Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Астролозите наведуваат дека секој хороскопски знак има одредени навики на хранење, свој специфичен начин на приготвување на храната и преференции кон одреден тип на јадења.

Додека едни сметаат дека јадењата треба да бидат традиционални и приготвени по рецептите од нашето поднебје, други обожаваат да експериментираат со нови и егзотични специјалитети, a трети, пак, јадат сè што ќе им се постави на трпезата и не се многу пребирливи.

Дознајте каков е односот на претставниците на различните хороскопски знаци кон храната:

 

ОВЕН

Овните ја сакаат храната жешка, пикантна и брза. Тие немаат време за долги оброци, затоа што постојано се зафатени и растрчани на сите страни. Освен тоа, не сакаат залудно да си го губат времето, па имаат лоша навика да јадат многу брзо, од „на нога“ и недоволно ја џвакаат храната. Сакаат да ги споделуваат оброците, а мразат да јадат сами. Поради нивната динамичност препорачливо е да внесуваат храна богата со калории.

Огнената природа на овенот влијае при изборот на зачини – колку полути, толку повкусни. Па, ако не сте љубители на лутото, нивните јадења нема да го задоволат вашиот вкус. Овните имаат голем апетит и сакаат да експериментираат со храната. Лошото е што понекогаш не внимаваат што консумираат, па тоа може да биде причина за појава на здравствени проблеми.

Совет: Јадете ја храната бавно и избегнувајте алкохолни пијалаци.

 

БИК

Биковите се вистински гастрономи. За нив е карактеристично што имаат голем апетит и што знаат на посебен начин да го ценат сетилото за вкус и да уживаат во храната. Независно што јадат, го сакаат во големи количини и никогаш не штедат кога станува збор за квалитет. Само најдоброто може да ги задоволи максимално. Држењето диета е вистинско измачување за нив, а готвењето – вистинско задоволство. Од претставниците на овој знак може да научите многу нови рецепти и несекојдневни комбинации на вкусови. Најголем предизвик им е да се откажат од јадењето на слатка и чоколадна храна.

Родените во овој знак не сакаат да бидат вознемирувани додека јадат, бидејќи сакаат да се чувствуваат релаксирано и пријатно. Ако излегувате со претставник на знакот бик, веројатно ќе ве одведе во ресторан со богато мени и одлична храна. Доколку разговарате со бик за здрава исхрана, тој многу лесно ќе ве убеди дека не постои нездрава храна и дека сè е корисно за телото ако е приготвено на правилниот начин.

Совет: Не претерувајте со слатките. Обидете се да ги замените со благо овошје.

 

БЛИЗНАЦИ

Близнаците не се меѓу личностите кои страдаат од вишок на килограми, затоа што никогаш не ги празнат чиниите целосно. За нив е поважно да каснат малку и што побрзо, за да имаат повеќе време за добар разговор. Мразат да јадат сами, обожаваат друштво на трпезата. Ако сте на иста маса со претставник на близнаци, бидете сигурни дека во ниту еден момент нема да ви е здодевно – нивните зборови се хипнотизирачки.

Можеби јадењето не им е од омилените активности, но затоа пак готвењето им е особено привлечно. Кујната е местото каде знаат да ја покажат својата креативност, талентот за комбинирање на состојките и храброста за експериментирање. Дури и најголемите традиционалисти не можат да ѝ одолеат на храната приготвена од претставник на знакот близнаци. Разнообразната храна е задолжителна на нивното мени. Се смета дека близнаците најретко страдаат од заболувања предизвикани од консумација на нездрава храна.

Совет: Избегнувајте го внесувањето на големи количества алкохол и мрсна храна за да немате проблеми со стомакот.

 

РАК

Раковите се надалеку познати по нивните кулинарски вештини, па често меѓу нив има професионални готвачи, сопственици на ресторани, но и одлични домаќини кај кои секој би сакал да престојува. Ја обожаваат домашната храна, приготвена по рецептот на баба. Секогаш купуваат скапи, но квалитетни намирници и затоа на нивните специјалитети никој не може да им одолее.

Претставниците на знакот рак се склони да јадат брзо, дури и по малку агресивно и мразат да ја делат својата порција. Нивна лоша страна е што не се грижат за сопственото здравје и често се прејадуваат, особено кога се нервозни. Поради нивниот чувствителен стомак често треба да го контролираат својот огромен апетит. Од друга страна, пак, раковите се одлично друштво на трпезата. Тие секогаш инспирираат со приказните за своите специјалитети, рецепти, потеклото на храната итн.

Совет: Контролирајте го апетитот кога сте нервозни.

 

ЛАВ

Лавовите се љубители на скапата храна, приготвена од најквалитетни состојки. Ја користат секоја можност за оброк во луксузен ресторан, кој ќе придонесе да се чувствуваат како потомци на кралско семејство. Многу се дисциплинирани кога станува збор за исхраната и имаат изградено свои навики од кои не отстапуваат. Најчесто јадат брзо, но никогаш сами. Обожаваат кога трпезата е исполнета со познати лица и блиски личности, затоа што така се чувствуваат најпријатно.

Претставниците на овој знак не сакаат да готват, но кога го прават тоа, го прават од срце. Среќни се кога гледаат дека нивните специјалитети мамат насмевки на лицата на најблиските. Лавовите се склони кон болести на срцето, па треба да внимаваат на начинот на приготвување на храната, особено на месото од кое никогаш не се откажуваат.

Совет: Внесете повеќе овошје и зеленчук во вашата исхрана и намалете ги оброците кои вклучуваат месо.

 

ДЕВИЦА

Девиците имаат премногу чувствителен стомак, па препорачливо е да внимаваат што ставаат в уста. За среќа, тоа не е многу тешко за пребирливите девици за кои е карактеристичен рационалниот начин на хранење. Ако постои знак кој може да биде на диета без ниту еднаш да подлегне на искушението да мами, тоа сигурно е девицата. Бавниот метаболизам е уште еден проблем на девиците, па треба да внесуваат храна која лесно се вари.

Претставниците на овој знак прават волшепства во кујната. Не експериментираат со нови производи и зачини, но никој не може да им одолее на нивните вкусни јадења. Девиците по природа се многу штедливи, но не и кога станува збор за храна. Неодоливиот вкус им е поважен од цената. Мразат да фрлаат храна, дури и кога станува збор за остатоци, па мисијата да приготват Нешто од Ништо им е секогаш успешна.

Совет: Јадете лесна и здрава храна за да ги избегнете тегобите во стомакот.

 

ВАГА

Вагите се љубители на храната. Секој оброк за нив е празник, па не пропуштаат да каснат сè што им стои на располагање – салата, предјадење, главно јадење… ако си помисливте дека тоа е сè, се лажете. Невозможно е вагите да го пропуштат десертот. Речиси сите претставници на овој знак се зависни од чоколадо и благи работи, па побрзо би се откажале од главното јадење отколку од слаткото задоволство кое доаѓа на крајот од оброкот.

На вагите особено им е важен естетскиот изглед на храната и трпезата. Ако некогаш видите совршено декорирана маса, верувајте дека тоа е дело на вага. Имаат одлични дизајнерски способности и прават декорации кои го мамат погледот. Обожаватели се на доброто сортно вино, особено црвеното. Сакате да ги изненадите? Не се обидувајте да го сторите тоа со обични јадења како пица, омлет… Внимателно изберете отмен гурмански ресторан кој ќе го задоволи нивниот префинет вкус.

Совет: Не ја задоволувајте секогаш желбата за поткаснување чоколадо ако сакате да ја одржите добрата фигура.

 

ШКОРПИЈА

Претставниците на овој знак се љубители на калоричната храна, често огладнуваат и јадат кога ќе посакаат, па дури и во текот на ноќта. Празниот фрижидер лесно може да ги изнервира, а отсуството на зачини буквално ги вади од такт. Овие љубители на зачините се одлични готвачи токму поради нивната способност истите умешно да ги комбинираат. Ако некој хороскопски знак лесно би го заменил благото со похранлива варијанта, тоа сигурно би била шкорпијата.

Лошата страна од нивниот кулинарски карактер е што не знаат да се преправаат кога храната не е приготвена по нивен вкус. Тие без срам ќе ја остават чинијата полна. Шкорпиите имаат слабо и вито тело само поради тоа што го следат принципот сè или ништо, па кога ќе почувствуваат дека претерале и дека фармерките им стануваат тесни, веднаш започнуваат со рестрикции во исхраната.

Совет: Консумирањето на алкохол заменете го со внесување на поголеми количини вода и чаеви.

 

СТРЕЛЕЦ

Егзотични, нестандардни и зачинети јадења, колачи, торти – оваа храна преовладува на менито на стрелците. Љубопитни се, па редовно експериментираат и сакаат сè да пробаат. Често внесуваат и по неколку јадења истовремено, што им изгледа по малку чудно на другите луѓе. Исхраната на стрелците често оди од една крајност во друга. Во еден момент може да се однесуваат како да немаат видено храна и лакомо да ги празнат чиниите, додека во друг – може да гладуваат со денови.

Поради склоноста да се прејадуваат, препиваат и претеруваат со задоволствата, претставниците на овој знак често страдаат од дигестивни проблеми. Од прекумерна тежина ги заштитува само нивната желба за практикување најразлични физички активности.

Совет: Независно што јадете, не претерувајте количински.

 

ЈАРЕЦ

Јарците, познати во хороскопот како неуморни работници, секогаш наоѓаат време за добар оброк. За нив квалитетот е секогаш поважен од квантитетот. Особено важна им е атмосферата додека јадат – таа треба да биде релаксирана и мирна. Обожаваат да присуствуваат на семејни ручеци, а мразат кога некој им кажува што да прават. Тоа е и причината што ретко држат диети.

Претставниците на овој знак се големи традиционалисти и нивна опсесија се домашните јадења. Затоа, кога го избираат својот животен сопатник, не забораваат да го стават готвењето во листата на приоритетни критериуми. Обожаваат природна храна, а се ежат кога ќе дојдат во допир со егзотична храна. Иако не ги сакаат зачините, понекогаш знаат да претераат со солта.

Совет: Внимавајте кога ја солите храната. Солта може да биде вашиот најголем непријател.

 

ВОДОЛИЈА

Претставниците на овој знак се површни јадачи, воопшто не се себични кога станува збор за споделување на храната и најчесто се задоволуваат со нискокалорични оброци. Никогаш во нивните мисли не доминира храната, но знаат да уживаат во дегустација на сè што е ново, чудно, невообичаено. Меѓу претставниците на овој знак често можат да се најдат вегетаријанци поради нивната хумана природа. Дополнителна причина за нивната склоност кон вегетаријанството е што обожаваат зеленчук и овошје, па со задоволство би го замениле месото со една порција овошна, шопска, сезонска… салата.

Водолиите не се традиционалисти во кујната. Додека готват, а тоа ретко се случува, мразат слепо да ги следат рецептите, секогаш прават промени и им се препуштаат на креативноста и фантазијата. Особено им е важно поставувањето на трпезата – таа треба да е убаво и богато декорирана. Лошата страна на водолиите е што понекогаш претеруваат со кафето и со вечерното „поткаснување“.

Совет: Прескокнете го јадењето во доцните вечерни часови, а појадувајте обилно.

 

РИБИ

Рибите се љубители на традиционалната, веќе испробана храна и не сакаат да експериментираат. Тие се единствениот знак кој многу повеќе внимание посветува на изгледот, отколку на вкусот на храната. Не се лакоми, но го сакаат чувството кога имаат на дофат на рака нешто за поткаснување.

Претставниците на овој знак понекогаш повеќе го ценат доброто друштво на масата отколку оброкот кој им е во чинијата. За нив храната е повеќе потреба отколку задоволство. Лесно се приспособливи, па никогаш не прават проблеми што и колку ќе се јаде. Најнегативната карактеристика на рибите е што често знаат да претераат со алкохолот, а тоа влијае негативно врз нивното здравје.

Совет: Пијте повеќе вода и научете се да јадете побавно и со задоволство.

Прочитај повеќе вести:

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

Преземено од Прес24: http://press24.mk/kako-da-se-hranite-spored-horoskopot

Фото: Хафингтон пост

199 Коментари

 1. Pingback: Како да ослабете според хороскопскиот знак? – Gotvi.mk

 2. Pingback: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Колку состојки беа потребни за најдолгата пица на светот? – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед – Gotvi.mk

 5. Pingback: 10 „убијци“ на вишокот калории – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО рецепт: Нискокалоричен чоколаден сладолед – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација – Gotvi.mk

 8. Pingback: Облоги од ѓумбир за топење на салото на стомакот – Gotvi.mk

 9. Pingback: Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот – Gotvi.mk

 10. Pingback: Сладолед кој можеш да го јадеш секој ден без да се здебелиш – Gotvi.mk

 11. Pingback: Исхрана за дефинирање на мускулите – Gotvi.mk

 12. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 13. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 14. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 15. Pingback: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот – Gotvi.mk

 16. Pingback: Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак – Gotvi.mk

 17. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 19. Pingback: Брза диета според вашата градба на тело – Gotvi.mk

 20. Pingback: Неодолива крем салата – Gotvi.mk

 21. Pingback: Палента со кашкавал и пармезан – Gotvi.mk

 22. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 23. Pingback: Со Нордиска диета слабејте без гладување – Gotvi.mk

 24. Pingback: Проверете дали држите погрешна диета – Gotvi.mk

 25. Pingback: Мравки по дома? Направете природен рецепт со кој повеќе нема да ги видите – Gotvi.mk

 26. Pingback: Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини – Gotvi.mk

 27. Pingback: Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми – Gotvi.mk

 28. Pingback: 5 намирници кои можат да ги заменат десертите – Gotvi.mk

 29. Pingback: Лесни начини како да изгубите 3 килограми за 1 недела – Gotvi.mk

 30. Pingback: Броз кафе или 7г еспресо студио – каде го пиете омиленото кафе? – Gotvi.mk

 31. Pingback: Портокал, праска, кајсија… Здравствени предности на природните oвошни сокови – Gotvi.mk

 32. Pingback: Научници открија „ген на виткоста“ – дали ќе биде ставен крај на дебелината? – Gotvi.mk

 33. Pingback: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот – Gotvi.mk

 34. Pingback: Сезона на комарци: Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето – Gotvi.mk

 35. Pingback: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 36. Pingback: Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете – Gotvi.mk

 37. Pingback: Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување – Gotvi.mk

 38. Pingback: Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот – Gotvi.mk

 39. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 40. Pingback: Зошто никогаш не треба да правите чај во два пати зовриена вода? – Gotvi.mk

 41. Pingback: Најслатко ви е јадењето навечер? Еве што смеете да јадете, а да не се здебелите – Gotvi.mk

 42. Pingback: Прочистете ја крвта со листови од коприва – Gotvi.mk

 43. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 44. Pingback: Поскапување на цигарите – еве која храна ќе ви помогне да се откажете од пушењето – Gotvi.mk

 45. Pingback: Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни – Gotvi.mk

 46. Pingback: Во нив уживаат сите генерации: Направете кола-кола гумени бонбони – Gotvi.mk

 47. Pingback: Наместо диета – 10 начини да ослабете без откажување – Gotvi.mk

 48. Pingback: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци – Gotvi.mk

 49. Pingback: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета – Gotvi.mk

 50. Pingback: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! – Gotvi.mk

 51. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше додека беше бремена – Gotvi.mk

 52. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена – Gotvi.mk

 53. Pingback: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм – Gotvi.mk

 54. Pingback: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува – Gotvi.mk

 55. Pingback: Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути – Gotvi.mk

 56. Pingback: Која е основата на секоја холивудска диета? – Gotvi.mk

 57. Pingback: Грицкате сончоглед? Правите добра работа, еве и зошто – Gotvi.mk

 58. Pingback: Камилицата е чувар на здравјето: Направете смути од неа – Gotvi.mk

 59. Pingback: Розева чаша за здравје и енергија: Направете летно смути – Gotvi.mk

 60. Pingback: Со оваа едноставна навика и брзо и лесно ќе ослабете – Gotvi.mk

 61. Pingback: Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 62. Pingback: Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини – Gotvi.mk

 63. Pingback: Омилените јадења на славните – ќе се зачудите од изборот – Gotvi.mk

 64. Pingback: Кое овошје треба да го избегнувате за правење смути? – Gotvi.mk

 65. Pingback: Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма – Gotvi.mk

 66. Pingback: Со пешачење до супер линија – еве колку калории ќе потрошите за 1 час – Gotvi.mk

 67. Pingback: Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака! – Gotvi.mk

 68. Pingback: Подгответе се за изненадување – Колку калории трошиме седејќи пред компјутер? – Gotvi.mk

 69. Pingback: Нема да верувате: Ставете кока-кола во пилешко месо и гледајте што ќе се случи – Gotvi.mk

 70. Pingback: Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка? – Gotvi.mk

 71. Pingback: Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 72. Pingback: Солени тортички од палента – Gotvi.mk

 73. Pingback: Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми – Gotvi.mk

 74. Pingback: Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари! – Gotvi.mk

 75. Pingback: Ова е најевтиниот пилинг за лице – природно и само со една состојка – Gotvi.mk

 76. Pingback: Смути на денот: Моркови во чаша – Gotvi.mk

 77. Pingback: Имате брадавици – Еве го лекот! – Gotvi.mk

 78. Pingback: Сјајна кожа: Една состојка од кујната го заменува млекото за лице – Gotvi.mk

 79. Pingback: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите – Gotvi.mk

 80. Pingback: Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа – Gotvi.mk

 81. Pingback: Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти – Gotvi.mk

 82. Pingback: ВИДЕО: Како тинејџери – Роналдо ѝ влета во кадар на Кардашијан – Gotvi.mk

 83. Pingback: ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера – Gotvi.mk

 84. Pingback: ФОТО: Емина е вистинска принцеза – Мустафа ѝ носи кафе во кревет – Gotvi.mk

 85. Pingback: Дебелеат и многу се штетни: Избегнувајте газирани сокови – Gotvi.mk

 86. Pingback: ФОТО: Ана Николиќ го покажа венчалниот прстен кој го доби од Раста – Gotvi.mk

 87. Pingback: Негувајте го лицето: Домашна маска од авокадо – Gotvi.mk

 88. Pingback: ФОТО: Цеца и Лепа Брена – Како изгледаа пред 10 години – Gotvi.mk

 89. Pingback: Ван Гог во Охрид: „Каква луда ноќ, публика и амбиент за медал“ – Gotvi.mk

 90. Pingback: Вкусот од детството со неодолив сос: Палента со прелив од печурки – Gotvi.mk

 91. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 92. Pingback: ВИДЕО: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер – Gotvi.mk

 93. Pingback: ВИДЕО: „Опуштете се“ – ИКЕА се исмева со луѓето кои објавуваат храна на социјалните медиуми – Gotvi.mk

 94. Pingback: Маска за побрз раст и регенерирање на косата: Сè што ви треба е квасец – Gotvi.mk

 95. Pingback: Денеска на мени: Полнети печурки како вистински деликатес – Gotvi.mk

 96. Pingback: Со 4 портокали направете девет литри свеж сок – Gotvi.mk

 97. Pingback: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите – Gotvi.mk

 98. Pingback: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов – Gotvi.mk

 99. Pingback: ХОРОСКОП: Кое е омиленото чоколадо на секој знак – Gotvi.mk

 100. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 101. Pingback: Како да сте излегле од фризерски салон: Направете сами регенератор за коса – Gotvi.mk

 102. Pingback: ФОТО: Јелена и Стефан го чуваат ресторанот додека Ноле е во Рио – Gotvi.mk

 103. Pingback: Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле – Gotvi.mk

 104. Pingback: Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем – Gotvi.mk

 105. Pingback: ФОТО: Ослабела 58 килограми – здравата исхрана и го сменила животот од корен – Gotvi.mk

 106. Pingback: ВИДЕО: Карлеуша соблече обожавател на сцена и играше околу него – Gotvi.mk

 107. Pingback: ВАЖНО: Што значат бројките на тетрапак пакувањата? – Gotvi.mk

 108. Pingback: Месечна прогноза: Еве што ќе се случува со времето до крајот на август – Gotvi.mk

 109. Pingback: Дами ова е спасот: Една намирница за поголеми и погусти трепки – Gotvi.mk

 110. Pingback: Излечете ги афтите од устата – Gotvi.mk

 111. Pingback: ФОТО: Ослабела 45 килограми за да биде убава невеста – Прочитајте колку е важна мотивацијата – Gotvi.mk

 112. Pingback: ВАЖНО: Пијте многу вода – еве зошто му е потребна на телото – Gotvi.mk

 113. Pingback: Ирина Шајк: 50 костими за капење во кои таа изгледа прекрасно (видео) – Gotvi.mk

 114. Pingback: Нека не ве лаже сонцето – следува невреме – Gotvi.mk

 115. Pingback: ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари – Gotvi.mk

 116. Pingback: Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте! – Gotvi.mk

 117. Pingback: Биковите, раковите и вагите читаат рецепти – Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет? – Gotvi.mk

 118. Pingback: Разладете се со диња – Еве како да ја одберете најсочната – Gotvi.mk

 119. Pingback: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење – Gotvi.mk

 120. Pingback: ВИДЕО: Неверојатен трик – Потемнета банана повторно доби жолта боја – Gotvi.mk

 121. Pingback: Дали здравата храна не прави попривлечни? – Gotvi.mk

 122. Pingback: По пржење го истурате маслото во лавабо? Правите огромна грешка – Gotvi.mk

 123. Pingback: Сувите смокви ги топат маснотиите – Направете го овој рецепт – Gotvi.mk

 124. Pingback: ВИДЕО: Чоколадни колачи со смокви – Gotvi.mk

 125. Pingback: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека – Gotvi.mk

 126. Pingback: ВИДЕО: Дали препишувањето на рецепти оди во минатото? 3Д печатена храна – Gotvi.mk

 127. Pingback: ФОТО: Елизабет Харли го покажа својот омилен десерт – Gotvi.mk

 128. Pingback: ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Измешајте ги овие 4 состојки и ќе ги прочистите цревата – Gotvi.mk

 129. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 130. Pingback: ФОТО: Марко Јариќ – Се разведе од Лима, се теши со најпозната старлета – Gotvi.mk

 131. Pingback: ФОТО: Бред Пит ужива во Шибеник, а направил и вистинска узбуна на траект за Вис – Gotvi.mk

 132. Pingback: ФОТО: Даниел Кајмакоски има одличен вкус – Еве ја неговата девојка – Gotvi.mk

 133. Pingback: Викендов сончево и топло, од вторник голем пад на температурите – Gotvi.mk

 134. Pingback: Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија – Gotvi.mk

 135. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка – Gotvi.mk

 136. Pingback: Обичаи и верувања – Еве зошто се става лук под перница – Gotvi.mk

 137. Pingback: Веќе никогаш нема да ставате парче лимон во пијалакот! – Gotvi.mk

 138. Pingback: Со овој РЕЦЕПТ решете се од лошите миризби – Gotvi.mk

 139. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 140. Pingback: ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника – Gotvi.mk

 141. Pingback: ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Колку време траел катастрофалниот земјотрес во 1963 година – Gotvi.mk

 142. Pingback: ВИДЕО: Близначки снимаа видео за YouTube кога ги зафати земјотресот – Погледнете ја нивната реакција – Gotvi.mk

 143. Pingback: Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 144. Pingback: Според сеизмолозите вака не треба да се однесувате за време на земјотрес (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 145. Pingback: ВИДЕО: Човекот кој тврди дека го предвидел земјотресот во Скопје – Gotvi.mk

 146. Pingback: ВИДЕО: Како беше почувствуван неделниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје – Gotvi.mk

 147. Pingback: Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик – Gotvi.mk

 148. Pingback: Посветена мајка: Адел се повлекува од сцената поради синот? – Gotvi.mk

 149. Pingback: Постои трик со кој ќе го омекнете тврдото месо – Еве го – Gotvi.mk

 150. Pingback: ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Единствениот рецепт за чоколадни кекси кој некогаш ќе ви затреба! – Gotvi.mk

 151. Pingback: Еве како да јадете благо, а да не се дебелеете – Gotvi.mk

 152. Pingback: Дали знаевте дека ЛИМОНОТ е поефикасен од никотински фластери за одвикнување од пушење? – Gotvi.mk

 153. Pingback: ФОТО: Погледнете во чие друштво уживаше Марк од „Брза кујна” – Gotvi.mk

 154. Pingback: ПРАВИТЕ ГОЛЕМА ГРЕШКА: Никогаш повеќе не ја фрлајте лушпата од кромид – Gotvi.mk

 155. Pingback: Ако сте љубител на банани, овие десет работи морате да ги знаете – Gotvi.mk

 156. Pingback: Есента е период на грип и настинки: Овие црвени зрнца ќе спречат да се разболите – Gotvi.mk

 157. Pingback: ФОТО: Уште едно бебенце на естрадата – вака славеше среќната мајка – Gotvi.mk

 158. Pingback: Најскапото грозје на светот… – Gotvi.mk

 159. Pingback: ВИДЕО: Вкусно за јадење, тешко за лупење – Проблемот со калинките е решен – Gotvi.mk

 160. Pingback: Еве како да направите чудесен сируп од грозје – Gotvi.mk

 161. Pingback: Ова се масни намирници кои ТРЕБА ДА ГИ ЈАДЕТЕ! – Gotvi.mk

 162. Pingback: ВИДЕО: Колку време траел земјотресот во Скопје во 1963 година? – Gotvi.mk

 163. Pingback: Малку калории, многу витамини – јадете го ова овошје – Gotvi.mk

 164. Pingback: Знаете ли што значат броевите на налепниците на овошјето? – Gotvi.mk

 165. Pingback: Држите диети и вежбате но нема резултат? – науката вели не сте виновни вие – Gotvi.mk

 166. Pingback: ДОВОЛНИ ВИ СЕ САМО 5 СЕКУНДИ: Научниците велат дека оваа навика е клучна за слабеење! – Gotvi.mk

 167. Pingback: ВАЖНО: Јајцата и млекото стојат на вратата на фрижидерот? – огромна грешка, еве како треба – Gotvi.mk

 168. Pingback: ВИДЕО: Ова долго се чекаше – оригинален турски рецепт за баклава – Gotvi.mk

 169. Pingback: ВИДЕО: Сунѓерот не е само за во кујна – искористете го паметно – Gotvi.mk

 170. Pingback: ЗАПРЕТЕ ГО СТАРЕЕЊЕТО: Кои витамини и минерали ја продолжуваат младостта – Gotvi.mk

 171. Pingback: Декемвриски специјалитет: Пржена зелка како совршен додаток – Gotvi.mk

 172. Pingback: Домот ќе блеска за празниците: Направете сами спреј за прашина – Gotvi.mk

 173. Pingback: Совршена напивка за детоксикација по празниците – Gotvi.mk

 174. Pingback: НОВИ ВКУСОВИ ВО НОВАТА ГОДИНА: Лазања со црвено вино – Gotvi.mk

 175. Pingback: Не сте го исчистиле автомобилот откако падне снег? Еве што да направите (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 176. Pingback: Како во скап ресторан: Највкусниот Фунги сос за тестенини – Gotvi.mk

 177. Pingback: За две минути направете вкусна туна салата – Gotvi.mk

 178. Pingback: Пудинг-бомбици: Ова сигурно не сте го пробале – Gotvi.mk

 179. Pingback: Со грозје против брчки – Gotvi.mk

 180. Pingback: ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната – Gotvi.mk

 181. Pingback: Вкусен сос од јаболка – Gotvi.mk

 182. Pingback: СО ПОМОШ НА СОДА БИКАРБОНА: Еве како да ги отстраните флеките од мебелот и теписите – Gotvi.mk

 183. Pingback: Ја чувате храната во пластични садови? – НИКАКО не купувајте со оваа ознака – Gotvi.mk

 184. Pingback: Изгмечете банана и додајте ги овие две состојки! И цела зима нема да имате мака со кашлање! – Gotvi.mk

 185. Pingback: Ако го ставите ова во домот веќе нема да видите пајак – пробајте! – Gotvi.mk

 186. Pingback: Со овој СУПЕР ТРИК веќе никогаш нема да ви се насобира прашина на површините – Gotvi.mk

 187. Pingback: Овој напиток го нарекуваат “Инфузија” – евтин е а делува веднаш – Gotvi.mk

 188. Pingback: Запечена тестенина со туна – Gotvi.mk

 189. Pingback: ЧУДО ЗА САЛОТО НА СТОМАКОТ! Испијте две лажици од ова масло дневно… – Gotvi.mk

 190. Pingback: Никогаш не оставајте недопиен пијалак на гости – многу е важно – Gotvi.mk

 191. Pingback: Турски лепињи за брз појадок – топло, крцкаво и вкусно – Gotvi.mk

 192. Pingback: Банани и сладолед во сос од рум – Gotvi.mk

 193. Pingback: РЕГИОНОТ ПОЛУДЕ ПО ОВА: Бурек со јаболка – добро прочитавте, прсти да излижеш – Gotvi.mk

 194. Pingback: Пилешка салата со еден додаток кој ја прави СОВРШЕНА – ова е тајната – Gotvi.mk

 195. Pingback: Повторно силно невреме – лоши вести за неработниот ден – Gotvi.mk

 196. Pingback: Ако ви е доста од шопска, грчка и мешана: ФЕТА САЛАТА – Gotvi.mk

 197. Pingback: Полнети тиквици со месо (ВИДЕО РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 198. Pingback: „ПУДИНГ КОЛАЧ СО КОКОС” – Gotvi.mk

 199. Pingback: Имате болки во кичмата? – со овој природен лек ќе исчезнат – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*