ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Природен и здрав пијалок, кој заедно со избалансираната исхрана, ви помага да го намалите вишокот на килограми.

Потребни состојки

 • 1 бокал зовриена вода
 • 1 зелен чај
 • 1/2 лимун
 • 1/2 портокал

Останатите детали погледнете ги во видеото:

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг

167 Коментари

 1. Pingback: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот – Gotvi.mk

 2. Pingback: 10 „убијци“ на вишокот калории – Gotvi.mk

 3. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 4. Pingback: 5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот – Gotvi.mk

 5. Pingback: Исхрана за дефинирање на мускулите – Gotvi.mk

 6. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 7. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 9. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 10. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 11. Pingback: Брза диета според вашата градба на тело – Gotvi.mk

 12. Pingback: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите – Gotvi.mk

 13. Pingback: Маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 14. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето – Gotvi.mk

 16. Pingback: Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе? – Gotvi.mk

 17. Pingback: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите – Gotvi.mk

 18. Pingback: Проверете дали држите погрешна диета – Gotvi.mk

 19. Pingback: Мравки по дома? Направете природен рецепт со кој повеќе нема да ги видите – Gotvi.mk

 20. Pingback: Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини – Gotvi.mk

 21. Pingback: Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми – Gotvi.mk

 22. Pingback: Лесни начини како да изгубите 3 килограми за 1 недела – Gotvi.mk

 23. Pingback: Броз кафе или 7г еспресо студио – каде го пиете омиленото кафе? – Gotvi.mk

 24. Pingback: Сезона на комарци: Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња – Gotvi.mk

 26. Pingback: Додека возите кафето ви е готово – Направен минијатурен апарат за кафе – Gotvi.mk

 27. Pingback: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 28. Pingback: Откриваме важни трикови во кујната: Еве како да готвите побрзо и повкусно – Gotvi.mk

 29. Pingback: Со пет вкусни намирници до здраво срце – Gotvi.mk

 30. Pingback: Броевите на овошките кои никогаш не ги приметувате – тие ни откриваат дали здраво се храниме – Gotvi.mk

 31. Pingback: Прочистете ја крвта со листови од коприва – Gotvi.mk

 32. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 33. Pingback: Најслатко ви е јадењето навечер? Еве што смеете да јадете, а да не се здебелите – Gotvi.mk

 34. Pingback: Додека мажите гледаат Европско… – Gotvi.mk

 35. Pingback: Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана – Gotvi.mk

 36. Pingback: Направи сама: Природна маска за супер волумен на вашата коса – Gotvi.mk

 37. Pingback: Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови – Gotvi.mk

 38. Pingback: Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике? – Gotvi.mk

 39. Pingback: 5 намирници за природно смирување на очите – Gotvi.mk

 40. Pingback: Комарци? Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето – Gotvi.mk

 41. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 42. Pingback: Поскапување на цигарите – еве која храна ќе ви помогне да се откажете од пушењето – Gotvi.mk

 43. Pingback: Енрике Иглесијас: Како може да е толку слаб, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 44. Pingback: Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни – Gotvi.mk

 45. Pingback: Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 46. Pingback: Наместо диета – 10 начини да ослабете без откажување – Gotvi.mk

 47. Pingback: Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути – Gotvi.mk

 48. Pingback: Почнете ја неделата здраво: Смути за подобрување на метаболизмот – Gotvi.mk

 49. Pingback: Камилицата е чувар на здравјето: Направете смути од неа – Gotvi.mk

 50. Pingback: Колку вода треба да пиеме дневно според тежината? – Gotvi.mk

 51. Pingback: Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе – Gotvi.mk

 52. Pingback: Шминка нема да ви биде потребна, акните ќе исчезнат: Исфрлете ја оваа намирница – Gotvi.mk

 53. Pingback: Кое овошје треба да го избегнувате за правење смути? – Gotvi.mk

 54. Pingback: Исхрана на децата: Еве колку овошје и зеленчук треба да јадат дневно – Gotvi.mk

 55. Pingback: Излечете ги изгорениците од сонцето за еден ден – Природен рецепт – Gotvi.mk

 56. Pingback: Летото е време за коктели: Овошје во чаша за здрав ден – Gotvi.mk

 57. Pingback: Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари! – Gotvi.mk

 58. Pingback: Како да сте биле на скап козметички третман: Ви треба само краставица – Gotvi.mk

 59. Pingback: Егзотика во чаша: Пина колада од вашата кујна – Gotvi.mk

 60. Pingback: Имате брадавици – Еве го лекот! – Gotvi.mk

 61. Pingback: Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви – Gotvi.mk

 62. Pingback: Охрид ќе пулсира во кубански ритам – Gotvi.mk

 63. Pingback: Видео: Малата кујна веќе не е проблем – погледнете го овој генијален трик – Gotvi.mk

 64. Pingback: ХОРОСКОП: Кое е омиленото чоколадо на секој знак – Gotvi.mk

 65. Pingback: ОСЛАБЕТЕ: Оваа диета согорува и до килограм дневно! – Gotvi.mk

 66. Pingback: ВИДЕО: Роберт де Ниро прошета по црвениот тепих на Сараевскиот филмски фестивал – Gotvi.mk

 67. Pingback: ФОТО: Ослабела 45 килограми за да биде убава невеста – Прочитајте колку е важна мотивацијата – Gotvi.mk

 68. Pingback: Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле – Gotvi.mk

 69. Pingback: Ослободете се од главоболката без апчиња – Gotvi.mk

 70. Pingback: ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари – Gotvi.mk

 71. Pingback: Домашен пилинг за тело од три состојки – Gotvi.mk

 72. Pingback: ВИДЕО: Мечка и мечиња се бањаат на плажа во Калифорнија – Gotvi.mk

 73. Pingback: Мувла? Еве ефикасно и многу евтино решение – Gotvi.mk

 74. Pingback: Клучот за јак имунитет и здравје на организмот – Gotvi.mk

 75. Pingback: ВИДЕО: Еве како Дрејк ја бакна Ријана на сцена – Gotvi.mk

 76. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 77. Pingback: Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг – Gotvi.mk

 78. Pingback: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи – Gotvi.mk

 79. Pingback: ФОТО: До кога ќе биде вака грозна сликата на нашите излетнички места? – Gotvi.mk

 80. Pingback: ДЗС ПРИРАЧНИК: Како да се однесувате за време на земјотрес – Gotvi.mk

 81. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 82. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 83. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Анџелина Џоли блеска во својата хумана мисија – Gotvi.mk

 84. Pingback: ФОТО: Леонтина ослабена и со променет имиџ во новата сезона на „Пинк ѕвездички“ – Gotvi.mk

 85. Pingback: ЗДРАВА ИСХРАНА: Совети на медицинска сестра која ослабела 35 килограми – Gotvi.mk

 86. Pingback: ФОТО: Адам Лабунски од Крф ја покажа својата девојка – Gotvi.mk

 87. Pingback: Нов земјотрес почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 88. Pingback: Земјотресот во Скопје со јачина од 2,4 степени (ФОТО) – Gotvi.mk

 89. Pingback: Трет земјотрес денеска почувствуван во Македонија – Еве ги деталите – Gotvi.mk

 90. Pingback: Додека гледате како лисјата паѓаат: Совршено топло чоколадо за есенските денови – Gotvi.mk

 91. Pingback: Еве каде била грешката: Цел живот погрешно ја миеме косата – Gotvi.mk

 92. Pingback: Ноќеска нов земјотрес почувствуван во Македонија (ФОТО) – Gotvi.mk

 93. Pingback: Со овој СУПЕР ТРИК веќе никогаш нема да ви се насобира прашина на површините – Gotvi.mk

 94. Pingback: СУПЕР СОВЕТ: Како експресно да одмрзнете пилешко месо? – Gotvi.mk

 95. Pingback: Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Македонија – Gotvi.mk

 96. Pingback: Ќе се менува времето – Дали сте психички подготвени? – Gotvi.mk

 97. Pingback: Студенти ова е лекот: Две супер намирници за концентрација – Gotvi.mk

 98. Pingback: ТРИК ЗА БЛЕСКАВИ ПОДОВИ: Додајте ја оваа состојка и домот ќе блеска како никогаш досега – Gotvi.mk

 99. Pingback: Изгледа како обична витрина, но погледнете во што се претвора кога ќе го допре стаклото! Ова ќе го посакате во својот дом! – Gotvi.mk

 100. Pingback: ФОТО: Близначки сечеа торта за 100. Роденден – ова е тајната за долговечност – Gotvi.mk

 101. Pingback: Необична и вкусна салата за Божиќниот пост – ќе ја јадете и ако не постите – Gotvi.mk

 102. Pingback: Ги измати гумените бонбони со миксер – десертот за кој зборува цел свет – Gotvi.mk

 103. Pingback: ПРОВЕРЕН РЕЦЕПТ: Како се прави највкусната пита со јаболка? – Gotvi.mk

 104. Pingback: Ова овошје помага во борбата против ракот – Gotvi.mk

 105. Pingback: Ја чувате храната во пластични садови? – НИКАКО не купувајте со оваа ознака – Gotvi.mk

 106. Pingback: ВИДЕО: Направете чоколадни палачинки – не сте пробале нешто подобро! – Gotvi.mk

 107. Pingback: Брз диетален чоколаден колач: Уживајте без грижа на совеста! – Gotvi.mk

 108. Pingback: Кардио смути – голтки за здраво срце – Gotvi.mk

 109. Pingback: Што е повкусно од пица? – одговорот е пица лепчиња – Gotvi.mk

 110. Pingback: Салата за јак имунитет: Маринирано сирово цвекло – Gotvi.mk

 111. Pingback: ВИДЕО: Вкусни омлет-мафини кои се топат во уста – Gotvi.mk

 112. Pingback: Декемвриски специјалитет: Пржена зелка како совршен додаток – Gotvi.mk

 113. Pingback: Десерт со јаболко без шеќер кој не се пече! – Gotvi.mk

 114. Pingback: 30 МИНУТИ ЗА ДЕЛИКАТЕС: Гнезда од компири по совршен рецепт – Gotvi.mk

 115. Pingback: ВИДЕО: Отворете пиво со краставица – видео кое го насмеа светот – Gotvi.mk

 116. Pingback: Измешајте ги овие две состојки и вашиот мебел секогаш ќе изгледа како нов – Gotvi.mk

 117. Pingback: Запечени палачинки со месо и зеленчук – Gotvi.mk

 118. Pingback: Мексиканско бурито – Gotvi.mk

 119. Pingback: Само оваа намирница ви е потребна за чисти садови без употреба на детергент – Gotvi.mk

 120. Pingback: И МИРИС И ВКУС! Домашна пита со јаболка (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 121. Pingback: Неодолива крем салата (РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 122. Pingback: ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент – Gotvi.mk

 123. Pingback: НЕОДОЛИВО ПЕЦИВО: Школки со печеница (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 124. Pingback: ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Што не чека за викендот? – Gotvi.mk

 125. Pingback: Заборавете на скап прашок за перење! За правилно перење фармерки доволна ви е само ОВАА НАМИРНИЦА! – Gotvi.mk

 126. Pingback: ПОТВРДЕНО: Еве како да не се здебелите за време на празниците – Gotvi.mk

 127. Pingback: Сарми од пилешко – ХИТ кај домаќинките во регионот – Gotvi.mk

 128. Pingback: Крцкави колачиња готови за 15 минути! – Gotvi.mk

 129. Pingback: Чоко сутлијаш (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 130. Pingback: Суви сливи – здравствени придобивки вредни злато – Gotvi.mk

 131. Pingback: Македонска трпеза не оди без туршија: Колку е здрава? – Gotvi.mk

 132. Pingback: Изгледа како да прави обични палачинки, но ќе бидете воодушевени од резултатот! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 133. Pingback: Кекс со чоколаден фил – Gotvi.mk

 134. Pingback: СУЛТАНОВА САРМА: Секогаш ќе барате парче повеќе – Gotvi.mk

 135. Pingback: Австриски палачинки – Gotvi.mk

 136. Pingback: Вистинска магија: Еве како да направите снег во вашиот двор (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 137. Pingback: Снег во Македонија – ќе има ли нов леден бран? – Gotvi.mk

 138. Pingback: ИСТРАЖУВАЊЕ: Со оваа тежина ќе бидете вистински секс симбол – Gotvi.mk

 139. Pingback: Најјаката домашна напивка: Ќе го снема салото за само 7 дена! – Gotvi.mk

 140. Pingback: Имунитетска БОМБА – Gotvi.mk

 141. Pingback: Користите свинска маст? – ова мора да го знаете – Gotvi.mk

 142. Pingback: Таа е најслабата пејачка на сцената – откри како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 143. Pingback: Рецепт за руска шарлота – Gotvi.mk

 144. Pingback: Имате проблем со лош мирис од мијалникот – ова е решението! – Gotvi.mk

 145. Pingback: ВО ЖИВО: Погледнете како вее снег во центарот на Солун – Gotvi.mk

 146. Pingback: Еве како правилно да ги наредите садовите во машината за перење (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 147. Pingback: Сигурно не знаевте дека ова можете да го направите со јаболка! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 148. Pingback: Зеленчук кој лечи се – листовите се уште поздрави а ги фрламе – Gotvi.mk

 149. Pingback: ЗАВОДЛИВ ДЕСЕРТ: Палачинки со кокос и бело чоколадо – Gotvi.mk

 150. Pingback: ЦЕЛ ЖИВОТ ПРАВИМЕ ПОГРЕШНО: Вака се мие овошјето и зеленчукот – Gotvi.mk

 151. Pingback: Снег во Македонија – ќе врне со денови – Gotvi.mk

 152. Pingback: ВАЖНА Е ИСХРАНАТА! Четири намирници кои го намалуваат потењето – Gotvi.mk

 153. Pingback: Дали лебот навистина дебелее? – Gotvi.mk

 154. Pingback: ВИДЕО: Вака Беквалац се грее во студените денови – Gotvi.mk

 155. Pingback: ВКУСЕН РУЧЕК НА ТРПЕЗА: Туна во тава – Gotvi.mk

 156. Pingback: ВИДЕО: Чоколадна торта за чиста десетка – Gotvi.mk

 157. Pingback: Запечена тестенина со туна – Gotvi.mk

 158. Pingback: Ставете ги овие две состојки во првото кафе – ова е бомба за телото – Gotvi.mk

 159. Pingback: Билката Ива е магична – не постои болест која не ја лекува – Gotvi.mk

 160. Pingback: Временска за новата работна недела – Gotvi.mk

 161. Pingback: Пијани бомбици – најбрзи ситни колачиња – Gotvi.mk

 162. Pingback: ТОРТА ЉУБОВНО ГНЕЗДО: Нешто најкремасто што некогаш сте го пробале! – Gotvi.mk

 163. Pingback: Помага кај повеќе болести: Направете домашен сок од НАНЕ! – Gotvi.mk

 164. Pingback: За оние кои имаат проблем со ‘рбетот и зглобовите: Овие три намирници ги регенерираат ткивата – Gotvi.mk

 165. Pingback: Палачинки со фил од јаболка, цимет и ванила – Gotvi.mk

 166. Pingback: Посна слатка пита со јаболка и ореви – Gotvi.mk

 167. Pingback: Направи сама во кујната: Маска за супер волумен на вашата коса – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*