Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Дали треба да вложите повеќе или помалку напор кога сакате да симнете некој килограм? Според вашиот хороскопски знак, дознајте дали сте меѓу оние кои може тоа да го направат лесно или ќе треба малку да се помачите:

Овен

Припадниците на овој знак диетата ја започнуваат со многу елан, но ако вагата не ги покаже брзо посакуваните резултати, спремни се да се откажат. Сакаат да се изгладуваат, но така само си прават јо-јо ефекти. Најдобро е во исхраната да внесат помали меѓу оброци кои немаат навика да ги практикуваат, а особено им помагаат грејпфрутот и зелениот чај. Бидејќи обожаваат слатки, не треба да се откажат од нив, за да не бидат нервозни, туку да се фокусираат на здрави слатки.

Бик

На припадниците на овој знак им е потребно повеќе време за воопшто да се одлучат за диета. Сепак, откако ќе соберат доволно волја, упорни се и слабеат бавно, но сигурно. Се препорачува да јадат повеќе јаболка, но и зачини како кари и чили кои ќе ги го забрзаат нивниот бавен метаболизам. Житариците, како и јогуртот, се одличен избор за појадок, а слатките треба да ги избегнуваат.

Близнаци

Близнаците се во состојба ништо да не јадат цел ден, а навечер да јадат три часа без престан. Тие, како и овните, би требало да практикуваат повеќе ужинки, а кафето да се заменат со чај. Многу е важно да јадат варива.

Рак

Припадниците на овој знак обично сакаат да готват и да јадат, па диетата тешко им паѓа. Склони се кон брза храна, која треба да се избегнува. Хронично им недостасуваат витамини во организамот, па треба да ги надоместат со овошје, особено јаболка, мандарини и портокали. Белиот леб не им одговара, но ако се решат на диета, најважно е да бидат истрајни во првите денови, особено кога се под стрес бидејќи често храната ја користат како утеха.

Лав

Лавовите сакаат добра храна и пијалоци, но ретко имаат проблеми со килограмите, бидејќи знаат да се контролираат. Тие знаат дека лесно килограмите „се лепат“ за нив, па се контролираат максимално. За среќа, тие се еден од знаците кои имаат брз метаболизам, па најчесто доволно е само да почнат со физичка активност. Совет плус е да конзумираат јаткасти плодови.

Девица

Девиците се многу дисциплинирани и ако ги предизвикате на слабеење, верувајте тоа ќе го постигнат брзо, па ако треба и ќе гладуваат. Особено им пречат месните преработки и јадењата кои се подготвени со маснотии, а одлично им годи домашно подготвената храна. Повеќе прошетки не се на одмет.

Вага

Припадниците на овој знак се едни од оние на кои диетите им паѓаат навистина тешко. Не сакаат ограничувања, тестирање на карактер или гладување. Така, кога се на диета знаат да потклекнат уште првиот ден, а најпаметно што може да направат е да почнат да вежбаат со пријателите, бидејќи тие ги тераат на акција. Во своето мени треба да воведат повеќе јогурт, риба, интегрален ориз и супа.

Скорпија

Скорпиите ретко се на диета, но ако тоа го направат одлично се придржуваат. Обично се многу предани на работата и на разни задачи, па прескокнуваат оброци во првиот дел од денот, што им е најголема грешка. Ако се одлучат на диета, задолжително треба да појадуваат, а останатите оброци да се состојат од поголеми количини на целер, брокула и житарици. Исто така одличен избор за нив е посното сирење.

Стрелец

Стрелците се знак кој ќе мора да се помачи малку за да намали во килограми. Тие тешко можат да одолеат на кекси, грицки кои останатите им ги нудат. За диетата да им биде успешна, важно е да внесуваат витамин Ц, лук и салати. Потешко ќе слабеат доколку истовремено не вежбаат, бидејќи нивните откажувања се премали за сами по себе да се забележат на вагата.

Јарец

Припадниците на овој знак се како Девиците, многу дисциплинирани. Сами си одредуваат период во кој може да се опуштат и малку да се здебелат, како и период на слабеење. За нив прашањето за идеална тежина пред се значи здравје, а најдобро е во својата исхрана да внесат супи од зеленчук, туна и свеж зеленчук. Може да си дозволат и нешто слатко, но повремено. Најголем непријател им се тестенините и калоричните сосови.

Водолија

Водолиите немаат проблеми со диетите, но има правила во исхраната кон кои треба да се придржуваат. Не сакаат планирање, купување намирници и комбинирање на храна, а најважно за нив е при изборот на храна да отфрлат сè што е калорично. Тоа особено се однесува на чипсови и алкохол во кој знаат многу да уживаат.

Риба

Рибите се склони кон прејадување и дебелеење, а најдобар начин да започнат диета е детоксикација со чаеви, зеленчук, овошје и чисто место. По седум дена чистење на организмот од токсини, пожелно е постепено и во мали количини да воведуваат јаглехидрати кои најмногу ги дебелеат. Диетите тешко им паѓаат, а најлесно им е кога имаат друштво во диетата и кога некој постојано ги охрабрува.

Прочитај повеќе вести:

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

Преземено од Прес24: http://www.press24.mk/slabejte-spored-horoskopskiot-znak

223 Коментари

 1. Pingback: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 2. Pingback: Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Колку состојки беа потребни за најдолгата пица на светот? – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед – Gotvi.mk

 5. Pingback: 10 „убијци“ на вишокот калории – Gotvi.mk

 6. Pingback: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? – Gotvi.mk

 7. Pingback: Сладолед кој можеш да го јадеш секој ден без да се здебелиш – Gotvi.mk

 8. Pingback: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 9. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 10. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 12. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 13. Pingback: Хороскоп – која храна треба да ја јадете, а која да ја избегнувате – Gotvi.mk

 14. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 15. Pingback: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот – Gotvi.mk

 16. Pingback: Палента со кашкавал и пармезан – Gotvi.mk

 17. Pingback: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите – Gotvi.mk

 18. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 19. Pingback: ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето – Gotvi.mk

 20. Pingback: Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе? – Gotvi.mk

 21. Pingback: Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини – Gotvi.mk

 22. Pingback: Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми – Gotvi.mk

 23. Pingback: Мравки по дома? Направете природен рецепт со кој повеќе нема да ги видите – Gotvi.mk

 24. Pingback: 5 намирници кои можат да ги заменат десертите – Gotvi.mk

 25. Pingback: Портокал, праска, кајсија… Здравствени предности на природните oвошни сокови – Gotvi.mk

 26. Pingback: Броз кафе или 7г еспресо студио – каде го пиете омиленото кафе? – Gotvi.mk

 27. Pingback: Сезона на комарци: Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето – Gotvi.mk

 28. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња – Gotvi.mk

 29. Pingback: Додека возите кафето ви е готово – Направен минијатурен апарат за кафе – Gotvi.mk

 30. Pingback: Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете – Gotvi.mk

 31. Pingback: Броевите на овошките кои никогаш не ги приметувате – тие ни откриваат дали здраво се храниме – Gotvi.mk

 32. Pingback: Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот – Gotvi.mk

 33. Pingback: Прочистете ја крвта со листови од коприва – Gotvi.mk

 34. Pingback: Ќе се плаќа данок од 30 денари за литар газиран сок – Gotvi.mk

 35. Pingback: Чувајте го здравјето: Каква храна треба да конзумираме на горештините? – Gotvi.mk

 36. Pingback: Додека мажите гледаат Европско… – Gotvi.mk

 37. Pingback: Чувајте го здравјето: Каква храна треба да консумираме на горештините? – Gotvi.mk

 38. Pingback: Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате – Gotvi.mk

 39. Pingback: Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана – Gotvi.mk

 40. Pingback: На појадок со Џон Њуман – Gotvi.mk

 41. Pingback: Која е омилената храна на Џон Њуман? – Gotvi.mk

 42. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 43. Pingback: Ако го јадете ова летово ќе бидете магнет за комарци – Gotvi.mk

 44. Pingback: Важни совети пред да започнете со диета – Gotvi.mk

 45. Pingback: Без диета: Еликсир кој ги топи килограмите, а содржи само две состојки – Gotvi.mk

 46. Pingback: Енрике Иглесијас: Како може да е толку слаб, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 47. Pingback: Наместо диета – 10 начини да ослабете без откажување – Gotvi.mk

 48. Pingback: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм – Gotvi.mk

 49. Pingback: Ова е најскапо грозје на светот – еден грозд се продава за 11.000$ – Gotvi.mk

 50. Pingback: Почнете ја неделата здраво: Смути за подобрување на метаболизмот – Gotvi.mk

 51. Pingback: Грицкате сончоглед? Правите добра работа, еве и зошто – Gotvi.mk

 52. Pingback: Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна – Gotvi.mk

 53. Pingback: Розева чаша за здравје и енергија: Направете летно смути – Gotvi.mk

 54. Pingback: Колку вода треба да пиеме дневно според тежината? – Gotvi.mk

 55. Pingback: Јадете ги овие 4 намирници и ќе ви се намали апетитот – Gotvi.mk

 56. Pingback: Дами, бидете фит на секоја возраст – Еве што треба да јадете во секоја деценија од животот – Gotvi.mk

 57. Pingback: 7 рецепти за природна и евтина маска од зачини за нега на кожата – Gotvi.mk

 58. Pingback: Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини – Gotvi.mk

 59. Pingback: Проверете колку килограми треба да имате според висината – Gotvi.mk

 60. Pingback: Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците – Gotvi.mk

 61. Pingback: Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе – Gotvi.mk

 62. Pingback: Има решение! Еве како најлесно да ја надминете кризата за благо – Gotvi.mk

 63. Pingback: Свеж старт на работната недела: Смути со банана и путер од кикиритки – Gotvi.mk

 64. Pingback: Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува! – Gotvi.mk

 65. Pingback: Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака! – Gotvi.mk

 66. Pingback: Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка? – Gotvi.mk

 67. Pingback: Леонардо ди Каприо организира хуманитарна забава – Еве која диета ви ја препорачува – Gotvi.mk

 68. Pingback: Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо – Gotvi.mk

 69. Pingback: Предјадење за денеска: Солени бисквити со салама и кашкавал – Gotvi.mk

 70. Pingback: Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење? – Gotvi.mk

 71. Pingback: Лекот за изгореници и иритации на кожата: Веднаш купете сок од кајсија – Gotvi.mk

 72. Pingback: Смути на денот: Моркови во чаша – Gotvi.mk

 73. Pingback: За кожата да биде мека – Ви треба само една состојка од кујната – Gotvi.mk

 74. Pingback: Егзотика во чаша: Пина колада од вашата кујна – Gotvi.mk

 75. Pingback: Јапонски јаболка за подобар имунитет – Gotvi.mk

 76. Pingback: Дебелеат и многу се штетни: Избегнувајте газирани сокови – Gotvi.mk

 77. Pingback: Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти – Gotvi.mk

 78. Pingback: Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на час – Gotvi.mk

 79. Pingback: Охрид ќе пулсира во кубански ритам – Gotvi.mk

 80. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 81. Pingback: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер – Gotvi.mk

 82. Pingback: Маска за побрз раст и регенерирање на косата: Сè што ви треба е квасец – Gotvi.mk

 83. Pingback: Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење – Gotvi.mk

 84. Pingback: ХОРОСКОП: Кое е омиленото чоколадо на секој знак – Gotvi.mk

 85. Pingback: ВИДЕО: Му пуштаат песна од Адел и детето престанува да плаче – Gotvi.mk

 86. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 87. Pingback: Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава – Gotvi.mk

 88. Pingback: Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте! – Gotvi.mk

 89. Pingback: СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО) – Gotvi.mk

 90. Pingback: Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска – Gotvi.mk

 91. Pingback: Природен сок кој го убива уморот – Gotvi.mk

 92. Pingback: Здравата исхрана и го сменила животот: Дебелата девојка сега е секс бомба – Gotvi.mk

 93. Pingback: Нутела и Фереро Роше со вкус на македонски лешник – Gotvi.mk

 94. Pingback: Не ви требаат пари за фризер: Осветлете ја косата со намирници од кујната – Gotvi.mk

 95. Pingback: Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода – Gotvi.mk

 96. Pingback: Солен деликатес: Две состојки за полнет компир од соништата – Gotvi.mk

 97. Pingback: Нешто ново и превкусно: Направете кекси од лубеница – Gotvi.mk

 98. Pingback: ВИДЕО: Роберт де Ниро прошета по црвениот тепих на Сараевскиот филмски фестивал – Gotvi.mk

 99. Pingback: ФОТО: Ослабела 58 килограми – здравата исхрана и го сменила животот од корен – Gotvi.mk

 100. Pingback: Знаете ли што јаде Папата? – Gotvi.mk

 101. Pingback: ФОТО: Ослабела 45 килограми за да биде убава невеста – Прочитајте колку е важна мотивацијата – Gotvi.mk

 102. Pingback: Фенг Шуи: Еве што треба да направите во кујната за да се збогатите – Gotvi.mk

 103. Pingback: Големи плати мали кирии: Во овој град луѓето јадат и пијат што сакаат и колку сакаат – Gotvi.mk

 104. Pingback: ФОТО: Мадона не успеа да одолее на оваа пица – Gotvi.mk

 105. Pingback: Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча – Gotvi.mk

 106. Pingback: Дали здравата храна не прави попривлечни? – Gotvi.mk

 107. Pingback: ФОТО +18: Сите голи фотографии на Џастин Бибер – Gotvi.mk

 108. Pingback: Совршено декориран десерт: Направете чоколадни пралини – Gotvi.mk

 109. Pingback: ВИДЕО: Желе бонбони од лубеница – Летото е време за забава – Gotvi.mk

 110. Pingback: Биковите, раковите и вагите читаат рецепти – Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет? – Gotvi.mk

 111. Pingback: Рецепт кој чини 5 денари со кој ќе ги исчистите сјајните површини и стакла – Gotvi.mk

 112. Pingback: Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон – Gotvi.mk

 113. Pingback: „Bright side” за Македонија: Што може да купите за јадење во малата и пријатна земја – Gotvi.mk

 114. Pingback: Мора да знаете: Бојата на овошјето и зеленчукот е најважна – Еве зошто – Gotvi.mk

 115. Pingback: Сакате да изгледате помладо? Еве што треба да јадете редовно – Gotvi.mk

 116. Pingback: Клучот за јак имунитет и здравје на организмот – Gotvi.mk

 117. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 118. Pingback: ВИДЕО: Му фрли овошје на мајмунот во Зоолошка – Еве како тој му врати – Gotvi.mk

 119. Pingback: (ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе главна на MTV VMA – Ги однесе речиси сите награди – Gotvi.mk

 120. Pingback: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека – Gotvi.mk

 121. Pingback: ВИДЕО: Северина секси во новиот спот – Gotvi.mk

 122. Pingback: ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени? – Gotvi.mk

 123. Pingback: ВИДЕО: 30, 50 или 70.000 народ на Северина во Берово? – Gotvi.mk

 124. Pingback: Црвена пирана може да се купи за 650 денари – eBay не врши испорака до Дојран или било каде во Македонија – Gotvi.mk

 125. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово – Gotvi.mk

 126. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан се заблагодари на Airbnb за одличното сместување во Њујорк – Gotvi.mk

 127. Pingback: ФОТО: Марија Шерифовиќ се фотографираше со бебе – Фановите воодушевени – Gotvi.mk

 128. Pingback: ВИДЕО: Тежок, ама неверојатен рецепт – Лубеница торта која ќе ги освои сите – Gotvi.mk

 129. Pingback: Здраво слабеење – Откажете се само од 2 работи и ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 130. Pingback: ФОТО: Ана Николиќ: Не сум невина, туку дебела – Gotvi.mk

 131. Pingback: Бред Пит направил вистински хаос на траект во Хрватска – Gotvi.mk

 132. Pingback: ФОТО: До кога ќе биде вака грозна сликата на нашите излетнички места? – Gotvi.mk

 133. Pingback: ВИДЕО: Невреме во Белград – Реки вода низ улиците на градот – Gotvi.mk

 134. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Големи чуда со малку состојки! – Gotvi.mk

 135. Pingback: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси – Gotvi.mk

 136. Pingback: ВИДЕО: Музичарите имаа проба, кога ги стресе земјотресот во 17:10 часот… – Gotvi.mk

 137. Pingback: Според сеизмолозите вака не треба да се однесувате за време на земјотрес (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 138. Pingback: ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово – Gotvi.mk

 139. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 140. Pingback: Македонска традиционална алва – Маестрален, а лесен рецепт – Gotvi.mk

 141. Pingback: Направете омлет со јаболка! – Gotvi.mk

 142. Pingback: ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 143. Pingback: Со овој зачин кажете им збогум на брчките на лицето – Gotvi.mk

 144. Pingback: ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје – Gotvi.mk

 145. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Анџелина Џоли блеска во својата хумана мисија – Gotvi.mk

 146. Pingback: Нов земјотрес вечерва почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 147. Pingback: ВИДЕО: Пиеја кафе и здрма земјотресот во Скопје… – Gotvi.mk

 148. Pingback: Македонија на 98 место според загрозеноста од природни катастрофи – Gotvi.mk

 149. Pingback: ИНФО ОД СЕИЗМОЛОЗИТЕ: Се смирува тлото под Скопје – Gotvi.mk

 150. Pingback: Еве како да јадете благо, а да не се дебелеете – Gotvi.mk

 151. Pingback: Маска од кафе за кожа мека како свила – Gotvi.mk

 152. Pingback: Дејвид Бекам и Кевин Харт со реклама за H&M (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 153. Pingback: Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 154. Pingback: Овој мајстор ќе ви покаже како да излупите вреќа јаболка за само 1 минута! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 155. Pingback: ФОТО: Сања Кужет – Еве кои книги ги читаше летово на плажа – Gotvi.mk

 156. Pingback: ВИДЕО: Орландо Блум ги покажа своите боречки вештини – Gotvi.mk

 157. Pingback: Ана Ивановиќ не смее да забремени уште 1 година – Еве зошто – Gotvi.mk

 158. Pingback: Лила Филиповска го покажа деколтето, но и омилениот десерт (ФОТО) – Gotvi.mk

 159. Pingback: Кажете му збогум на првутот: Маска од 7 денари за волумен и раст – Gotvi.mk

 160. Pingback: ЗДРАВА ИСХРАНА: Совети на медицинска сестра која ослабела 35 килограми – Gotvi.mk

 161. Pingback: Трет земјотрес денеска почувствуван во Македонија – Еве ги деталите – Gotvi.mk

 162. Pingback: ФОТО: Погледнете во чие друштво уживаше Марк од „Брза кујна” – Gotvi.mk

 163. Pingback: Нов земјотрес почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 164. Pingback: Чистењето на шпоретот веќе никогаш нема да ви биде НОЌЕН КОШМАР! Овој ТРИК ги решава сите ваши проблеми! – Gotvi.mk

 165. Pingback: ФОТО: Наташа Беквалац слави роденден – погледнете ја тортата – Gotvi.mk

 166. Pingback: ВИДЕО: Никој не проба од тортата на свадба – и ова се случува – Gotvi.mk

 167. Pingback: Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот – Gotvi.mk

 168. Pingback: Еве каде била грешката: Цел живот погрешно ја миеме косата – Gotvi.mk

 169. Pingback: ВИДЕО: Вкусно за јадење, тешко за лупење – Проблемот со калинките е решен – Gotvi.mk

 170. Pingback: Еве како правилно да ги наредите садовите во машината за перење (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 171. Pingback: ВИДЕО: Ова не сте го виделе дури и ако сте домакинка со години – Gotvi.mk

 172. Pingback: Маска за суво лице: Три состојки за решение на проблемот – Gotvi.mk

 173. Pingback: Омилено чоколадо според хороскопскиот знак – Gotvi.mk

 174. Pingback: ВИДЕО: Дуетот на Џос Стоун и Каролина Гочева кој ги освои сите – Gotvi.mk

 175. Pingback: Како да ја исчистите микробрановата печка за 5 минути со помош на само еден лимон? – Gotvi.mk

 176. Pingback: Овој плод ги штити бубрезите и содржи витамин Ц – Gotvi.mk

 177. Pingback: БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Рецепт за вкусно домашно чоколадо – Gotvi.mk

 178. Pingback: Домашен сапун за раце од мед, овес и козјо млеко – еве како да го направите! – Gotvi.mk

 179. Pingback: Претворете го своето утринско кафе во најслатко задоволство – Gotvi.mk

 180. Pingback: Што се случува во вашиот организам кога ќе ги оставите цигарите?! – Gotvi.mk

 181. Pingback: Кората од мандарина ќе ве спаси од кашлица и болки во грлото, а еве и како… – Gotvi.mk

 182. Pingback: СО ПОМОШ НА СОДА БИКАРБОНА: Еве како да ги отстраните флеките од мебелот и теписите – Gotvi.mk

 183. Pingback: Намачка растопена чоколада на тесто – десерт по кој ќе полудите – Gotvi.mk

 184. Pingback: Ја чувате храната во пластични садови? – НИКАКО не купувајте со оваа ознака – Gotvi.mk

 185. Pingback: Најбрзите и највкусни топчиња со рум (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 186. Pingback: Зелениот сок на Доктор Оз – еликсир за секој орган – Gotvi.mk

 187. Pingback: МОЖНО Е! Јадете ги следниве намирници и никогаш нема да се здебелите – Gotvi.mk

 188. Pingback: Неодолива крем салата (РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 189. Pingback: Суво грозје – спречува тешки болести, јадете го почесто – Gotvi.mk

 190. Pingback: Џенет Џексон роди момче – Ова е прво дете на пејачката – Gotvi.mk

 191. Pingback: ИСТРАЖУВАЊА: Оваа диета не е здрава! – Gotvi.mk

 192. Pingback: НОВИ ВКУСОВИ ВО НОВАТА ГОДИНА: Лазања со црвено вино – Gotvi.mk

 193. Pingback: Имате главоболка? – избегнувајте ја оваа храна – Gotvi.mk

 194. Pingback: 1001 причина зошто да јадете бобинки – Gotvi.mk

 195. Pingback: За две минути направете вкусна туна салата – Gotvi.mk

 196. Pingback: Ако го ставите ова во домот веќе нема да видите пајак – пробајте! – Gotvi.mk

 197. Pingback: Направете гозба: Пита-хармоника со спанаќ – Gotvi.mk

 198. Pingback: Ова се намирниците кои НЕ смеете да ги подгревате – Gotvi.mk

 199. Pingback: Сигурно не знаевте дека ова можете да го направите со јаболка! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 200. Pingback: Знаете ли колку е опасно салото на стомакот? – еве како да се решите од него – Gotvi.mk

 201. Pingback: Заморот ве тера да јадете масна храна! – Gotvi.mk

 202. Pingback: ОВОШНА ФАНТАЗИЈА: Неодолив колач со кокос и малини – Gotvi.mk

 203. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 204. Pingback: СТАР ЛЕБ И ЈАБОЛКА: Рецепт за неверојатен колач! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 205. Pingback: Највкусното и најсочно бело месо со сланина – Gotvi.mk

 206. Pingback: Секоја вечер до Богојавление треба да ставате храна на маса – ова е причината – Gotvi.mk

 207. Pingback: УХМР најави промена со времето – Gotvi.mk

 208. Pingback: ЦЕЛ ЖИВОТ ПРАВИМЕ ПОГРЕШНО: Вака се мие овошјето и зеленчукот – Gotvi.mk

 209. Pingback: Ви загореа садовите? Потребни се само две состојки и наслагите ќе ги снема за миг! – Gotvi.mk

 210. Pingback: Мора да погледнете – Елена Ристеска во најжешко издание досега (ФОТО) – Gotvi.mk

 211. Pingback: АКО САКАТЕ ДА ОСЛАБЕТЕ: Овие 5 намирници не смеете да ги јадете по 19 часот! – Gotvi.mk

 212. Pingback: Овој напиток го нарекуваат “Инфузија” – евтин е а делува веднаш – Gotvi.mk

 213. Pingback: Ставила листови зелка на телото – наредното утро се шокирала – Gotvi.mk

 214. Pingback: ВИДЕО: За љубителите на месо – оваа тава се топи во уста – Gotvi.mk

 215. Pingback: Ставила диетална Кока-Кола во тестото за колачи: Не можеме да веруваме дека на ова не се сетивме порано! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 216. Pingback: МОЖЕТЕ ДА ЗАВРШИТЕ ВО БОЛНИЦА: Никако не пијте таблети без ВОДА! – Gotvi.mk

 217. Pingback: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го правите секогаш! Италијански прелив за салата – Gotvi.mk

 218. Pingback: ВКУСЕН РУЧЕК: Пиперки полнети со салата од туна – Gotvi.mk

 219. Pingback: ОТСТРАНУВА 80 ОТСТО ОД САЛОТО НА СТОМАКОТ! Интернетот „полуде“ по наједноставниот рецепт! – Gotvi.mk

 220. Pingback: ВИДЕО: Нареди 66.000 чаши вода – погледнете што доби, ќе се наежите – Gotvi.mk

 221. Pingback: ЕКСПЛОЗИЈА ОД СОВРШЕН ВКУС: Шницли во сос – Gotvi.mk

 222. Pingback: Брза пита на босански начин – ова е тајната за тестото да ви биде крцкаво – Gotvi.mk

 223. Pingback: ГУРМАНСКИ ДЕЛИКАТЕС: Поховани кременадли – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*