не смеете да му давате да јаде – Gotvi.mk

 47. Pingback: Пилешко во сос од мед и сенф – Gotvi.mk

 48. Pingback: Домашен сок од цвекло, моркови и лимон (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 49. Pingback: Најбрзиот и најздрав десерт: Чиа пудинг – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*