ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крцкави од надвор, сочни и меки одвнатре. Погледнете го овој брз рецепт како да направите компири на шведски начин:

Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука

Повеќе посни и веге рецепти тука

Овој компир на шведски начин е наречен Хазелбек, во чест на ресторанот каде прв пат е зготвен, а кој го носел името Хазелбекен.

48 Коментари

 1. Pingback: Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: 10 креативни рецепти за кои ви се потребни само компири – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња на шведски начин – Gotvi.mk

 4. Pingback: Салата од млад компир и шери домати – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за најскапиот бургер во светот – Gotvi.mk

 6. Pingback: Млад компир со лукче – вистински рецепт деликатес – Gotvi.mk

 7. Pingback: Млад компир со лукче – вистински деликатес – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за потпечен полнет компир – Gotvi.mk

 9. Pingback: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири – Gotvi.mk

 10. Pingback: Бесплатни хамбургери? Би платиле ли 95 илјади денари за најскапиот бургер во светот? – Gotvi.mk

 11. Pingback: Секојдневно ги јадеме а не знаеме дека се опасни: Овие компири се штетни по здравјето – Gotvi.mk

 12. Pingback: Бакалски компир – Многу вкусно! – Gotvi.mk

 13. Pingback: Видео рецепт: Подгответе крцкав помфрит без капка масло – Gotvi.mk

 14. Pingback: ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Милион евра за оваа фотографија со компир – Еве зошто – Gotvi.mk

 15. Pingback: Викенд ручек: Крцкав помфрит од палента – нема подобро – Gotvi.mk

 16. Pingback: Летен ручек како од бајка – Gotvi.mk

 17. Pingback: Нова идеја за ручек: Три состојки за триесет минути – Gotvi.mk

 18. Pingback: Ручек идеја: Совршен и крцкав помфрит во рерна – Gotvi.mk

 19. Pingback: Одлично оди со помфрит и чипс: Пикантен и вкусен сос “Лут Гонзалес” – Gotvi.mk

 20. Pingback: Совршен сос од крем сир – одлично оди со секое јадење – Gotvi.mk

 21. Pingback: Правите прослава или журка? – еве со што да ги изненадите гостите – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Вака се прави во Данска – Со два потега излупете кило компири – Gotvi.mk

 23. Pingback: ТРИК: Излупете куп компири во БУКВАЛНО ДВА ПОТЕЗИ! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 24. Pingback: БРЗО, ЛЕСНО И ВКУСНО: Ќофте во сос од домати – Gotvi.mk

 25. Pingback: Деликатес на денот: Солен пудинг од палента и зеленчук – Gotvi.mk

 26. Pingback: ПРЕДЛОГ ЗА РУЧЕК: Сочно ќофте во зеленчук за цело семејство – Gotvi.mk

 27. Pingback: Еве како да направите ПОМФРИТ КАКО ОД МЕКДОНАЛДС! – Gotvi.mk

 28. Pingback: ВИДЕО: Идеален ручек за продолжениот викенд – децата ќе бидат најрадосни – Gotvi.mk

 29. Pingback: Рецепт за турско ќофте – Gotvi.mk

 30. Pingback: ВИДЕО: Нареди месо и зеленчук во тава – резултатот совршенство! – Gotvi.mk

 31. Pingback: Ќофте во бел сос – Gotvi.mk

 32. Pingback: БРЗ ВИКЕНД РУЧЕК: Ќофте во сос од јогурт – Gotvi.mk

 33. Pingback: Еве како да направите домашен ТАКО СОС – Gotvi.mk

 34. Pingback: КАЛОРИСКА БОМБА: Спои хамбургер и хот дог и доби… – Gotvi.mk

 35. Pingback: Рецептот за ова ќофте го погледнале 173 милиони луѓе! Еве зошто… – Gotvi.mk

 36. Pingback: ФОТО: Лепа Брена завитка 500 сарми за славата – цела естрада на гости – Gotvi.mk

 37. Pingback: Италијански ќофтиња – Gotvi.mk

 38. Pingback: Ќофте во сос од јогурт – Gotvi.mk

 39. Pingback: Топ 10 најчитани Gotvi.mk рецепти во 2016 година – Gotvi.mk

 40. Pingback: ДОМАШЕН ВКУС: Рецепт за најдобриот чипс! – Gotvi.mk

 41. Pingback: ФОТО: Ова е најтешката загатка со храна – Gotvi.mk

 42. Pingback: Не ви треба шампон – косата ќе блеска со оваа домашна смеса – Gotvi.mk

 43. Pingback: ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Кнедли од компири – Gotvi.mk

 44. Pingback: Пробајте ги највкусните ќофтиња во доматен сос (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 45. Pingback: Домашна пита со развлечени кори (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 46. Pingback: Ролат од месо: Од надвор крцкав, од внатре совршено зачинет! – Gotvi.mk

 47. Pingback: Пилешко со кокосово млеко и кари – Gotvi.mk

 48. Pingback: Свински врат во сос од рерна: Најсочното месо кое некогаш сте го пробале – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*