Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Чарлс, престолонаследникот на Британската Круна пие исклучиво традиционален Британски чај со мед. Но, ако зборуваме за неговите кулинарски способности, негова специјалност подготвувањето тост.

„Тајната е во доброто запекување на тостот од двете страни. Најголема грешка што луѓето ја прават е тоа што тостот го мачкаат со путер пред да го стават во тостерот, наместо кога ќе го извадат“, е кулинарскиот совет на принцот Чарлс.

Наместо ручек, принцот јаде сендвич или пие сок од портокал, а неговото омилено јадење е Велшка овошна торта, која беше и сервирана на венчавката со неговата втора сопруга Камила.

Омилен алкохолен пијалок на принцот Чарлс е џин мартини.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

174 Коментари

 1. Pingback: Меѓународен саем на храна во организација на училиштето НОВА – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Не фрлајте храна – Животот и патот на една јагода – Gotvi.mk

 3. Pingback: Како да ослабете според хороскопскиот знак? – Gotvi.mk

 4. Pingback: Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“? – Gotvi.mk

 6. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 7. Pingback: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? – Gotvi.mk

 8. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 9. Pingback: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 10. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 11. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 12. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 13. Pingback: Хороскоп – која храна треба да ја јадете, а која да ја избегнувате – Gotvi.mk

 14. Pingback: Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 16. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 17. Pingback: Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција – Gotvi.mk

 18. Pingback: Брза диета според вашата градба на тело – Gotvi.mk

 19. Pingback: Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот? – Gotvi.mk

 20. Pingback: Голем хуманитарен гурмански пикник во Скопје – Gotvi.mk

 21. Pingback: Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 23. Pingback: Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција – Gotvi.mk

 24. Pingback: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите – Gotvi.mk

 25. Pingback: Додека возите кафето ви е готово – Направен минијатурен апарат за кафе – Gotvi.mk

 26. Pingback: Со пет вкусни намирници до здраво срце – Gotvi.mk

 27. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 28. Pingback: Супер вкусен десерт – рецепт кој го „лекува“ срцето – Gotvi.mk

 29. Pingback: Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана – Gotvi.mk

 30. Pingback: Направи сама: Природна маска за супер волумен на вашата коса – Gotvi.mk

 31. Pingback: Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови – Gotvi.mk

 32. Pingback: Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике? – Gotvi.mk

 33. Pingback: Која е омилената храна на Џон Њуман? – Gotvi.mk

 34. Pingback: Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“ – Gotvi.mk

 35. Pingback: ФОТО: „Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи – Gotvi.mk

 36. Pingback: Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните – Gotvi.mk

 37. Pingback: Јадете го овој намаз 2 недели и кожата ќе ви изгледа 10 години помлада – Gotvi.mk

 38. Pingback: Поскапување на цигарите – еве која храна ќе ви помогне да се откажете од пушењето – Gotvi.mk

 39. Pingback: Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 40. Pingback: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета – Gotvi.mk

 41. Pingback: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! – Gotvi.mk

 42. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена – Gotvi.mk

 43. Pingback: Видео: Стави чоколадо во фолија со меурчиња – резултатот е фантазија! – Gotvi.mk

 44. Pingback: Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија – Gotvi.mk

 45. Pingback: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот – Gotvi.mk

 46. Pingback: Еве како изгледа тридневното мени на Ријана – Gotvi.mk

 47. Pingback: Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета – Gotvi.mk

 48. Pingback: Која е основата на секоја холивудска диета? – Gotvi.mk

 49. Pingback: Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна – Gotvi.mk

 50. Pingback: 7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете – Gotvi.mk

 51. Pingback: Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива – Gotvi.mk

 52. Pingback: Колку вода треба да пиеме дневно според тежината? – Gotvi.mk

 53. Pingback: 7 рецепти за природна и евтина маска од зачини за нега на кожата – Gotvi.mk

 54. Pingback: Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе – Gotvi.mk

 55. Pingback: Омилените јадења на славните – ќе се зачудите од изборот – Gotvi.mk

 56. Pingback: Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака! – Gotvi.mk

 57. Pingback: Летен освежителен коктел: Свеж ананас во чаша – Gotvi.mk

 58. Pingback: Излечете ги изгорениците од сонцето за еден ден – Природен рецепт – Gotvi.mk

 59. Pingback: Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 60. Pingback: Лејди Гага – Еве го нејзиното диетално мени – Gotvi.mk

 61. Pingback: Предјадење за денеска: Солени бисквити со сланина и кашкавал – Gotvi.mk

 62. Pingback: Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо – Gotvi.mk

 63. Pingback: Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење? – Gotvi.mk

 64. Pingback: ВИДЕО: Имате првут? Ви нудиме ефикасно решение – Gotvi.mk

 65. Pingback: Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде – Gotvi.mk

 66. Pingback: Имате брадавици – Еве го лекот! – Gotvi.mk

 67. Pingback: Сјајна кожа: Една состојка од кујната го заменува млекото за лице – Gotvi.mk

 68. Pingback: Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа – Gotvi.mk

 69. Pingback: Вкусот на летото во чаша: Направете смути од диња – Gotvi.mk

 70. Pingback: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори – Gotvi.mk

 71. Pingback: ВИДЕО: „Game of Thrones” – Разрешена е мистеријата – Gotvi.mk

 72. Pingback: ФОТО: Ана Николиќ го покажа венчалниот прстен кој го доби од Раста – Gotvi.mk

 73. Pingback: ФОТО: Вин Дизел собори рекорд на Facebook – Марк му честиташе – Gotvi.mk

 74. Pingback: Со ракија до 100 години – Ама по една чашка дневно! – Gotvi.mk

 75. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 76. Pingback: Вака готви Емина Јаховиќ – направете го нејзиниот омилен деликатес – Gotvi.mk

 77. Pingback: Се шокирал кога влегол дома: Му ја украле целата ракија – Gotvi.mk

 78. Pingback: Негувајте го лицето: Домашна маска од авокадо – Gotvi.mk

 79. Pingback: ФОТО: Емина е вистинска принцеза – Мустафа ѝ носи кафе во кревет – Gotvi.mk

 80. Pingback: Временска прогноза: Еве до кога ќе трае невремето во Скопје – Gotvi.mk

 81. Pingback: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите – Gotvi.mk

 82. Pingback: ХОРОСКОП: Кое е омиленото чоколадо на секој знак – Gotvi.mk

 83. Pingback: Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење – Gotvi.mk

 84. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 85. Pingback: Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска – Gotvi.mk

 86. Pingback: Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте! – Gotvi.mk

 87. Pingback: Не смеете два пати да пиете вода од пластично шише – еве зошто – Gotvi.mk

 88. Pingback: Повторно невреме во Македонија – Gotvi.mk

 89. Pingback: Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом – Gotvi.mk

 90. Pingback: Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода – Gotvi.mk

 91. Pingback: Еликсир за убавина и нега: Со грозје против брчки – Gotvi.mk

 92. Pingback: ВАЖНО: Пијте многу вода – еве зошто му е потребна на телото – Gotvi.mk

 93. Pingback: ФОТО: Норт Вест од мали нозе тргна по стапките на нејзината мајка – Gotvi.mk

 94. Pingback: Имате кршливи нокти? Не се грижете, ова е решението за вас – Gotvi.mk

 95. Pingback: Ослободете се од главоболката без апчиња – Gotvi.mk

 96. Pingback: ВИДЕО: Невреме во Кичево, поплавен патот кон Охрид – Gotvi.mk

 97. Pingback: ВИДЕО: Нема послатко од мали дечиња – ги прашаа што е диета, одговорите урнебесни – Gotvi.mk

 98. Pingback: Синоќа дожд и грмотевици во Кичево – какво ќе биде времето денеска? – Gotvi.mk

 99. Pingback: Завршува викендот: Еве какво ќе биде времето – Gotvi.mk

 100. Pingback: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење – Gotvi.mk

 101. Pingback: Марјана како Памела Андерсон во „Чувари на плажата“ – Gotvi.mk

 102. Pingback: По напорниот работен ден: Негувајте го лицето со маска од квасец – Gotvi.mk

 103. Pingback: ВИДЕО: Силен земјотрес во централна Италија – Има и жртви – Gotvi.mk

 104. Pingback: Домашна маска за лице која прави чуда – Gotvi.mk

 105. Pingback: Северина во Берово – Еве со кое видео го најави концертот – Gotvi.mk

 106. Pingback: Храна која го решава проблемот со надуеноста – Gotvi.mk

 107. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 108. Pingback: ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито – Gotvi.mk

 109. Pingback: ФОТО:Влатко Стефановски со концерт во Сарти, Грција – Gotvi.mk

 110. Pingback: ФОТО: На Кајмакоски му излезе змија на Трпејца? – Gotvi.mk

 111. Pingback: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи – Gotvi.mk

 112. Pingback: ФОТО: Вкусна Охридска софра како круна на туристичката сезона – Gotvi.mk

 113. Pingback: ВИДЕО: Бијонсе слави роденден – Ќе урлате од смеење кога ќе видите како Ким Кардашијан честиташе – Gotvi.mk

 114. Pingback: Не знаете како да ги исчистите садовите? Со овој трик ќе бидат како нови! – Gotvi.mk

 115. Pingback: ВИДЕО: Страшно невреме го зафати Белград – Еве како изгледало – Gotvi.mk

 116. Pingback: ФОТО: Ана Бекута ја скрати косата – Еве зошто – Gotvi.mk

 117. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка – Gotvi.mk

 118. Pingback: ВИДЕО: Вистински хаос во Грција – Поплавата однесе жртви, водата носи мотори, автомобили и куќи – Gotvi.mk

 119. Pingback: ВИДЕО: Моника Белучи гола зборува на српски или хрватски јазик – Еве како звучи тоа – Gotvi.mk

 120. Pingback: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта – Gotvi.mk

 121. Pingback: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите – Gotvi.mk

 122. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 123. Pingback: ВИДЕО: Ги фати земјотресот среде маркет во Скопје… – Gotvi.mk

 124. Pingback: По земјотресите во Скопје, црна вода тече во чешмите во Студеничани (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 125. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 126. Pingback: ВИДЕО: Близначки снимаа видео за YouTube кога ги зафати земјотресот – Погледнете ја нивната реакција – Gotvi.mk

 127. Pingback: Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје – Gotvi.mk

 128. Pingback: Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик – Gotvi.mk

 129. Pingback: Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар – Gotvi.mk

 130. Pingback: Направете омлет со јаболка! – Gotvi.mk

 131. Pingback: ФОТО: Се реновира поранешниот ресторан на МекДоналдс во Центар – Gotvi.mk

 132. Pingback: Наредете ги салфетите на овој начин и вашите гости ќе останат без зборови! – Gotvi.mk

 133. Pingback: Постои трик со кој ќе го омекнете тврдото месо – Еве го – Gotvi.mk

 134. Pingback: Чистењето на шпоретот веќе никогаш нема да ви биде НОЌЕН КОШМАР! Овој ТРИК ги решава сите ваши проблеми! – Gotvi.mk

 135. Pingback: ВИДЕО: Стави рози во компири и ги засади – Резултатот е генијален! – Gotvi.mk

 136. Pingback: ВИДЕО: Природна маска за нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 137. Pingback: Со грозје против брчки – Gotvi.mk

 138. Pingback: Ова се намирниците кои НЕ смеете да ги подгревате – Gotvi.mk

 139. Pingback: ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната – Gotvi.mk

 140. Pingback: Зошто е добро да ставите лук под перница!? – Gotvi.mk

 141. Pingback: Нема да верувате: Појадокот на холивудската актерка чини колку една македонска плата – Gotvi.mk

 142. Pingback: ВИДЕО: Кога ќе споите сирење, сланина и тесто грешка нема – следи ГОЗБА – Gotvi.mk

 143. Pingback: ВИДЕО: Нареди пилешко месо и направи лазања – да можно е! – Gotvi.mk

 144. Pingback: МММм…Мирис на тазе печен кроасан полн со чоколадо и банана – Gotvi.mk

 145. Pingback: Грав со колбасица и сланина – Gotvi.mk

 146. Pingback: ВИДЕО: Залепи пластични лажици – доби нешто за кое даваме куп пари – Gotvi.mk

 147. Pingback: Овој чај е поздрав и од водата – ќе се изненадите – Gotvi.mk

 148. Pingback: Чоко сутлијаш (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 149. Pingback: Сериозна конкуренција на руската салата: Брзо предјадење со праз и пченка – Gotvi.mk

 150. Pingback: Совршена напивка за детоксикација по празниците – Gotvi.mk

 151. Pingback: Најбрзиот овошен чизкејк – Gotvi.mk

 152. Pingback: Сутлијаш за посните денови – Gotvi.mk

 153. Pingback: ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Тестенините со овој сос се ФАНТАЗИЈА – Gotvi.mk

 154. Pingback: Како во скап ресторан: Највкусниот Фунги сос за тестенини – Gotvi.mk

 155. Pingback: НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: Како да го зајакнете имунитетот за само 15 секунди? – Gotvi.mk

 156. Pingback: Маска за испукани и суви раце – подобра е и од најскапите креми – Gotvi.mk

 157. Pingback: ФОТО ИДИЛА: Попова Шапка покриена со снег – Gotvi.mk

 158. Pingback: ТРИК ЗА БЛЕСКАВИ ПОДОВИ: Додајте ја оваа состојка и домот ќе блеска како никогаш досега – Gotvi.mk

 159. Pingback: Чоколаден чизкејк од 3 состојки! – Gotvi.mk

 160. Pingback: Домот ќе блеска за празниците: Направете сами спреј за прашина – Gotvi.mk

 161. Pingback: 1001 причина зошто да јадете бобинки – Gotvi.mk

 162. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 163. Pingback: Зеленчук кој лечи се – листовите се уште поздрави а ги фрламе – Gotvi.mk

 164. Pingback: ВИДЕО: Пресече кромид па го наполни со месо – го доби ова – Gotvi.mk

 165. Pingback: ВИДЕО: Замрзнаа и Плитвичките езера во Хрватска – Gotvi.mk

 166. Pingback: ВИДЕО: Беквалац ги засука ракавите – вака прави колачи со дечињата – Gotvi.mk

 167. Pingback: ВИДЕО: Вака Лила Филиповска пие кафе – Gotvi.mk

 168. Pingback: Не сте знаеле: Додатокот за торти е најмоќен афродизијак – Gotvi.mk

 169. Pingback: СПАС ВО ДОМАЌИНСТВОТО: Направете сами средство против тврдокорни наслаги – Gotvi.mk

 170. Pingback: ВИДЕО: Погледнете со каква торта Емина му посака “Среќен роденден” на синчето – Gotvi.mk

 171. Pingback: Банани и сладолед во сос од рум – Gotvi.mk

 172. Pingback: ВИДЕО: Замастената рерна и каменец се минато – 15 минути и 20 денари се спасот – Gotvi.mk

 173. Pingback: Трајна депилација со состојки од кујната – девојки кажете збогум на влакната – Gotvi.mk

 174. Pingback: ВАКВО НЕШТО НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Поховани јаболка по најдобар рецепт – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*