Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

За сите мераклии на домашната скара, а особено домашните хамбургери или пилешки специјалитети, Gotvi.mk предлог за супер брз и вкусен сос.

Потребно ви е: кечап, мајонез, сенф, буковец и лук во прав. Измешајте ги добро состојките и имате готов домашен сос.

И толку, работата е завршена 🙂 Овој сос одлично оди во комбинација со домашен хамбургер, пилешки стек, пилешки прсти итн.

Пикантноста на сосот зависи од тоа колку буковец ќе му ставите.

Прочитај поврзани рецепти:

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Шарска плескавица

Паста и сос по домашен рецепт

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар

124 Коментари

 1. Pingback: Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек – Gotvi.mk

 2. Pingback: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? – Gotvi.mk

 3. Pingback: Како да ослабете според хороскопскиот знак? – Gotvi.mk

 4. Pingback: Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена? – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“? – Gotvi.mk

 6. Pingback: Иновативно – Бурек со еурокрем и плазма – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Колку состојки беа потребни за најдолгата пица на светот? – Gotvi.mk

 8. Pingback: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? – Gotvi.mk

 9. Pingback: 10 „убијци“ на вишокот калории – Gotvi.mk

 10. Pingback: 5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот – Gotvi.mk

 11. Pingback: Исхрана за дефинирање на мускулите – Gotvi.mk

 12. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 13. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 14. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 15. Pingback: Хороскоп – која храна треба да ја јадете, а која да ја избегнувате – Gotvi.mk

 16. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток или заблуда? – Gotvi.mk

 18. Pingback: Уметност – направете фигури од кафе пена – Gotvi.mk

 19. Pingback: Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција – Gotvi.mk

 20. Pingback: Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот? – Gotvi.mk

 21. Pingback: Голем хуманитарен гурмански пикник во Скопје – Gotvi.mk

 22. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 23. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 24. Pingback: Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција – Gotvi.mk

 25. Pingback: Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција – Gotvi.mk

 26. Pingback: Протеините – основа на ефикасните диети – Gotvi.mk

 27. Pingback: Со Нордиска диета слабејте без гладување – Gotvi.mk

 28. Pingback: Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми – Gotvi.mk

 29. Pingback: 5 намирници кои можат да ги заменат десертите – Gotvi.mk

 30. Pingback: Портокал, праска, кајсија… Здравствени предности на природните oвошни сокови – Gotvi.mk

 31. Pingback: Сезона на комарци: Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето – Gotvi.mk

 32. Pingback: Додека возите кафето ви е готово – Направен минијатурен апарат за кафе – Gotvi.mk

 33. Pingback: Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете – Gotvi.mk

 34. Pingback: Ја фрлате течноста од киселите краставички? Правите голема грешка – Gotvi.mk

 35. Pingback: Откриваме важни трикови во кујната: Еве како да готвите побрзо и повкусно – Gotvi.mk

 36. Pingback: Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот – Gotvi.mk

 37. Pingback: Прочистете ја крвта со листови од коприва – Gotvi.mk

 38. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 39. Pingback: Ќе се плаќа данок од 30 денари за литар газиран сок – Gotvi.mk

 40. Pingback: Чувајте го здравјето: Каква храна треба да консумираме на горештините? – Gotvi.mk

 41. Pingback: Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате – Gotvi.mk

 42. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 43. Pingback: Без диета: Еликсир кој ги топи килограмите, а содржи само две состојки – Gotvi.mk

 44. Pingback: НАЈНОВО: Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција – Gotvi.mk

 45. Pingback: Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс – Gotvi.mk

 46. Pingback: Има решение! Еве како најлесно да ја надминете кризата за благо – Gotvi.mk

 47. Pingback: Еве каде да аплицирате за работа на брод – Се бараат келнери, готвачи, бармени, садомијачи и менаџери – Gotvi.mk

 48. Pingback: Лекот за изгореници и иритации на кожата: Веднаш купете сок од кајсија – Gotvi.mk

 49. Pingback: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината – Gotvi.mk

 50. Pingback: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори – Gotvi.mk

 51. Pingback: Секој ден во јогуртот ставала од овој зачин – резултатот е неверојатен – Gotvi.mk

 52. Pingback: 18+ ВИДЕО: Џејми Оливер лиже десерт вибратор – Gotvi.mk

 53. Pingback: ВИДЕО: Цеца и Лепа Брена пеат во дует – обожавателите воодушевени – Gotvi.mk

 54. Pingback: Временска прогноза: Еве до кога ќе трае невремето во Скопје – Gotvi.mk

 55. Pingback: ВРЕМЕНСКА: Конечно се враќаат сонцето и летото – Еве од кој ден – Gotvi.mk

 56. Pingback: ФОТО: Ослабела 45 килограми за да биде убава невеста – Прочитајте колку е важна мотивацијата – Gotvi.mk

 57. Pingback: ВИДЕО: Нема послатко од мали дечиња – ги прашаа што е диета, одговорите урнебесни – Gotvi.mk

 58. Pingback: ВИДЕО: Невреме во Кичево, поплавен патот кон Охрид – Gotvi.mk

 59. Pingback: ФОТО: Наместо торта, за роденден доби 1001 роза – Gotvi.mk

 60. Pingback: По невремето во Кичево, патот кон Охрид повторно отворен за сообраќај – Gotvi.mk

 61. Pingback: Синоќа дожд и грмотевици во Кичево – какво ќе биде времето денеска? – Gotvi.mk

 62. Pingback: 18+ ФОТО: Хајди Клум топлес – Gotvi.mk

 63. Pingback: Завршува викендот: Еве какво ќе биде времето – Gotvi.mk

 64. Pingback: ВИДЕО: Шеикот на Дубаи во инспекција на своите вработени во 7:30 часот – Gotvi.mk

 65. Pingback: ФОТО:Влатко Стефановски со концерт во Сарти, Грција – Gotvi.mk

 66. Pingback: ФОТО: До кога ќе биде вака грозна сликата на нашите излетнички места? – Gotvi.mk

 67. Pingback: ФОТО: Ана Бекута ја скрати косата – Еве зошто – Gotvi.mk

 68. Pingback: Станија: Тешко е да се биде пејачка, многу поубаво се снаоѓам како старлета (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 69. Pingback: 18+ ВИДЕО: Излезе нецензурираниот спот на Кање Вест за песната Fade – Gotvi.mk

 70. Pingback: Најплатената актерка во светот објави фотографија од нејзиното омилено јадење – Gotvi.mk

 71. Pingback: ФОТО: Моника Белучи – Нејзината убавина и на 51 година остава без здив – Gotvi.mk

 72. Pingback: ФОТО: Моника Белучи ја покажа својата омилена торта – Gotvi.mk

 73. Pingback: Дејвид Бекам и Кевин Харт со реклама за H&M (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 74. Pingback: ФОТО: Погледнете со што се насладува бремената Сека – Gotvi.mk

 75. Pingback: Со овие 3 намирници ќе исчезнат болките во стомакот – Gotvi.mk

 76. Pingback: Иванка Трамп прекинала интервју, а еве кои се нејзините тајни за витка линија – Gotvi.mk

 77. Pingback: ВИДЕО: Готвењето не е лесна работа – ова видео е доказ – Gotvi.mk

 78. Pingback: ВИДЕО: Решете се од седите влакна – Еве што ви треба – Gotvi.mk

 79. Pingback: (ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син – Gotvi.mk

 80. Pingback: (ВИДЕО) Џоли била љубоморна – Еве со која девојка се шпекулира дека Бред Пит имал афера – Gotvi.mk

 81. Pingback: Не можела да ослабе 5 години поради овие грешки: Не ги правете и вие! – Gotvi.mk

 82. Pingback: Со лимон решете се од болките во колената (РЕЦЕПТ) – Gotvi.mk

 83. Pingback: ФОТО: Српската пејачка без шминка – колешките многу и љубоморат – Gotvi.mk

 84. Pingback: Бебето побрза да дојде на свет: Се породи Сека Алексиќ – Gotvi.mk

 85. Pingback: ФОТО: Се породи Сека – Еве како Цеца им честиташе – Gotvi.mk

 86. Pingback: ФОТО: Сека го покажа синот Јаков – Gotvi.mk

 87. Pingback: Нема да верувате колку пари потроши Сека за породувањето – Gotvi.mk

 88. Pingback: Кажете му збогум на целулитот: Овој вкусен зеленчук топи килограми – Gotvi.mk

 89. Pingback: Како за недела дена да се решите од салото на стомакот!? – Gotvi.mk

 90. Pingback: ФОТО: Хрватската претседателка погрешно се ракуваше со Кралицата – Gotvi.mk

 91. Pingback: Еве зошто не е добро да се биде вегетаријанец – Gotvi.mk

 92. Pingback: ИСТРАЖУВАЊЕ: Со оваа тежина ќе бидете вистински секс симбол – Gotvi.mk

 93. Pingback: Ги стави нозете во јаболков оцет – за 30 минути се случи ова! – Gotvi.mk

 94. Pingback: Еве како да направите сос од кикирики – Gotvi.mk

 95. Pingback: ВИДЕО: Лечи се од глава до пети – златна течност за секое утро – Gotvi.mk

 96. Pingback: МММм…Мирис на тазе печен кроасан полн со чоколадо и банана – Gotvi.mk

 97. Pingback: СРЕЌНА СЛАВА НА СИТЕ ДОМАЌИНИ: Посни колачи за Свети Никола – Gotvi.mk

 98. Pingback: Научниците шокираат со откритието: Овие намирници го штителе срцето – Gotvi.mk

 99. Pingback: МАСКА ЗА ЛИЦЕ ОД 7 ДЕНАРИ: Можно е, кожата ќе блеска – Gotvi.mk

 100. Pingback: Љубителите на месо ширум светот збеснаа: Рецепт кој ги руши сите граници – Gotvi.mk

 101. Pingback: ПОСЕН ДЕЛИКАТЕС: Направете ќофтиња од грав – Gotvi.mk

 102. Pingback: Вратете го сјајот на белите алишта со една намирница од кујната – Gotvi.mk

 103. Pingback: Едноставен, а неодолив празничен десерт: Лава колач од шолја! – Gotvi.mk

 104. Pingback: ВИДЕО: Сос за тестенини каков што не сте пробале – Gotvi.mk

 105. Pingback: Народот вели “Здрав како дрен” – еве зошто е тоа така – Gotvi.mk

 106. Pingback: ХИТ ДЕСЕРТ: Бомбици со наполитанки – Gotvi.mk

 107. Pingback: Овие намирници имаат НУЛА калории – Gotvi.mk

 108. Pingback: Ќофте во сос од вино – Gotvi.mk

 109. Pingback: Еве во што е тајната на совршено подготвено месо – Gotvi.mk

 110. Pingback: Македонија во бело – поларни температури и силен ветер – Gotvi.mk

 111. Pingback: Сериозна конкуренција на руската салата: Брзо предјадење со праз и пченка – Gotvi.mk

 112. Pingback: ВИДЕО: Мараја Кери фалшираше на новогодишниот настап во Њујорк – Gotvi.mk

 113. Pingback: Совршена напивка за детоксикација по празниците – Gotvi.mk

 114. Pingback: ЛЕСНО И ВКУСНО: Неодолив крем од лешници – Gotvi.mk

 115. Pingback: Посен банана колач кој не се пече: Идеален за празниците, а се подготвува за 5 минути! – Gotvi.mk

 116. Pingback: ИМА ЛЕК! Излечете ја настинката со овој зачин – Gotvi.mk

 117. Pingback: ВИДЕО: Британската Кралица се појави во јавност по 20 дена тешка настинка – Gotvi.mk

 118. Pingback: Сочно пилешко со пармезан – Gotvi.mk

 119. Pingback: Џесика Алба откри како косата и е како свила – и вие го имате ова дома! – Gotvi.mk

 120. Pingback: СТАР ЛЕБ И ЈАБОЛКА: Рецепт за неверојатен колач! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 121. Pingback: Намирница која го продолжува животот: Лутите пиперки го чуваат срцето и мозокот – Gotvi.mk

 122. Pingback: Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот – Gotvi.mk

 123. Pingback: ОВА МОРАТЕ ДА ГО ПРОБАТЕ: Лек за срце по рецепт стар 800 години! – Gotvi.mk

 124. Pingback: Здрава и посна комбинација – кељ со компир – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*