Зеленчукова ужинка за на работа

Зеленчукова ужинка за на работа

Многу е битно да имаме ужинки додека сме на работа за да не прегладнеме до ручек. Одлична комбинација на зеленчук и протеин, Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club и додава: Организирајте се бидејќи може да ја спремите уште од вечер 🙂

Состојки:

 • рукола
 • домат
 • ротквица
 • моцарела
 • ладно цедено маслиново масло
 • хималајска сол, црн бибер

Начин на подготовка:

 1. Зеленчукот убаво го миеме.
 2. Руколата ја кинеме или сечеме на парчиња, а доматот и ротквицата го сечеме на тркалца или на парчиња. Моцарелата ја сечеме на парчиња по наш вкус.
 3. Зачинуваме по желба.

Повеќе рецепти на Елена прочитајте тука

Имајте пријатен работен ден!

*За подетални информации, совети или консултации со Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club, контактирајте ја на нејзиниот Facebook профил или преку e-mail: etrajkovska@gmail.com

18 Коментари

 1. Pingback: Мултиколор салата + предлог за дресинг – Gotvi.mk

 2. Pingback: Рости од компир – Gotvi.mk

 3. Pingback: Салата со маслинки и кубети – Gotvi.mk

 4. Pingback: Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната – Gotvi.mk

 5. Pingback: Салата со многу зеленчук и кубети – Gotvi.mk

 6. Pingback: ЈНА кувар: Рецепт за војнички грав – Gotvi.mk

 7. Pingback: Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво – Gotvi.mk

 8. Pingback: Летна салата: Краставица на поинаков начин – Gotvi.mk

 9. Pingback: Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво – Gotvi.mk

 10. Pingback: БАБИНА КУЈНА: Посна здрава чорба со посни кнедли (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Новогодишна торта за десетка – имајте вкусни празници – Gotvi.mk

 12. Pingback: Диетална чорба со леблебии – вкусен и здрав оброк! – Gotvi.mk

 13. Pingback: Пилешки прстени – Gotvi.mk

 14. Pingback: Новак на свадбата на тенисерот: За него имаше посебно мени, еве што јадеше – Gotvi.mk

 15. Pingback: Намаз од чадена риба – Gotvi.mk

 16. Pingback: ЗДРАВО И ВКУСНО! Еве зошто треба да конзумирате јогурт секој ден – Gotvi.mk

 17. Pingback: Телешка чорба – Gotvi.mk

 18. Pingback: Имате куче? Ништо освен ова не смеете да му давате да јаде – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*