ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Без никакви трикови, Џим со нас споделува техника за леб кој не се меси, а според него може да го направи и 6годишно дете.

Потребни состојки: брашно, квасец, сол и вода. Треба да стасува тестото околу 12 часа, така што најдобро е да го подготвите од вечер, но затоа се пече за 20 минути:

Деталите погледнете ги во видеото на The New York Times:

Рецептот на англиски јазик прочитајте го тука

Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти:

Домашен леб со маслинки

Тазе домашен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

35 Коментари

 1. Pingback: Домашен леб со маслинки – Gotvi.mk

 2. Pingback: Ремек дело во кујната: Леб од банана – Gotvi.mk

 3. Pingback: Полнето лепче – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Направете декоративна роза од домат за минута – Gotvi.mk

 6. Pingback: Брзо лепче со лук, буковец и маслиново масло – Gotvi.mk

 7. Pingback: Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) – Gotvi.mk

 8. Pingback: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед – Gotvi.mk

 9. Pingback: ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт – Gotvi.mk

 10. Pingback: Ледено уживање – Брз десерт во чаша – Gotvi.mk

 11. Pingback: Сладолед од само една состојка – Gotvi.mk

 12. Pingback: 18+ ВИДЕО: Како се прави сладолед во форма на пенис – Gotvi.mk

 13. Pingback: Сладолед за трезнење со вкус на грејпфрут – Gotvi.mk

 14. Pingback: 700 мл сладолед за само 55 денари – проверете каде е оваа цена – Gotvi.mk

 15. Pingback: На здравје за светскиот ден на пивото! Имаме одличен рецепт за сладолед од пиво – Gotvi.mk

 16. Pingback: ВИДЕО: Нема да верувате што може да се направи со една банана – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: Лесно и креативно – направете „лајк” колачиња – Gotvi.mk

 18. Pingback: Намирници кои долго ќе ве држат сити – Gotvi.mk

 19. Pingback: Грчки намаз за добро утро! – Gotvi.mk

 20. Pingback: Крцкави, а се топат во уста – Стапчиња со сирење готови за неколку минути! – Gotvi.mk

 21. Pingback: Посен десерт за оваа среда: Брзи вафли – Gotvi.mk

 22. Pingback: Вкусна домашна бонжита – Gotvi.mk

 23. Pingback: Овие нешта веднаш исфрлете ги од кујната! – Gotvi.mk

 24. Pingback: Само две состојки и 20 минути – стриите ќе исчезнат засекогаш – Gotvi.mk

 25. Pingback: МАЖИТЕ ПРЕСРЕЌНИ: Што се случува со телото ако пиеме пиво? – Gotvi.mk

 26. Pingback: ФОТО: Не им е лесно – холивудскиот актер на раб на анорексија за новиот филм – Gotvi.mk

 27. Pingback: ВИДЕО: Го наполни ќофтето со шпагети – погледнете што излезе – Gotvi.mk

 28. Pingback: Ориентални ќофтиња – Gotvi.mk

 29. Pingback: Никогаш повеќе нема да ги фрлите лушпите од компири – нема да верувате – Gotvi.mk

 30. Pingback: Ова е најстуденото утро – доаѓа поларна зима – Gotvi.mk

 31. Pingback: ВИДЕО: Стави нутела во леб па го испече – доби чоколаден рај – Gotvi.mk

 32. Pingback: ВИДЕО: Нема празнична магија без Божиќната Ѕвезда – направете ја од салфетка – Gotvi.mk

 33. Pingback: ПОГАЧА СО ЈАЈЦА: Секој ручек го прави совршен! – Gotvi.mk

 34. Pingback: ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: Еве како да направите печка со скара од цигли! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 35. Pingback: Сончоглед погача по рецептот на баба – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*