Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Овие брускети се одлични кога ви се јаде нешто диетално, а хранливо или кога сакате да приготвите нешто брзо за себе или за вашите гости.

Се прави за 10 минути, а можете да ги земете со себе за на работа како вкусна и лесна ужинка.

Состојки:

 • 1 багет леб
 • 5 домати
 • сол
 • оригано
 • маслиново масло

Деталите погледнете ги во видеото:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

136 Коментари

 1. Pingback: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Ги пресече доматите на пола и за неколку минути направи неодолив специјалитет – Gotvi.mk

 4. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 5. Pingback: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Колку состојки беа потребни за најдолгата пица на светот? – Gotvi.mk

 7. Pingback: 5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот – Gotvi.mk

 8. Pingback: Иновативно – Бурек со еурокрем и плазма – Gotvi.mk

 9. Pingback: Облоги од ѓумбир за топење на салото на стомакот – Gotvi.mk

 10. Pingback: Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот – Gotvi.mk

 11. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 12. Pingback: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 13. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 14. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 15. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 16. Pingback: ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток или заблуда? – Gotvi.mk

 17. Pingback: Палента со кашкавал и пармезан – Gotvi.mk

 18. Pingback: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите – Gotvi.mk

 19. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 20. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето – Gotvi.mk

 22. Pingback: Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе? – Gotvi.mk

 23. Pingback: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите – Gotvi.mk

 24. Pingback: Брзо лепче со лук, буковец и маслиново масло – Gotvi.mk

 25. Pingback: Проверете дали држите погрешна диета – Gotvi.mk

 26. Pingback: Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми – Gotvi.mk

 27. Pingback: Броз кафе или 7г еспресо студио – каде го пиете омиленото кафе? – Gotvi.mk

 28. Pingback: Лесни начини како да изгубите 3 килограми за 1 недела – Gotvi.mk

 29. Pingback: Научници открија „ген на виткоста“ – дали ќе биде ставен крај на дебелината? – Gotvi.mk

 30. Pingback: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот – Gotvi.mk

 31. Pingback: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 32. Pingback: Додека возите кафето ви е готово – Направен минијатурен апарат за кафе – Gotvi.mk

 33. Pingback: Со пет вкусни намирници до здраво срце – Gotvi.mk

 34. Pingback: Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување – Gotvi.mk

 35. Pingback: Откриваме важни трикови во кујната: Еве како да готвите побрзо и повкусно – Gotvi.mk

 36. Pingback: Зошто никогаш не треба да правите чај во два пати зовриена вода? – Gotvi.mk

 37. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 38. Pingback: Супер вкусен десерт – рецепт кој го „лекува“ срцето – Gotvi.mk

 39. Pingback: Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате – Gotvi.mk

 40. Pingback: Додека мажите гледаат Европско… – Gotvi.mk

 41. Pingback: На појадок со Џон Њуман – Gotvi.mk

 42. Pingback: Важни совети пред да започнете со диета – Gotvi.mk

 43. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 44. Pingback: Поскапување на цигарите – еве која храна ќе ви помогне да се откажете од пушењето – Gotvi.mk

 45. Pingback: Без диета: Еликсир кој ги топи килограмите, а содржи само две состојки – Gotvi.mk

 46. Pingback: Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни – Gotvi.mk

 47. Pingback: Наместо диета – 10 начини да ослабете без откажување – Gotvi.mk

 48. Pingback: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци – Gotvi.mk

 49. Pingback: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! – Gotvi.mk

 50. Pingback: Ова е најевтиниот пилинг за лице – природно и само со една состојка – Gotvi.mk

 51. Pingback: Имате брадавици – Еве го лекот! – Gotvi.mk

 52. Pingback: Сјајна кожа: Една состојка од кујната го заменува млекото за лице – Gotvi.mk

 53. Pingback: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите – Gotvi.mk

 54. Pingback: ФОТО: Цеца и Лепа Брена – Како изгледаа пред 10 години – Gotvi.mk

 55. Pingback: ФОТО: Северина со јака реклама за Скопско – Gotvi.mk

 56. Pingback: Северина држи диета кога е бремена – Еве која – Gotvi.mk

 57. Pingback: Не ви требаат пари за фризер: Осветлете ја косата со намирници од кујната – Gotvi.mk

 58. Pingback: ВИДЕО: Роберт де Ниро со овации пречекан на отворањето на Сараевскиот филмски фестивал – Gotvi.mk

 59. Pingback: ВАЖНО: Што значат бројките на тетрапак пакувањата? – Gotvi.mk

 60. Pingback: ВАЖНО: Пијте многу вода – еве зошто му е потребна на телото – Gotvi.mk

 61. Pingback: Еве како Мадона го прослави роденденот во Хавана (ФОТО + ВИДЕО) – Gotvi.mk

 62. Pingback: Ослободете се од главоболката без апчиња – Gotvi.mk

 63. Pingback: „Bright side” за Македонија: Што може да купите за јадење во малата и пријатна земја – Gotvi.mk

 64. Pingback: Сувите смокви ги топат маснотиите – Направете го овој рецепт – Gotvi.mk

 65. Pingback: ВИДЕО: Чоколадни колачи со смокви – Gotvi.mk

 66. Pingback: Сакате да изгледате помладо? Еве што треба да јадете редовно – Gotvi.mk

 67. Pingback: Пак ќе се прска против комарци – Еве природен рецепт против здодевните инсекти – Gotvi.mk

 68. Pingback: Клучот за јак имунитет и здравје на организмот – Gotvi.mk

 69. Pingback: Градот прскаше против комарци, а овие инсекти бегаат од 3 билки – Gotvi.mk

 70. Pingback: Билка која вреди како злато: Темјанот и неговите лековити својства – Gotvi.mk

 71. Pingback: ФОТО: На Кајмакоски му излезе змија на Трпејца? – Gotvi.mk

 72. Pingback: ФОТО: Марија Шерифовиќ се фотографираше со бебе – Фановите воодушевени – Gotvi.mk

 73. Pingback: ФОТО: Бред Пит ужива во Шибеник, а направил и вистинска узбуна на траект за Вис – Gotvi.mk

 74. Pingback: ВИДЕО: Профи шминка – Викторија Бекам ќе ве научи како се прави тоа – Gotvi.mk

 75. Pingback: Бред Пит направил вистински хаос на траект во Хрватска – Gotvi.mk

 76. Pingback: ВИДЕО: Бијонсе слави роденден – Ќе урлате од смеење кога ќе видите како Ким Кардашијан честиташе – Gotvi.mk

 77. Pingback: ВИДЕО: Страшно невреме го зафати Белград – Еве како изгледало – Gotvi.mk

 78. Pingback: Не знаете како да ги исчистите садовите? Со овој трик ќе бидат како нови! – Gotvi.mk

 79. Pingback: ФОТО: Елена Ристеска во дилема кои чевли да ги избере – Gotvi.mk

 80. Pingback: Дејвид Бекам и Кевин Харт со реклама за H&M (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 81. Pingback: Овој мајстор ќе ви покаже како да излупите вреќа јаболка за само 1 минута! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 82. Pingback: СЕКОЈА ДОМАЌИНКА МОРА ДА ЗНАЕ: Правила за совршена зимница – Gotvi.mk

 83. Pingback: Еве како да направите домашен пинџур – Gotvi.mk

 84. Pingback: Оваа храна е полна калории – Eве што да избегнувате – Gotvi.mk

 85. Pingback: Не палете цигара и не шетајте по јадењето: Правила за здравје вредни злато – Gotvi.mk

 86. Pingback: Најмоќен афродизијак: Пијте пиво за да бидете ѕвер во кревет – Gotvi.mk

 87. Pingback: Спас за менструалните болки на жените: Јадете ја оваа намирница за здравје – Gotvi.mk

 88. Pingback: Сигурно не знаевте дека ова можете да го направите со јаболка! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 89. Pingback: Неговото височество лешник: Многу здравје во мало пакување – Gotvi.mk

 90. Pingback: Еве како да направите сос од кикирики – Gotvi.mk

 91. Pingback: Печени јаболка по таен рецепт – Gotvi.mk

 92. Pingback: Еве зошто шеќерот го нарекуваат “Бела смрт” – Gotvi.mk

 93. Pingback: ИДЕАЛНО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Направете салата во краставица – да можно е! – Gotvi.mk

 94. Pingback: Празнична трпеза: Посен полнет крап – Gotvi.mk

 95. Pingback: Внимавајте кога купувате новогодишни пакетчиња – Gotvi.mk

 96. Pingback: Магдоносот е најздравиот додаток – јадете го почесто – Gotvi.mk

 97. Pingback: Народот вели “Здрав како дрен” – еве зошто е тоа така – Gotvi.mk

 98. Pingback: Совршена напивка за детоксикација по празниците – Gotvi.mk

 99. Pingback: Секој ден јадете по едно јајце – ќе се случи ова – Gotvi.mk

 100. Pingback: Ова мора да го има на бадниковата трпеза – обичаи за празникот – Gotvi.mk

 101. Pingback: За две минути направете вкусна туна салата – Gotvi.mk

 102. Pingback: Омилено чоколадо според хороскопскиот знак – Gotvi.mk

 103. Pingback: ФОТО: Српската пејачка се повлече од естрадата за да прави ајвар и ракија – Gotvi.mk

 104. Pingback: Студенти ова е лекот: Две супер намирници за концентрација – Gotvi.mk

 105. Pingback: ФОТО ИДИЛА: Попова Шапка покриена со снег – Gotvi.mk

 106. Pingback: ВНИМАНИЕ: Знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини! – Gotvi.mk

 107. Pingback: Брз чоколаден колач со јогурт – Gotvi.mk

 108. Pingback: Запечени палачинки со месо и зеленчук – Gotvi.mk

 109. Pingback: Само оваа намирница ви е потребна за чисти садови без употреба на детергент – Gotvi.mk

 110. Pingback: ПОГАЧА СО ЈАЈЦА: Секој ручек го прави совршен! – Gotvi.mk

 111. Pingback: ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната – Gotvi.mk

 112. Pingback: ФОТО: Марк од „Брза кујна” ги израдува колегите – Gotvi.mk

 113. Pingback: Чоколаден чизкејк од 3 состојки! – Gotvi.mk

 114. Pingback: Јадете трупка – ќе се изненадите колку е лековито и здраво – Gotvi.mk

 115. Pingback: Изгледа како да прави обични палачинки, но ќе бидете воодушевени од резултатот! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 116. Pingback: Најубавиот ангел на Викторија Сикрет: Андријана Лима призна како топи килограми – Gotvi.mk

 117. Pingback: НАУЧНИЦИТЕ ТВРДАТ: Црниот чај е лек за најтешката болест – Gotvi.mk

 118. Pingback: ЗДРАВ И ВКУСЕН ДОРУЧЕК: Подгответе намаз од спанаќ – Gotvi.mk

 119. Pingback: Зима е – задолжително на секој ручек имајте го ова на трпеза – Gotvi.mk

 120. Pingback: ВАЖНА Е ИСХРАНАТА! Четири намирници кои го намалуваат потењето – Gotvi.mk

 121. Pingback: АКО САКАТЕ ДА ОСЛАБЕТЕ: Овие 5 намирници не смеете да ги јадете по 19 часот! – Gotvi.mk

 122. Pingback: ФОТО: Српската пејачка со вино во раката – фановите бесни на неа – Gotvi.mk

 123. Pingback: Свари Кола-Кола па наполни банани со неа – СОВРШЕНО – Gotvi.mk

 124. Pingback: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го правите секогаш! Италијански прелив за салата – Gotvi.mk

 125. Pingback: МОЖЕТЕ ДА ЗАВРШИТЕ ВО БОЛНИЦА: Никако не пијте таблети без ВОДА! – Gotvi.mk

 126. Pingback: ОВАА ТАВА Е ХИТ ВО СВЕТОТ: Ручекот никогаш не бил повкусен – Gotvi.mk

 127. Pingback: Сончоглед погача по рецептот на баба – Gotvi.mk

 128. Pingback: Чиниите и чашите се многу важни – Фенг Шуи вели ова носи несреќа – Gotvi.mk

 129. Pingback: Не фрлајте повеќе пари – направете домашен Еурокрем – Gotvi.mk

 130. Pingback: Ги убива стресот и нервозата – овој чај е дар од Бога – Gotvi.mk

 131. Pingback: ЈУГОСЛОВЕНСКИ КОЛАЧ – еве што го прави посебен – Gotvi.mk

 132. Pingback: ТОРТА ЉУБОВНО ГНЕЗДО: Нешто најкремасто што некогаш сте го пробале! – Gotvi.mk

 133. Pingback: Ако ви е доста од шопска, грчка и мешана: ФЕТА САЛАТА – Gotvi.mk

 134. Pingback: Полнети тиквици со месо (ВИДЕО РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 135. Pingback: Трајна депилација со состојки од кујната – девојки кажете збогум на влакната – Gotvi.mk

 136. Pingback: ВАКВО НЕШТО НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Поховани јаболка по најдобар рецепт – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*