Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

Како што топлите денови ни се приближуваат, така почнуваат и грижите за телото кое во зимските месеци можеби малку сме го запуштиле.

Ако сте склони кон таложење на маснотии околу стомакот, ви предлагаме да си направите жешки облоги кои буквално ќе ги изгорат сите наслаги.

 • За овој домашен третман за слабеење потребно ви е:
 • 1 лажица свежо изрендан ѓумбир или ѓумбир во прав
 • неколку кажици лосион за тело
 • пластична фолија
 • пешкир
 • еластичен завој

Подготовка и користење:

 1. Пешкирот натопете го во топла вода и замотајте го околу делот каде сакате да ги ставите облогите. Оставете неколку минути за порите да се рашират.
 2. Измешајте го ѓумбирот со лосионот и намачкајте го посакуваното место со подебел слој. Потоа замотајте неколку пати со пластична фолија. Преку фолијата ставете го ластикот, односно еластичниот завој.
 3. Оставете ги облогите да делуваат 4 часа. Ако можете да преспиете со нив, би било навистина одлично.
 4. Не се чудете ако на почетокот почувствувате пецкање, тоа е знак дека маската делува.
 5. Благодарение на ѓумбирот кој ќе ви помогне да се ослободите од видливите маснотии по телото, препорачуваме ѓумбирот да го вклучите и во исхраната ако сакате да изгубите уште неколку сантиметри во струкот.

 

Секако, не заборавајте на избалансираната исхрана, како и на секојдневното пешачење и вежби кои се неопходни за добра линија.

Прочитај повеќе вести:

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

Превземено од Хајд Парк: http://hajdpark.mk/oblogi-od-gjumbir-za-topenje-na-saloto-na-stomakot/

165 Коментари

 1. Pingback: 10 „убијци“ на вишокот калории – Gotvi.mk

 2. Pingback: 5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот – Gotvi.mk

 3. Pingback: Иновативно – Бурек со еурокрем и плазма – Gotvi.mk

 4. Pingback: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? – Gotvi.mk

 5. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Колку состојки беа потребни за најдолгата пица на светот? – Gotvi.mk

 7. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 8. Pingback: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 9. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 10. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 11. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 12. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 13. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 14. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток или заблуда? – Gotvi.mk

 16. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 17. Pingback: Маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 19. Pingback: Протеините – основа на ефикасните диети – Gotvi.mk

 20. Pingback: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите – Gotvi.mk

 21. Pingback: Со Нордиска диета слабејте без гладување – Gotvi.mk

 22. Pingback: Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми – Gotvi.mk

 23. Pingback: Лесни начини како да изгубите 3 килограми за 1 недела – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња – Gotvi.mk

 25. Pingback: Научници открија „ген на виткоста“ – дали ќе биде ставен крај на дебелината? – Gotvi.mk

 26. Pingback: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 27. Pingback: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот – Gotvi.mk

 28. Pingback: Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување – Gotvi.mk

 29. Pingback: Зошто никогаш не треба да правите чај во два пати зовриена вода? – Gotvi.mk

 30. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 31. Pingback: Супер вкусен десерт – рецепт кој го „лекува“ срцето – Gotvi.mk

 32. Pingback: Направи сама: Природна маска за супер волумен на вашата коса – Gotvi.mk

 33. Pingback: Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови – Gotvi.mk

 34. Pingback: 5 намирници за природно смирување на очите – Gotvi.mk

 35. Pingback: Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике? – Gotvi.mk

 36. Pingback: На традиционален британски појадок со Џон Њуман – Gotvi.mk

 37. Pingback: Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат – Gotvi.mk

 38. Pingback: Која е омилената храна на Џон Њуман? – Gotvi.mk

 39. Pingback: Важни совети пред да започнете со диета – Gotvi.mk

 40. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 41. Pingback: Јадете го овој намаз 2 недели и кожата ќе ви изгледа 10 години помлада – Gotvi.mk

 42. Pingback: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија – Gotvi.mk

 43. Pingback: И богатите „гладуваат”: Ова се најлудите диети на светските ѕвезди – Gotvi.mk

 44. Pingback: Брза кекс торта – вашиот нов омилен десерт – Gotvi.mk

 45. Pingback: Без диета: Еликсир кој ги топи килограмите, а содржи само две состојки – Gotvi.mk

 46. Pingback: И Маријана го препорачува: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 47. Pingback: Енрике Иглесијас: Како може да е толку слаб, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 48. Pingback: Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни – Gotvi.mk

 49. Pingback: Во нив уживаат сите генерации: Направете кола-кола гумени бонбони – Gotvi.mk

 50. Pingback: Наместо диета – 10 начини да ослабете без откажување – Gotvi.mk

 51. Pingback: Видео: Стави чоколадо во фолија со меурчиња – резултатот е фантазија! – Gotvi.mk

 52. Pingback: Ова е најскапо грозје на светот – еден грозд се продава за 11.000$ – Gotvi.mk

 53. Pingback: Со 4 портокали направете девет литри свеж сок – Gotvi.mk

 54. Pingback: Шминка нема да ви биде потребна, акните ќе исчезнат: Исфрлете ја оваа намирница – Gotvi.mk

 55. Pingback: Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците – Gotvi.mk

 56. Pingback: Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува! – Gotvi.mk

 57. Pingback: Летен освежителен коктел: Свеж ананас во чаша – Gotvi.mk

 58. Pingback: Излечете ги изгорениците од сонцето за еден ден – Природен рецепт – Gotvi.mk

 59. Pingback: Предјадење за денеска: Солени бисквити со сланина и кашкавал – Gotvi.mk

 60. Pingback: Како да сте биле на скап козметички третман: Ви треба само краставица – Gotvi.mk

 61. Pingback: ВИДЕО: Имате првут? Ви нудиме ефикасно решение – Gotvi.mk

 62. Pingback: За кожата да биде мека – Ви треба само една состојка од кујната – Gotvi.mk

 63. Pingback: Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви – Gotvi.mk

 64. Pingback: Вкусот на летото во чаша: Направете смути од диња – Gotvi.mk

 65. Pingback: Со ракија до 100 години – Ама по една чашка дневно! – Gotvi.mk

 66. Pingback: Маска за побрз раст и регенерирање на косата: Сè што ви треба е квасец – Gotvi.mk

 67. Pingback: ИКЕА се исмева, но вие фотографирајте храна на Инстаграм и јадете бесплатно каде сакате – Gotvi.mk

 68. Pingback: Не смеете два пати да пиете вода од пластично шише – еве зошто – Gotvi.mk

 69. Pingback: Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом – Gotvi.mk

 70. Pingback: Не ви требаат пари за фризер: Осветлете ја косата со намирници од кујната – Gotvi.mk

 71. Pingback: ВАЖНО: Пијте многу вода – еве зошто му е потребна на телото – Gotvi.mk

 72. Pingback: Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте! – Gotvi.mk

 73. Pingback: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење – Gotvi.mk

 74. Pingback: Марјана како Памела Андерсон во „Чувари на плажата“ – Gotvi.mk

 75. Pingback: Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон – Gotvi.mk

 76. Pingback: Биковите, раковите и вагите читаат рецепти – Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет? – Gotvi.mk

 77. Pingback: Звучи неверојатно: Направете лимонада во рерна – Gotvi.mk

 78. Pingback: ВИДЕО: Ким Кардашијан откри – Пијам витамини за коса – Gotvi.mk

 79. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 80. Pingback: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките – Gotvi.mk

 81. Pingback: ФОТО: На Кајмакоски му излезе змија на Трпејца? – Gotvi.mk

 82. Pingback: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот – Gotvi.mk

 83. Pingback: ФОТО: Вкусна Охридска софра како круна на туристичката сезона – Gotvi.mk

 84. Pingback: Бред Пит направил вистински хаос на траект во Хрватска – Gotvi.mk

 85. Pingback: Не знаете како да ги исчистите садовите? Со овој трик ќе бидат како нови! – Gotvi.mk

 86. Pingback: Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија – Gotvi.mk

 87. Pingback: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта – Gotvi.mk

 88. Pingback: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите – Gotvi.mk

 89. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 90. Pingback: Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 91. Pingback: Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје – Gotvi.mk

 92. Pingback: Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик – Gotvi.mk

 93. Pingback: Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар – Gotvi.mk

 94. Pingback: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете – Gotvi.mk

 95. Pingback: ФОТО: Се реновира поранешниот ресторан на МекДоналдс во Центар – Gotvi.mk

 96. Pingback: Дејвид Бекам и Кевин Харт со реклама за H&M (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 97. Pingback: Наредете ги салфетите на овој начин и вашите гости ќе останат без зборови! – Gotvi.mk

 98. Pingback: Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 99. Pingback: Овој мајстор ќе ви покаже како да излупите вреќа јаболка за само 1 минута! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 100. Pingback: ЗДРАВА ИСХРАНА: Совети на медицинска сестра која ослабела 35 килограми – Gotvi.mk

 101. Pingback: ФОТО: Мајката и девојката на Адам Лабунски одлично се сложуваат – Gotvi.mk

 102. Pingback: (ВИДЕО) Џоли била љубоморна – Еве со која девојка се шпекулира дека Бред Пит имал афера – Gotvi.mk

 103. Pingback: Цела недела јаделе само ананас – Оваа диета НЕ ви препорачуваме да ја држите! – Gotvi.mk

 104. Pingback: Чистењето на шпоретот веќе никогаш нема да ви биде НОЌЕН КОШМАР! Овој ТРИК ги решава сите ваши проблеми! – Gotvi.mk

 105. Pingback: ВИДЕО: Вкусно за јадење, тешко за лупење – Проблемот со калинките е решен – Gotvi.mk

 106. Pingback: Денеска на мени: Полнети печурки како вистински деликатес – Gotvi.mk

 107. Pingback: Сигурно не знаевте дека ова можете да го направите со јаболка! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 108. Pingback: После вчерашниот земјотрес мирна ноќ во Скопје – Дали се смири тлото? – Gotvi.mk

 109. Pingback: Морска сол – против стрес, висок крвен притисок, алергии… – Gotvi.mk

 110. Pingback: ЗЛАТО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ: Три состојки за да изгледате како холивудска дива – Gotvi.mk

 111. Pingback: ФОТО: Лила е горда мајка – Gotvi.mk

 112. Pingback: Како за недела дена да се решите од салото на стомакот!? – Gotvi.mk

 113. Pingback: ФОТО: Земјотрес почувствуван во Скопје со послаб интензитет – Gotvi.mk

 114. Pingback: Ражнич од компир со пармезан, необичен и вкусен! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 115. Pingback: (ФОТО) Десетина земјотреси на границата меѓу Албанија и Грција – се чуствуваат во Македонија – Gotvi.mk

 116. Pingback: ФОТО: Предмалку почувствуван слаб земјотрес во Скопје – Gotvi.mk

 117. Pingback: ИСТРАЖУВАЊЕ: Со оваа тежина ќе бидете вистински секс симбол – Gotvi.mk

 118. Pingback: Ова е најлесниот и најбрзиот начин да излупите киви! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 119. Pingback: ЛОШИТЕ МИРИЗБИ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ: Трик со лимон кој ќе ви го олесни секојдневието – Gotvi.mk

 120. Pingback: Зошто е добро да ставите лук под перница!? – Gotvi.mk

 121. Pingback: Чоколаден чизкејк од 3 состојки! – Gotvi.mk

 122. Pingback: Пет голтки од овој напиток на ден ќе ви го променат животот – Gotvi.mk

 123. Pingback: Посни бомбици кои се топат во уста – Gotvi.mk

 124. Pingback: Смути кое ќе ве расони за фит форма – Gotvi.mk

 125. Pingback: Од грдо пајче до лебед – денес сите жени и завидуваат, откри како ослабе – Gotvi.mk

 126. Pingback: ВИДЕО: Замеси тесто па истури Нутела – ќе полудите – Gotvi.mk

 127. Pingback: СОВРШЕНО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Секое месо ќе биде вкусно со ова – Gotvi.mk

 128. Pingback: Печеница со суво овошје – Gotvi.mk

 129. Pingback: Смути за зајакнување на имунитетот и организмот – Gotvi.mk

 130. Pingback: ТЕСТ ОД 30 СЕКУНДИ: Проверете дали сте дебели – Gotvi.mk

 131. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Купете кори и почнете со работа – вкусна пица по долгиот пост – Gotvi.mk

 132. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 133. Pingback: Подобрете го варењето и ослабете: Здраво смути кое ќе ве врати во форма – Gotvi.mk

 134. Pingback: Македонците знаат што пијат: Со овој пијалок бидете ѕвер во кревет – Gotvi.mk

 135. Pingback: Како во скап ресторан: Највкусниот Фунги сос за тестенини – Gotvi.mk

 136. Pingback: Зимски палачинки – ќе ви станат омилени во ладните денови – Gotvi.mk

 137. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 138. Pingback: Тие се полн погодок: Една порција неделно за здрав живот – Gotvi.mk

 139. Pingback: Ема е најстара жена на светот и тврди: Го јадам само ова! – Gotvi.mk

 140. Pingback: Еве како да избегнете пена во газираните пијалаци (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 141. Pingback: ФОТО: Вака се опушта мама Сека кога малиот Јаков спие – Gotvi.mk

 142. Pingback: ФОТО: Вака се опушта најубавата русокоса на српската естрада – Gotvi.mk

 143. Pingback: Имала 30 години и 116 килограми: Исфрлила една намирница и се преполовила – Gotvi.mk

 144. Pingback: ДОВОЛНИ ВИ СЕ САМО 5 СЕКУНДИ: Научниците велат дека оваа навика е клучна за слабеење! – Gotvi.mk

 145. Pingback: ВАЖНО: Јајцата и млекото стојат на вратата на фрижидерот? – огромна грешка, еве како треба – Gotvi.mk

 146. Pingback: ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент – Gotvi.mk

 147. Pingback: Заборавете на скап прашок за перење! За правилно перење фармерки доволна ви е само ОВАА НАМИРНИЦА! – Gotvi.mk

 148. Pingback: Ако сакате фит тело и здрав мозок, тогаш хранете се ВАКА! – Gotvi.mk

 149. Pingback: За две минути направете вкусна туна салата – Gotvi.mk

 150. Pingback: Најбрзиот овошен чизкејк – Gotvi.mk

 151. Pingback: Не направивте зимница сезонава? Има решение – Gotvi.mk

 152. Pingback: ВИДЕО: Беквалац ги засука ракавите – вака прави колачи со дечињата – Gotvi.mk

 153. Pingback: Ви загореа садовите? Потребни се само две состојки и наслагите ќе ги снема за миг! – Gotvi.mk

 154. Pingback: Не сте знаеле: Додатокот за торти е најмоќен афродизијак – Gotvi.mk

 155. Pingback: ВИДЕО: Зимска идила во кујната – направете снежна кафе декорација – Gotvi.mk

 156. Pingback: ВРЕМЕНСКА: Попладнево најобилни врнежи од снег – Gotvi.mk

 157. Pingback: БРЗО И ВКУСНО: Бомбици со ресана и хопла – Gotvi.mk

 158. Pingback: Викенд временска: Студот се враќа – Gotvi.mk

 159. Pingback: Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот – Gotvi.mk

 160. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Чизбургер Пита – ќе полудите за неа – Gotvi.mk

 161. Pingback: ЧУДО ЗА САЛОТО НА СТОМАКОТ! Испијте две лажици од ова масло дневно… – Gotvi.mk

 162. Pingback: ТАЈНАТА НА ФИТ ЛИНИЈАТА: Овие 3 намирници треба да ги јадете секој ден – Gotvi.mk

 163. Pingback: Временска за новата работна недела – Gotvi.mk

 164. Pingback: Уловено кучето кое вчера напаѓаше деца низ Скопје – Gotvi.mk

 165. Pingback: Како да се ослободите од салото на стомакот – За тенок струк следете ги овие совети – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*