Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Подгответе освежително смути од шумски плодови. Еве ги состојките кои ви се потребни:

 1. Јагоди
 2. Малини
 3. Боровинки
 4. Капини

За шмек, можете да додадете и малку ананас или свежо нане.

Балансот на состојките го правите самите по сопствен вкус. Ставете ги состојките во блендер и за неколку секунди ќе добиете брз и освежителен пијалок.

Фото: Libero Cafe

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Смути – дневна доза витамини

ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје

Повеќе посни и веге рецепти

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Чиа пудинг

39 Коментари

 1. Pingback: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед – Gotvi.mk

 3. Pingback: Сладолед кој можеш да го јадеш секој ден без да се здебелиш – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Направете декоративна роза од домат за минута – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Направете украсна и вкусна спирала од јаболко – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Драјв маркет – еве како ќе изгледа маркетот на иднината – Gotvi.mk

 7. Pingback: Летен детокс пијалок – Gotvi.mk

 8. Pingback: Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) – Gotvi.mk

 9. Pingback: Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео) – Gotvi.mk

 10. Pingback: ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед – Gotvi.mk

 11. Pingback: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед – Gotvi.mk

 12. Pingback: Кајзершмарн – рецепт за највкусната императорска палачинка – Gotvi.mk

 13. Pingback: Добар старт на денот: Егзотичен напиток за енергија – Gotvi.mk

 14. Pingback: Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Откриена тајната како да подготвите највкусен сос од домати – Gotvi.mk

 16. Pingback: Идеално за горештините: Домашен сладолед – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa – Gotvi.mk

 19. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за домашен мајонез готов за 2 минути – Gotvi.mk

 20. Pingback: ВИДЕО: Цел живот погрешно сечеме пица – еве како е правилно – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – Го офарбале кучето за да личи на Покемон – Gotvi.mk

 22. Pingback: Кромидот како лек – има чудотворни дејства – Gotvi.mk

 23. Pingback: На здравје за светскиот ден на пивото! Имаме одличен рецепт за сладолед од пиво – Gotvi.mk

 24. Pingback: Голема овошна торта без печење – задоволство за 10 минути – Gotvi.mk

 25. Pingback: Три состојки, совршен вкус: Ледени орео колачиња – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Нема да верувате што може да се направи со една банана – Gotvi.mk

 27. Pingback: ВИДЕО: Оваа торта нема име, но ќе ве остави без здив! – Gotvi.mk

 28. Pingback: ВИДЕО за полесен живот: 10 трикови во кујната за секоја домаќинка – Gotvi.mk

 29. Pingback: Меки лепчиња со сирење – цело семејство ќе биде на трпеза – Gotvi.mk

 30. Pingback: Ви се пријаде нешто благо? Вистинскиот избор се „чоколадни тартуфи” – Gotvi.mk

 31. Pingback: ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата – Gotvi.mk

 32. Pingback: ВИДЕО: Ако имате пријател кој игра Покемон, ова е рецептот за вас – Gotvi.mk

 33. Pingback: ВИДЕО: Девет корисни совети како да употребите алуминиумска фолија – Gotvi.mk

 34. Pingback: Грчки намаз за добро утро! – Gotvi.mk

 35. Pingback: Веќе никогаш нема да сечкате кромид на ист начин, откако ќе видите како овој човек го прави тоа! – Gotvi.mk

 36. Pingback: Пресече кромид на четири дела и го поли со оцет: Кога ќе видите зошто, веднаш ќе го направите истото! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 37. Pingback: ВИДЕО: Веќе нема да се изгорите додека готвите – еве што е тајната – Gotvi.mk

 38. Pingback: КОРИСЕН ТРИК: За секунда отстранете ги гребнатинките од мебелот! – Gotvi.mk

 39. Pingback: Во цревата може да имаме 15 отрови – исчистете ги со оваа смеса – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*