ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

Нешто слично на рецептот за тигар торта, но со многу повеќе чоколадо и различен начин на готвење.

Погледнете ги сите детали како да ја подготвите во видеото:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови прочитајте тука

Повеќе поврзани рецепти:

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

31 Коментари

 1. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка – Gotvi.mk

 5. Pingback: Колач со печени јаболка – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Бојадисување на шарени Велигденски јајца на пареа – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца – Gotvi.mk

 9. Pingback: ВИДЕО: Како да направите украсни Велигденски јајца – Gotvi.mk

 10. Pingback: ВИДЕО: 7 техники за бојадисување на шарени Велигденски јајца – Gotvi.mk

 11. Pingback: „Катица“ торта – Gotvi.mk

 12. Pingback: Каде се македонските јагоди? – Gotvi.mk

 13. Pingback: Торта со јагоди – Gotvi.mk

 14. Pingback: Пудинг од ориз – Gotvi.mk

 15. Pingback: Сутлијаш со шумско овошје – Gotvi.mk

 16. Pingback: Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути – Gotvi.mk

 17. Pingback: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат – Gotvi.mk

 18. Pingback: Се топат во уста: Рецепт за чоколадни коцки „Фантазија“ – Gotvi.mk

 19. Pingback: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус – Gotvi.mk

 20. Pingback: Овие вкусни грицки нема да ви донесат ни килограм вишок! – Gotvi.mk

 21. Pingback: БАНАНА И ЛЕБ: Не сте пробале ваков десерт – Gotvi.mk

 22. Pingback: Останаа неколку дена – направете совршена новогодишна декорација – Gotvi.mk

 23. Pingback: Лепче со паричка, ореви, баклава… Одлична понуда за Бадниковата трпеза – Gotvi.mk

 24. Pingback: Брзи лепињи без квасец – Gotvi.mk

 25. Pingback: ФОТО: Вака слават најпознатите браќа на македонската естрада – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Топли и крцкави сендвичи за зимата – со путер го направи ова – Gotvi.mk

 27. Pingback: ВИДЕО: Врапче се залепи за ограда од студ – она што следува ќе ве трогне – Gotvi.mk

 28. Pingback: Едноставен домашен пудинг – Gotvi.mk

 29. Pingback: Викенд временска – не чека пресврт – Gotvi.mk

 30. Pingback: МОРА ДА СЕ ПРОБА: Пита со кајсии (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 31. Pingback: Најголема мебел акција во салоните на Југоекспорт Стил – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*