ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Оваа џиновска еклер торта се прави многу едноставно и брзо. Нема печење, нити матење со миксер, а филот се добива од природен пудинг од ванила за кој ви се потребни следните состојки: шеќер, брашно, сол, жолчки, млеко, несолен путер, екстракт од ванила и хопла.

За глазурата од чоколадо потребно ви е чоколадо и млеко или хопла, а како замена за тесто се користат три слоја со бисквити.

Во видеото освен деталниот рецепт, ќе дознаете и кулинарски трик како се добива домашен пудинг без кора на површината 🙂

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани рецепти:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Велигденска торта

89 Коментари

 1. Pingback: ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови – Gotvi.mk

 2. Video recept ali nema merki sto kolku se stava

 3. Pingback: ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Бојадисување на шарени Велигденски јајца на пареа – Gotvi.mk

 5. Pingback: Песок торта – Gotvi.mk

 6. Pingback: Видео: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Како да направите млеко од бадеми – Gotvi.mk

 9. Pingback: ВИДЕО: 24 Kitchen Скопје – 24 часа вкусна храна – Gotvi.mk

 10. Pingback: Чоко кокос коцки – Gotvi.mk

 11. Pingback: Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути – Gotvi.mk

 12. Pingback: Егзотичен сутлијаш – Gotvi.mk

 13. Pingback: Овошен колач со јагоди – Gotvi.mk

 14. Pingback: Сутлијаш со шумско овошје – Gotvi.mk

 15. Pingback: Торта со јагоди – Gotvi.mk

 16. Pingback: Чоколадна баклава – Gotvi.mk

 17. Pingback: Пудинг од ориз – Gotvi.mk

 18. Pingback: „Катица“ торта – Gotvi.mk

 19. Pingback: ВИДЕО: 6 одлични кулинарски трикови – Gotvi.mk

 20. Pingback: Еклери со чоколаден вкус – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВИДЕО: Направете украсна и вкусна спирала од јаболко – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Драјв маркет – еве како ќе изгледа маркетот на иднината – Gotvi.mk

 23. Pingback: Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) – Gotvi.mk

 24. Pingback: Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт – Gotvi.mk

 26. Pingback: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат – Gotvi.mk

 27. Pingback: Се топат во уста: Рецепт за чоколадни коцки „Фантазија“ – Gotvi.mk

 28. Pingback: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус – Gotvi.mk

 29. Pingback: Умереното јадење сладолед не дебелее и е позитивно за здравјето – Gotvi.mk

 30. Pingback: ВИДЕО: Во овој супермаркет купувачите сами го берат зеленчукот – Gotvi.mk

 31. Pingback: Викенд десерт: Направете топло ладен колач со вафли – Gotvi.mk

 32. Pingback: Сладолед за трезнење со вкус на грејпфрут – Gotvi.mk

 33. Pingback: Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната – Gotvi.mk

 34. Pingback: ВИДЕО: Цел живот погрешно сечеме пица – еве како е правилно – Gotvi.mk

 35. Pingback: Овесни крцкави колачиња за здрав ден – Gotvi.mk

 36. Pingback: ВИДЕО: Оваа торта нема име, но ќе ве остави без здив! – Gotvi.mk

 37. Pingback: ВИДЕО: Нема да верувате што може да се направи со една банана – Gotvi.mk

 38. Pingback: Сочен колач со чоколадо готов за 30 минути – Gotvi.mk

 39. Pingback: Медени колачиња од путер и брашно – Gotvi.mk

 40. Pingback: ВИДЕО рецепт: Направете фамозни кока кола колачиња во шише – Gotvi.mk

 41. Pingback: Најздравиот десерт на светот – Рецептот е стар 6.000 години – Gotvi.mk

 42. Pingback: ВИДЕО: Лесно и креативно – направете „лајк” колачиња – Gotvi.mk

 43. Pingback: Брзи декоративни коцки мраз во бои, дезени и вкусови – Gotvi.mk

 44. Pingback: ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата – Gotvi.mk

 45. Pingback: Банана пудинг за совршени ноќи со семејството – Gotvi.mk

 46. Pingback: Совршено, брзо и евтино: Колач со сливи и јаболка – Gotvi.mk

 47. Pingback: Брзо егзотично уживање: Ананас торта – Gotvi.mk

 48. Pingback: НЕМА ПОБРЗ ДЕСЕРТ: Завршете го летото со слатко задоволство – Gotvi.mk

 49. Pingback: Чорба со месо на менито на првиот есенски ден – Gotvi.mk

 50. Pingback: Овие вкусни грицки нема да ви донесат ни килограм вишок! – Gotvi.mk

 51. Pingback: Кремаста торта со пишкоти готова за 10 минути! – Gotvi.mk

 52. Pingback: Домашен чоколаден пудинг – Gotvi.mk

 53. Pingback: Ова не се обични пржени лепчиња: Подгответе ги вака и долго ќе го памтите нивниот вкус! – Gotvi.mk

 54. Pingback: ОВАА ТОРТА СТАНА ХИТ: Од надвор фантастична, а од внатре… (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 55. Pingback: ВИДЕО: Делува како обичен колач но кога го пресекоа… – ќе се изненадите – Gotvi.mk

 56. Pingback: ЕДНОСТАВЕН И ЕВТИН: Нежен чоколаден колач кој се топи во уста! – Gotvi.mk

 57. Pingback: ЗАБОРАВЕНА НАПИВКА: Оригинален рецепт за боза – Gotvi.mk

 58. Pingback: Најубавиот есенски пудинг од тиква, зачинет со цимет и ванила! – Gotvi.mk

 59. Pingback: РАЈСКИ ДЕСЕРТ: Печен чоколаден пудинг – Gotvi.mk

 60. Pingback: Снег или сонце? – викенд временска прогноза – Gotvi.mk

 61. Pingback: Три киви на ден ја спречуваат тешката болест – Gotvi.mk

 62. Pingback: Домашен пудинг од ванила – Gotvi.mk

 63. Pingback: Имате проблем со лош мирис од мијалникот – ова е решението! – Gotvi.mk

 64. Pingback: ВИДЕО: Исече кругови кромид и ги стави во ладна вода – превкусно! – Gotvi.mk

 65. Pingback: КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Пудинг од јапонско јаболко со суво грозје – Gotvi.mk

 66. Pingback: Поларен студ доаѓа кон Македонија – ќе има ли снежна Нова Година? – Gotvi.mk

 67. Pingback: ГОТОВИ ЗА 30 МИНУТИ: Скапите Фереро Роше бомбици во вашата кујна – Gotvi.mk

 68. Pingback: Ги убива стресот и напнатоста – јадете го овој зеленчук – Gotvi.mk

 69. Pingback: ФОТО: Вака слават најпознатите браќа на македонската естрада – Gotvi.mk

 70. Pingback: Останаа неколку дена – направете совршена новогодишна декорација – Gotvi.mk

 71. Pingback: НЕМА ПЕЧЕЊЕ И ЗАМОРУВАЊЕ: Чоколадни бомбици за празниците – Gotvi.mk

 72. Pingback: ВИДЕО: Загреа нож на 1000 степени па проба да сече – еве што се случи – Gotvi.mk

 73. Pingback: Лепче со паричка, ореви, баклава… Одлична понуда за Бадниковата вечер – Gotvi.mk

 74. Pingback: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снег – Gotvi.mk

 75. Pingback: Баклава со мак – Неодолив вкус, а едноставен рецепт – Gotvi.mk

 76. Pingback: (ВИДЕО + ФОТО) Халкидики под снег – Задолжително возење со ланци на возилата – Gotvi.mk

 77. Pingback: Крцкави, а се топат во уста – Стапчиња со сирење готови за неколку минути! – Gotvi.mk

 78. Pingback: Јаболка со карамел и лешници – Gotvi.mk

 79. Pingback: ВИДЕО: Ставете три сунѓерчиња во фрижидерот – ќе се случи ова – Gotvi.mk

 80. Pingback: Еве што ќе ви се случи ако секое утро пиете вода со мед! – Gotvi.mk

 81. Pingback: Еве како да подготвите преубави домашни карамели! – Gotvi.mk

 82. Pingback: Од ова чоколадно уживање ве делат само 5 минути! – Gotvi.mk

 83. Pingback: Ролат со смокви (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 84. Pingback: Чоколадна мус торта – Gotvi.mk

 85. Pingback: Грчка баклава – Gotvi.mk

 86. Pingback: Едноставен домашен пудинг – Gotvi.mk

 87. Pingback: Крцкав компир каков што не сте јаделе – еве што е тајната – Gotvi.mk

 88. Pingback: ВИДЕО: Сека е најзгодна мајка на естрадата – покажа како се храни – Gotvi.mk

 89. Pingback: ВИДЕО: Беквалац се пофали со мафини – фановите и се смеат – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*