Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Потребни ви се само две состојки за да приготвите вкусни палачинки кои можете да ги јадете речиси неограничено. Тие немаат лактоза, глутен и рафиниран шеќер.

Ви требаат само банани и јајца, а се подготвуваат на следниот начин:

Испасирајте една банана и додадете две јајца. Сето тоа убаво изматете го со миксер.

Кога ќе добиете компактна смеса, сте ја завршиле работата. Не додавајте млеко, ниту шеќер.

Во тавче за палачинки ставете малку масло за готвење, а потоа ставете една голема лажица како за супа од смесата.

Печете додека не порумени од двете страни. Декорирајте по избор.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

16 Коментари

 1. Pingback: Нема да ви се верува – еве како најлесно да ја одвоите жолчката од белката (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 2. Pingback: Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки – Gotvi.mk

 3. Pingback: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди – Gotvi.mk

 4. Pingback: Шакшука, ѕаѕики… Еве кои според вас се најпопуларни Gotvi.mk рецепти неделава – Gotvi.mk

 5. Pingback: Рецепт за единствените Макаронс колачи – Gotvi.mk

 6. Pingback: Печена пица палачинка – Gotvi.mk

 7. Pingback: Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Рецептот кој е гледан од над 35 милиони луѓе во светот – Gotvi.mk

 9. Pingback: Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути – Gotvi.mk

 10. Pingback: Бомбици од бела чоколада – Gotvi.mk

 11. Pingback: Разбудете го детето во себе: Направете ги омилените карамела бонбони – Gotvi.mk

 12. Pingback: Мини палачинки од компир и сирење – прекрасна арома од кујната – Gotvi.mk

 13. Pingback: ЕДНОСТАВНО И БРЗО: Чизкејк од карамела во чаша – Gotvi.mk

 14. Pingback: ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 15 МИНУТИ: Руски чајни бомбици – Gotvi.mk

 15. Pingback: Сјаен колач со нутела и кикирики! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: БРЗО И ЛЕСНО: Направете лондонски коцки (ВИДЕО) – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*