Брз појадок со туна салата

Брз појадок со туна салата

Вкусно и хранливо со неодолив шмек за сите љубители на вкусот на туна. Се прави брзо, а е појадок за двајца. Еве како да го подготвите:

Состојки:

 • 1 марула
 • 2 компира
 • 1 туна
 • маслиново масло
 • сол
 • неколку парчиња леб

Начин на готвење:

 1. Компирите ги вариме, а кога ќе бидат готови ги сецкаме на ситни коцки во сад за сервирање.
 2. Ја додаваме туната. Маслиново масло и сол по вкус.
 3. Парчињата леб ги подгреваме на тостер додека да станат крцкави.

Рецепт за туна салата со фетучини тука

Посни рецепти тука

Сервираме појадок за двајца кој зготвен со многу љубов 🙂

38 Коментари

 1. Pingback: Направете вкусен појадок – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути – Gotvi.mk

 4. Pingback: Туна салата – Gotvi.mk

 5. Pingback: Совршена летна салата: Туна со сусам – Gotvi.mk

 6. Pingback: Индиски специјалитет во вашата кујна: Салата со куп зеленчук – Gotvi.mk

 7. Pingback: Потпечен зеленчук со сирење – Gotvi.mk

 8. Pingback: Свежа салата со туна за здрав старт на денот – Gotvi.mk

 9. Pingback: Идеален оброк за топ-форма во летните денови – Gotvi.mk

 10. Pingback: Октопод дрво – рецепт со кој морското добива нова вкусна димензија – Gotvi.mk

 11. Pingback: Мамина салата: Вистински избор за летните денови – Gotvi.mk

 12. Pingback: Салата со маслинки и леблебија – Gotvi.mk

 13. Pingback: Супер брзо и супер вкусно: Пилешка салата со сирење – Gotvi.mk

 14. Pingback: Витамини во чинија: Шарена салата со зелка и јаболко – Gotvi.mk

 15. Pingback: Салата со вкусот на морето – туна со тестенини – Gotvi.mk

 16. Pingback: Деликатес на трпеза: Канелони со четири вида сирење – Gotvi.mk

 17. Pingback: Нов рецепт за совршени тестенини: Макарони со грашок и пармезан – Gotvi.mk

 18. Pingback: Потпечени пица макарони – Gotvi.mk

 19. Pingback: Вечера за 15 минути: Најбрзата паста во три чекори – Gotvi.mk

 20. Pingback: СМЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ЗАБЛУДА: Штетно е да се јаде три пати на ден! – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВИДЕО: „Паста три колоре” – шарени тестенини за 15 минути – Gotvi.mk

 22. Pingback: БРЗ РЕЦЕПТ: Тестенини со пилешко на посебен начин (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 23. Pingback: ОВА Е НАЈБРЗИОТ РЕЦЕПТ: Јадење кое ќе ве воодушеви (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 24. Pingback: ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Наједноставниот трик за совршена паста! – Gotvi.mk

 25. Pingback: БОГАТ ВКУС: Грчка салата со тестенини – Gotvi.mk

 26. Pingback: Ова е омилената тестенина на Тони Сопрано – Gotvi.mk

 27. Pingback: Салата со пилешко и тестенини – Gotvi.mk

 28. Pingback: Посна салата со туна и компири – Gotvi.mk

 29. Pingback: Печени компири со крем сирење – Gotvi.mk

 30. Pingback: Пиле со мешан зеленчук – Gotvi.mk

 31. Pingback: Запечени компири со шунка – Gotvi.mk

 32. Pingback: Крем компир пире со лук – Gotvi.mk

 33. Pingback: Селски компири од рерна со сос од павлака и лимон – Gotvi.mk

 34. Pingback: Еве предлог за совршената вечера! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 35. Pingback: Пастармка на жар по стар манастирски рецепт – Gotvi.mk

 36. Pingback: Гордост на Балканот: Посна српска салата – Gotvi.mk

 37. Pingback: Рецепт за вкусна мимоза салата (Видео) – Gotvi.mk

 38. Pingback: Салата со прокељ: За сите љубители на зеленчук (Видео) – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*