ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

„Успеавме!!! Својата страст кон здравата храна Јелена и јас ја преточивме во ресторан кој ќе се вика Eqvita“, напиша вчера на својата официјална Facebook страна тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ.

Официјалното отворање на овој ресторан кој се наоѓа во Монте Карло ќе биде за неколку недели, а брачната двојка Ѓоковиќ го претстави ресторанот на најблиските роднини и пријатели. Тие се заблагодарија на целиот тим кој работи на овој нивен проект.

Погледнете како ќе изгледа Eqvita, па кога ќе имаме можност, зошто да не пробаме и од специјалитетите во ресторанот 🙂

Новак Ѓоковиќ Eqvita 2

Новак Ѓоковиќ Eqvita 3

Целата фотогалерија погледнете ја тука

Отворена првата вегетаријанска месарница! Инфо тука

131 Коментари

 1. Pingback: Меѓународен саем на храна во организација на училиштето НОВА – Gotvi.mk

 2. Pingback: Како да ослабете според хороскопскиот знак? – Gotvi.mk

 3. Pingback: 5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот – Gotvi.mk

 4. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 5. Pingback: Часови за готвење: Француска кујна – научете како се готват рукола салата со пилешко и телешко месо во… – Gotvi.mk

 6. Pingback: Иновативно – Бурек со еурокрем и плазма – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Колку состојки беа потребни за најдолгата пица на светот? – Gotvi.mk

 8. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 9. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 10. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 11. Pingback: Јадете го ова и заборавете на целулитот – Gotvi.mk

 12. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 13. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 14. Pingback: Хороскоп – која храна треба да ја јадете, а која да ја избегнувате – Gotvi.mk

 15. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 16. Pingback: ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток или заблуда? – Gotvi.mk

 17. Pingback: Уметност – направете фигури од кафе пена – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 19. Pingback: Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција – Gotvi.mk

 20. Pingback: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите – Gotvi.mk

 21. Pingback: Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Gotvi.mk

 22. Pingback: Маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 23. Pingback: Протеините – основа на ефикасните диети – Gotvi.mk

 24. Pingback: Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе? – Gotvi.mk

 25. Pingback: Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто… – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 27. Pingback: Мравки по дома? Направете природен рецепт со кој повеќе нема да ги видите – Gotvi.mk

 28. Pingback: Броз кафе или 7г еспресо студио – каде го пиете омиленото кафе? – Gotvi.mk

 29. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња – Gotvi.mk

 30. Pingback: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа – Gotvi.mk

 31. Pingback: Со пет вкусни намирници до здраво срце – Gotvi.mk

 32. Pingback: Најслатко ви е јадењето навечер? Еве што смеете да јадете, а да не се здебелите – Gotvi.mk

 33. Pingback: Додека мажите гледаат Европско… – Gotvi.mk

 34. Pingback: Направи сама: Природна маска за супер волумен на вашата коса – Gotvi.mk

 35. Pingback: „Патлиџан туризам“ – Еве како поминале туристите викендов на грчката граница – Gotvi.mk

 36. Pingback: На традиционален британски појадок со Џон Њуман – Gotvi.mk

 37. Pingback: Пица 720 денари, чаша вино 280 денари – погледнете ги овие цени во Хрватска – Gotvi.mk

 38. Pingback: Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“ – Gotvi.mk

 39. Pingback: И оваа година хрватското примоје за оние со подлабок џеб – еве ги моменталните цени – Gotvi.mk

 40. Pingback: Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените – Gotvi.mk

 41. Pingback: Цени на Халкидики на плажа: Клуб сендвич 300, цеден сок 360 денари – Gotvi.mk

 42. Pingback: Колку вода треба да пиеме дневно според тежината? – Gotvi.mk

 43. Pingback: Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс – Gotvi.mk

 44. Pingback: Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе – Gotvi.mk

 45. Pingback: Предјадење за денеска: Солени бисквити со сланина и кашкавал – Gotvi.mk

 46. Pingback: Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари! – Gotvi.mk

 47. Pingback: Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом – Gotvi.mk

 48. Pingback: Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле – Gotvi.mk

 49. Pingback: Манекенот од спотот на Цеца се додворувал на Анастасија во Будва – Gotvi.mk

 50. Pingback: ВИДЕО: Погледнете на какво невреме патувала Цеца – Gotvi.mk

 51. Pingback: ВИДЕО: Трикови со Кока-Кола кои мора да ги видите за да поверувате – Gotvi.mk

 52. Pingback: Ким Кардашијан – Еве зошто ова видео е гледано повеќе од милион пати – Gotvi.mk

 53. Pingback: Завршува викендот: Еве какво ќе биде времето – Gotvi.mk

 54. Pingback: ФОТО: Ја замени Моника Белучи со Тина Кунаки – Gotvi.mk

 55. Pingback: ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари – Gotvi.mk

 56. Pingback: ФОТО: Имала 146 килограми – сега е фитнес модел – Gotvi.mk

 57. Pingback: Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте! – Gotvi.mk

 58. Pingback: Биковите, раковите и вагите читаат рецепти – Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет? – Gotvi.mk

 59. Pingback: (ВИДЕО) По невремето и поплавите: Какво овошје и зеленчук ќе се најде на пазарите? – Gotvi.mk

 60. Pingback: Разладете се со диња – Еве како да ја одберете најсочната – Gotvi.mk

 61. Pingback: По пржење го истурате маслото во лавабо? Правите огромна грешка – Gotvi.mk

 62. Pingback: Мора да знаете: Бојата на овошјето и зеленчукот е најважна – Еве зошто – Gotvi.mk

 63. Pingback: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека – Gotvi.mk

 64. Pingback: ВИДЕО: Еве како Дрејк ја бакна Ријана на сцена – Gotvi.mk

 65. Pingback: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи – Gotvi.mk

 66. Pingback: ВИДЕО: Цеца повторно во венчаница, но нема да се мажи – Gotvi.mk

 67. Pingback: Не знаете како да ги исчистите садовите? Со овој трик ќе бидат како нови! – Gotvi.mk

 68. Pingback: ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ го откри рецептот за неговата омилена лазања – Gotvi.mk

 69. Pingback: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси – Gotvi.mk

 70. Pingback: ВИДЕО: Музичарите имаа проба, кога ги стресе земјотресот во 17:10 часот… – Gotvi.mk

 71. Pingback: Според сеизмолозите вака не треба да се однесувате за време на земјотрес (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 72. Pingback: ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово – Gotvi.mk

 73. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 74. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 75. Pingback: ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 76. Pingback: ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје – Gotvi.mk

 77. Pingback: Нов земјотрес вечерва почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 78. Pingback: ВИДЕО: Пиеја кафе и здрма земјотресот во Скопје… – Gotvi.mk

 79. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 80. Pingback: ИНФО ОД СЕИЗМОЛОЗИТЕ: Се смирува тлото под Скопје – Gotvi.mk

 81. Pingback: Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 82. Pingback: Мирис на лук и кромид во устата? Еве како најбрзо да го отстраните – Gotvi.mk

 83. Pingback: КУЛИНАРСКИ ТРИК: Како да сварите шпагети Al Dente – Gotvi.mk

 84. Pingback: Нов член во семејството на Цеца – Дали Вељко се ожени? – Gotvi.mk

 85. Pingback: Трет земјотрес денеска почувствуван во Македонија – Еве ги деталите – Gotvi.mk

 86. Pingback: Со јаболков оцет против целулитот – Gotvi.mk

 87. Pingback: БРЗО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Палачинки од зеленчук – Gotvi.mk

 88. Pingback: ВИДЕО: Веќе нема да љубоморите на други жени – маска за сјајна коса – Gotvi.mk

 89. Pingback: Торта со јаболка – Рецептот кој стана вистински хит на Твитер – Gotvi.mk

 90. Pingback: Вкусни соја шницли – Gotvi.mk

 91. Pingback: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) – Gotvi.mk

 92. Pingback: Омилено чоколадо според хороскопскиот знак – Gotvi.mk

 93. Pingback: (ФОТО) Десетина земјотреси на границата меѓу Албанија и Грција – се чуствуваат во Македонија – Gotvi.mk

 94. Pingback: Сеизмолози: По силните земјотрес во Италија, може да се стресат Македонија и регионот – Gotvi.mk

 95. Pingback: СТАР ЛЕБ И ЈАБОЛКА: Рецепт за неверојатен колач! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 96. Pingback: Јелена Ѓоковиќ објави рецепт за еден од најубавите десерти во светот – Gotvi.mk

 97. Pingback: Овој природен лек помага во спречување болести и го зајакнува организмот – Gotvi.mk

 98. Pingback: Изгледа како обична витрина, но погледнете во што се претвора кога ќе го допре стаклото! Ова ќе го посакате во својот дом! – Gotvi.mk

 99. Pingback: БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Рецепт за вкусно домашно чоколадо – Gotvi.mk

 100. Pingback: ОВОШНА ФАНТАЗИЈА: Неодолив колач со кокос и малини – Gotvi.mk

 101. Pingback: Рецепт за руска шарлота – Gotvi.mk

 102. Pingback: ВИДЕО: Нареди пилешко месо и направи лазања – да можно е! – Gotvi.mk

 103. Pingback: ФОТО: Наташа Беквалац е секс бомба – покажа како се храни – Gotvi.mk

 104. Pingback: Еден од најпопуларните рецепти за 2016: „Пилешко Тетразини” – Gotvi.mk

 105. Pingback: Цеца ужива во предбожикната атмосфера во Цирих (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 106. Pingback: Доаѓа снегот – температурите се подлабоко под нула – Gotvi.mk

 107. Pingback: Нека блесне божиќната трпеза: Идеи за секој дом – Gotvi.mk

 108. Pingback: ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Зема банана, ја намачка со крем а потоа… – Gotvi.mk

 109. Pingback: ВИДЕО ДЕКОРАЦИЈА: Зема салфетка и го стори ова – ќе го направите истото! – Gotvi.mk

 110. Pingback: ВИДЕО: Стави Доритос во блендер па зема пилешко – СПЕЦИЈАЛИТЕТ на денот – Gotvi.mk

 111. Pingback: Цеца ја почна Новата година со дует (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 112. Pingback: Кисела зелка со грав – идеално јадење за зимските денови! – Gotvi.mk

 113. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 114. Pingback: За две минути направете вкусна туна салата – Gotvi.mk

 115. Pingback: НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: Како да го зајакнете имунитетот за само 15 секунди? – Gotvi.mk

 116. Pingback: Држите диети и вежбате но нема резултат? – науката вели не сте виновни вие – Gotvi.mk

 117. Pingback: Измешајте ги овие две состојки и вашиот мебел секогаш ќе изгледа како нов – Gotvi.mk

 118. Pingback: ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент – Gotvi.mk

 119. Pingback: Јадете трупка – ќе се изненадите колку е лековито и здраво – Gotvi.mk

 120. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 121. Pingback: Сигурно не знаевте дека ова можете да го направите со јаболка! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 122. Pingback: ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ: Направете го домот како од бајка само со пластични лажици – Gotvi.mk

 123. Pingback: Најбрзиот овошен чизкејк – Gotvi.mk

 124. Pingback: Зеленчук кој лечи се – листовите се уште поздрави а ги фрламе – Gotvi.mk

 125. Pingback: БРЗО И ВКУСНО: Бомбици со ресана и хопла – Gotvi.mk

 126. Pingback: ФОТО: Српската пејачка со вино во раката – фановите бесни на неа – Gotvi.mk

 127. Pingback: Временска за цел февруари – Пресврт со температурите – Gotvi.mk

 128. Pingback: “Лудо тесто” – веднаш нараснува и со него се е вкусно – Gotvi.mk

 129. Pingback: ВИДЕО ДЕСЕРТ: Едноставни колачиња за зимата – одлични за со чај – Gotvi.mk

 130. Pingback: ВИДЕО: Направи дупка во лебот па стави јајце – ДЕЛИКАТЕС – Gotvi.mk

 131. Pingback: Пушачи, имало спас: Со овој сок исчистете ги белите дробови брзо и лесно – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*