Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Социјалните медиуми целосно ги променија нашите животи, а денес многу луѓе заработуваат пред сé благодарејќи на сопствената идеја и иницијативност на Facebook, YouTube, Twitter, Instagram…

Еден од начините на заработка по пат на интернет е и промоција на одредени производи на социјалните медиуми, бидејќи дел од светските компании се подготвени и да им платат на своите корисници за рекламирање на производите.

NYC Instagram Food 1

На овој начин заработуваат модните блогери – со промовирање и рекламирање на облека, чевли, козметика, фитнес тренери кои рекламираат фитнес опреми и слично, како и поединци кои рекламираат храна и пијалак од одредени ресторани и кафулиња.

Најголемиот услов е да имате голем број на следбеници на социјалните медиуми што ви дава популарност и можност производите кои ги рекламирате да ги видат што е можно повеќе луѓе.

Еден од ваквите примери е профилот на Инстаграм „Њујорк сити“ на кој може да се пронајдат фотографии од многубројни ресторани. Овој профил има преку 619 илјади следбеници.

NYC Instagram Food 3

„Познавам луѓе кои немаат платено оброк со месеци бидејќи различни ресторани им даваат бесплатни оброци по желба. Моите родители мислат дека е премногу лудо бидејќи се хранам како кралица. Јадам кавијар и јастог секоја вечер, секогаш сум на друго место и тоа е феноменално“ – изјави Џеки Габел, сопственичка на Инстаграм профилот “Noleftovers” кој има преку 150 илјади следбеници.

135 Коментари

 1. Pingback: Меѓународен саем на храна во организација на училиштето НОВА – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Не фрлајте храна – Животот и патот на една јагода – Gotvi.mk

 3. Pingback: Како да ослабете според хороскопскиот знак? – Gotvi.mk

 4. Pingback: Часови за готвење: Азиска кујна – научете како да зготвите Pad Thai и пржена банана – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“? – Gotvi.mk

 6. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 7. Pingback: 5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот – Gotvi.mk

 8. Pingback: Облоги од ѓумбир за топење на салото на стомакот – Gotvi.mk

 9. Pingback: Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот – Gotvi.mk

 10. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација – Gotvi.mk

 12. Pingback: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 13. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 14. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 16. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 17. Pingback: Хороскоп – која храна треба да ја јадете, а која да ја избегнувате – Gotvi.mk

 18. Pingback: Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак – Gotvi.mk

 19. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 20. Pingback: ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток или заблуда? – Gotvi.mk

 21. Pingback: Уметност – направете фигури од кафе пена – Gotvi.mk

 22. Pingback: Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција – Gotvi.mk

 23. Pingback: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите – Gotvi.mk

 24. Pingback: Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот? – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 27. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 28. Pingback: ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето – Gotvi.mk

 29. Pingback: Протеините – основа на ефикасните диети – Gotvi.mk

 30. Pingback: Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе? – Gotvi.mk

 31. Pingback: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите – Gotvi.mk

 32. Pingback: Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто… – Gotvi.mk

 33. Pingback: Со Нордиска диета слабејте без гладување – Gotvi.mk

 34. Pingback: Броз кафе или 7г еспресо студио – каде го пиете омиленото кафе? – Gotvi.mk

 35. Pingback: Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување – Gotvi.mk

 36. Pingback: Откриваме важни трикови во кујната: Еве како да готвите побрзо и повкусно – Gotvi.mk

 37. Pingback: Ја фрлате течноста од киселите краставички? Правите голема грешка – Gotvi.mk

 38. Pingback: Супер вкусен десерт – рецепт кој го „лекува“ срцето – Gotvi.mk

 39. Pingback: Додека мажите гледаат Европско… – Gotvi.mk

 40. Pingback: Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови – Gotvi.mk

 41. Pingback: 5 намирници за природно смирување на очите – Gotvi.mk

 42. Pingback: Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? – Gotvi.mk

 43. Pingback: Јадете го овој намаз 2 недели и кожата ќе ви изгледа 10 години помлада – Gotvi.mk

 44. Pingback: Брза кекс торта – вашиот нов омилен десерт – Gotvi.mk

 45. Pingback: И Маријана го препорачува: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 46. Pingback: Енрике Иглесијас: Како може да е толку слаб, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 47. Pingback: (ВИДЕО) Во нив уживаат сите генерации: Направете кола-кола гумени бонбони – Gotvi.mk

 48. Pingback: Со 4 портокали направете девет литри свеж сок – Gotvi.mk

 49. Pingback: Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува! – Gotvi.mk

 50. Pingback: ВИДЕО: 7 причини зошто треба да пиете сода бикарбона – Gotvi.mk

 51. Pingback: Летото е време за коктели: Овошје во чаша за здрав ден – Gotvi.mk

 52. Pingback: Дали е пронајден лек за дијабетесот? – Gotvi.mk

 53. Pingback: Еве каде да аплицирате за работа на брод – Се бараат келнери, готвачи, бармени, садомијачи и менаџери – Gotvi.mk

 54. Pingback: Егзотика во чаша: Пина колада од вашата кујна – Gotvi.mk

 55. Pingback: ХОРОСКОП: Кое е омиленото чоколадо на секој знак – Gotvi.mk

 56. Pingback: Здравата исхрана и го сменила животот: Дебелата девојка сега е секс бомба – Gotvi.mk

 57. Pingback: Знаете ли што јаде Папата? – Gotvi.mk

 58. Pingback: ВИДЕО: Цел џет сет го прослави 30 роденден на Боки 13 – Gotvi.mk

 59. Pingback: ВИДЕО: Пораката на Боки 13 по невремето и поплавите кои го зафатија Скопје – Gotvi.mk

 60. Pingback: 18+ ВИДЕО: Дали ова видео на ЈуТјуб е порно или музички спот? – Gotvi.mk

 61. Pingback: Домашен пилинг за тело од три состојки – Gotvi.mk

 62. Pingback: Биковите, раковите и вагите читаат рецепти – Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет? – Gotvi.mk

 63. Pingback: Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон – Gotvi.mk

 64. Pingback: ФОТО: Која е најголемата модна утка на Ријана? – Gotvi.mk

 65. Pingback: ВИДЕО: Ким Кардашијан откри – Пијам витамини за коса – Gotvi.mk

 66. Pingback: Мора да знаете: Бојата на овошјето и зеленчукот е најважна – Еве зошто – Gotvi.mk

 67. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 68. Pingback: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките – Gotvi.mk

 69. Pingback: Мувла? Еве ефикасно и многу евтино решение – Gotvi.mk

 70. Pingback: ВИДЕО: Шеикот на Дубаи во инспекција на своите вработени во 7:30 часот – Gotvi.mk

 71. Pingback: Клучот за јак имунитет и здравје на организмот – Gotvi.mk

 72. Pingback: ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито – Gotvi.mk

 73. Pingback: Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг – Gotvi.mk

 74. Pingback: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот – Gotvi.mk

 75. Pingback: Науката потврди: Во авион храната нема ист вкус! – Gotvi.mk

 76. Pingback: ВИДЕО: Моника Белучи гола зборува на српски или хрватски јазик – Еве како звучи тоа – Gotvi.mk

 77. Pingback: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите – Gotvi.mk

 78. Pingback: ДЗС ПРИРАЧНИК: Како да се однесувате за време на земјотрес – Gotvi.mk

 79. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 80. Pingback: Препораки од Американската влада: Кога има земјотрес (АНИМИРАНО ВИДЕО) – Gotvi.mk

 81. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 82. Pingback: Ја уапсиле бидејќи му земала три компирчиња на полицаец (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 83. Pingback: Вулкани од компир – совршено декорирано и вкусно – Gotvi.mk

 84. Pingback: ВИДЕО: Пиеја кафе и здрма земјотресот во Скопје… – Gotvi.mk

 85. Pingback: Ако тој не го јаде ова, немојте ни вие! – Gotvi.mk

 86. Pingback: ВИДЕО: Како беше почувствуван неделниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје – Gotvi.mk

 87. Pingback: ФОТО: И вие да го јадете ова, ќе изгледате како Ирина Шаек – Gotvi.mk

 88. Pingback: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете – Gotvi.mk

 89. Pingback: Иванка Трамп прекинала интервју, а еве кои се нејзините тајни за витка линија – Gotvi.mk

 90. Pingback: Постои трик со кој ќе го омекнете тврдото месо – Еве го – Gotvi.mk

 91. Pingback: Лила Филиповска го покажа деколтето, но и омилениот десерт (ФОТО) – Gotvi.mk

 92. Pingback: Со јаболков оцет против целулитот – Gotvi.mk

 93. Pingback: ВИДЕО: Природна маска за нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 94. Pingback: ФОТО: Хрватската претседателка погрешно се ракуваше со Кралицата – Gotvi.mk

 95. Pingback: И денес земјотреси во регионов: Еве каде – Gotvi.mk

 96. Pingback: По мирните денови тлото се стресе: Денес повеќе земјотреси на Балканот – Gotvi.mk

 97. Pingback: Направете дома крцкава пита од јаболка како од Мек – Gotvi.mk

 98. Pingback: Чоколаден чизкејк од 3 состојки! – Gotvi.mk

 99. Pingback: Имунитетска БОМБА – Gotvi.mk

 100. Pingback: Брз чоколаден колач со јогурт – Gotvi.mk

 101. Pingback: ВИДЕО: Направи дупче во јајцето – испече колач во него! – Gotvi.mk

 102. Pingback: ВИДЕО: Ги намачка лажиците со чоколада – направи нешто неочекувано – Gotvi.mk

 103. Pingback: КРЕМАСТ, СОЧЕН И ПОСЕН: Најбрзиот и најубав колач се прави од само две состојки! – Gotvi.mk

 104. Pingback: Зема зелка и ја наполни со месо – ако во здодеа од макарони и компири, ова е за вас – Gotvi.mk

 105. Pingback: Посен подварок каков што се уште не сте пробале – Gotvi.mk

 106. Pingback: ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: – Gotvi.mk

 107. Pingback: Торта од палачинки и нутела – совршено вкусно – Gotvi.mk

 108. Pingback: Имате микробранова печка? Ова морате што побргу да го направите! – Gotvi.mk

 109. Pingback: КРЕМАСТ КОЛАЧ 7+7+7: Вкус кој ќе ве освои! – Gotvi.mk

 110. Pingback: ВИДЕО: Ѓулсерен мешаше, Џихан се фати за глава – актерката направи урнебес – Gotvi.mk

 111. Pingback: Омилен чоколаден колач од само 3 состојки – Gotvi.mk

 112. Pingback: Јадете трупка – ќе се изненадите колку е лековито и здраво – Gotvi.mk

 113. Pingback: ЗДРАВЈЕ ВО БЛЕНДЕР: Почнете го денот со највкусно смути – Gotvi.mk

 114. Pingback: ВКУСОТ ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ: Сос со краставици – ќе заборавите на бешамел и болоњезе – Gotvi.mk

 115. Pingback: ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ: Направете го домот како од бајка само со пластични лажици – Gotvi.mk

 116. Pingback: Најубавиот ангел на Викторија Сикрет: Андријана Лима призна како топи килограми – Gotvi.mk

 117. Pingback: Еве зошто треба да запалите стебленце од лук – Gotvi.mk

 118. Pingback: ЛЕСНО И ВКУСНО: Неодолив крем од лешници – Gotvi.mk

 119. Pingback: ФОТО+ВИДЕО: Мекдоналдс отвори ресторан во Ватикан – Gotvi.mk

 120. Pingback: ТЕСТ ОД 30 СЕКУНДИ: Проверете дали сте дебели – Gotvi.mk

 121. Pingback: Кисела зелка со грав – идеално јадење за зимските денови! – Gotvi.mk

 122. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 123. Pingback: НУТРИЦИОНИСТИТЕ ТВРДАТ: Печурките ја ублажуваат нервозата – Gotvi.mk

 124. Pingback: Овој природен лек помага во спречување болести и го зајакнува организмот – Gotvi.mk

 125. Pingback: Зошто е добро да ставите лук под перница!? – Gotvi.mk

 126. Pingback: Совршена напивка за детоксикација по празниците – Gotvi.mk

 127. Pingback: Македонија во жолта фаза – рекордно ниски температури – Gotvi.mk

 128. Pingback: Природна маска за лифтинг на лице: Збогум на годините   – Gotvi.mk

 129. Pingback: Викенд временска – ново изненадување со времето, збогум на студот – Gotvi.mk

 130. Pingback: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го правите секогаш! Италијански прелив за салата – Gotvi.mk

 131. Pingback: Временска за цел февруари – ќе се случи чуден пресврт со времето – Gotvi.mk

 132. Pingback: ВИДЕО: Направи дупка во лебот па стави јајце – ДЕЛИКАТЕС – Gotvi.mk

 133. Pingback: ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци – Gotvi.mk

 134. Pingback: КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Подгответе парфе торта – Gotvi.mk

 135. Pingback: Викенд временска – УХМР најави промена со времето – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*