Диетален појадок што ќе ве држи сити

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Појадокот е најважниот оброк во текот на целиот ден. Добро избалансираниот појадок ќе успее да ве држи целосно сити дури до главниот оброк. Еве што ви е потребно:

Состојки:

 • 2 парчиња леб од експандиран ориз
 • 4 парчиња мариниран лосос
 • 2 топчиња од авокадо направени со кафена лажичка
 • салата ајсберг зачинета со сол, балсамико сос и семки од сончоглед
 • 1 крушка

Сервирајте како на фотографијата у уживајте во вашиот појадок.

Готви со љубов 🙂

138 Коментари

 1. Pingback: Јапонски специјалитет – Сашими со димен лосос – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки – Gotvi.mk

 3. Pingback: 10 „убијци“ на вишокот калории – Gotvi.mk

 4. Pingback: Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот – Gotvi.mk

 5. Pingback: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? – Gotvi.mk

 6. Pingback: Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација – Gotvi.mk

 8. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса – Gotvi.mk

 9. Pingback: Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција – Gotvi.mk

 10. Pingback: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како – Gotvi.mk

 11. Pingback: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Gotvi.mk

 12. Pingback: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот – Gotvi.mk

 13. Pingback: Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак – Gotvi.mk

 14. Pingback: ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони – Gotvi.mk

 15. Pingback: Брза диета според вашата градба на тело – Gotvi.mk

 16. Pingback: Неодолива крем салата – Gotvi.mk

 17. Pingback: Палента со кашкавал и пармезан – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток или заблуда? – Gotvi.mk

 19. Pingback: Мравки по дома? Направете природен рецепт со кој повеќе нема да ги видите – Gotvi.mk

 20. Pingback: ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен – Gotvi.mk

 21. Pingback: Со пет вкусни намирници до здраво срце – Gotvi.mk

 22. Pingback: Ослободете се од целулитот со облоги од оцет – Gotvi.mk

 23. Pingback: Броевите на овошките кои никогаш не ги приметувате – тие ни откриваат дали здраво се храниме – Gotvi.mk

 24. Pingback: Најслатко ви е јадењето навечер? Еве што смеете да јадете, а да не се здебелите – Gotvi.mk

 25. Pingback: Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе? – Gotvi.mk

 26. Pingback: Ќе се плаќа данок од 30 денари за литар газиран сок – Gotvi.mk

 27. Pingback: Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? – Gotvi.mk

 28. Pingback: Која е омилената храна на Џон Њуман? – Gotvi.mk

 29. Pingback: Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните – Gotvi.mk

 30. Pingback: Комарците бегаат од овие 3 билки – Прочитајте кои се тие – Gotvi.mk

 31. Pingback: Јадете го овој намаз 2 недели и кожата ќе ви изгледа 10 години помлада – Gotvi.mk

 32. Pingback: Поскапување на цигарите – еве која храна ќе ви помогне да се откажете од пушењето – Gotvi.mk

 33. Pingback: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија – Gotvi.mk

 34. Pingback: Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети? – Gotvi.mk

 35. Pingback: Со 4 портокали направете девет литри свеж сок – Gotvi.mk

 36. Pingback: ВИДЕО: 7 причини зошто треба да пиете сода бикарбона – Gotvi.mk

 37. Pingback: Лејди Гага – Еве го нејзиното диетално мени – Gotvi.mk

 38. Pingback: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница – Gotvi.mk

 39. Pingback: Лекот за изгореници и иритации на кожата: Веднаш купете сок од кајсија – Gotvi.mk

 40. Pingback: Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари! – Gotvi.mk

 41. Pingback: ВИДЕО: Има ли повкусно? Торта со Орео колачиња што не се пече – Gotvi.mk

 42. Pingback: Имате брадавици – Еве го лекот! – Gotvi.mk

 43. Pingback: Сјајна кожа: Една состојка од кујната го заменува млекото за лице – Gotvi.mk

 44. Pingback: ВИДЕО: „Опуштете се“ – ИКЕА се исмева со луѓето кои објавуваат храна на социјалните медиуми – Gotvi.mk

 45. Pingback: Јапонски јаболка за подобар имунитет – Gotvi.mk

 46. Pingback: ХОРОСКОП: Кое е омиленото чоколадо на секој знак – Gotvi.mk

 47. Pingback: Како да сте излегле од фризерски салон: Направете сами регенератор за коса – Gotvi.mk

 48. Pingback: Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом – Gotvi.mk

 49. Pingback: ФОТО: Јелена и Стефан го чуваат ресторанот додека Ноле е во Рио – Gotvi.mk

 50. Pingback: Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле – Gotvi.mk

 51. Pingback: ВАЖНО: Што значат бројките на тетрапак пакувањата? – Gotvi.mk

 52. Pingback: НАРЕДБА: Девојки, мора да ослабете! – Gotvi.mk

 53. Pingback: ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари – Gotvi.mk

 54. Pingback: Разладете се со диња – Еве како да ја одберете најсочната – Gotvi.mk

 55. Pingback: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење – Gotvi.mk

 56. Pingback: Рецепт кој чини 5 денари со кој ќе ги исчистите сјајните површини и стакла – Gotvi.mk

 57. Pingback: ВИДЕО: Неверојатен трик – Потемнета банана повторно доби жолта боја – Gotvi.mk

 58. Pingback: ФОТО: Која е најголемата модна утка на Ријана? – Gotvi.mk

 59. Pingback: Звучи неверојатно: Направете лимонада во рерна – Gotvi.mk

 60. Pingback: Градот прскаше против комарци, а овие инсекти бегаат од 3 билки – Gotvi.mk

 61. Pingback: Залудно потрошено време – Реклама за Кензо која не воодушевува – Gotvi.mk

 62. Pingback: ВИДЕО: Дали препишувањето на рецепти оди во минатото? 3Д печатена храна – Gotvi.mk

 63. Pingback: ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Измешајте ги овие 4 состојки и ќе ги прочистите цревата – Gotvi.mk

 64. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 65. Pingback: ФОТО: Марко Јариќ – Се разведе од Лима, се теши со најпозната старлета – Gotvi.mk

 66. Pingback: Читатели откриваат: Која е тајната за најлесно слабеење и согорување на калории? – Gotvi.mk

 67. Pingback: ВИДЕО: Викторија не била трезна кога го запознала Бекам, а еве ги нејзините тајни за шминкање – Gotvi.mk

 68. Pingback: Викендов сончево и топло, од вторник голем пад на температурите – Gotvi.mk

 69. Pingback: Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија – Gotvi.mk

 70. Pingback: ФОТО: Бред Пит направил вистински хаос на траект во Хрватска – Gotvi.mk

 71. Pingback: Не знаете како да ги исчистите садовите? Со овој трик ќе бидат како нови! – Gotvi.mk

 72. Pingback: Направете го ова пред спиење и веќе нема да имате проблеми со килограмите – Gotvi.mk

 73. Pingback: Веќе никогаш нема да ставате парче лимон во пијалакот! – Gotvi.mk

 74. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 75. Pingback: ВИДЕО: Ги фати земјотресот среде маркет во Скопје… – Gotvi.mk

 76. Pingback: ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Колку време траел катастрофалниот земјотрес во 1963 година – Gotvi.mk

 77. Pingback: ВИДЕО: Анџелина Џоли во посета на бегалски камп во Јордан – Gotvi.mk

 78. Pingback: Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 79. Pingback: Според сеизмолозите вака не треба да се однесувате за време на земјотрес (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 80. Pingback: ВИДЕО: Човекот кој тврди дека го предвидел земјотресот во Скопје – Gotvi.mk

 81. Pingback: ЧИСТАЧ НА ЦРНИОТ ДРОБ: Еликсир од 2 состојки кој подмладува и ги отстранува токсините! – Gotvi.mk

 82. Pingback: Постои трик со кој ќе го омекнете тврдото месо – Еве го – Gotvi.mk

 83. Pingback: Дали знаевте дека ЛИМОНОТ е поефикасен од никотински фластери за одвикнување од пушење? – Gotvi.mk

 84. Pingback: Македонија на 98 место според загрозеноста од природни катастрофи – Gotvi.mk

 85. Pingback: ИНФО ОД СЕИЗМОЛОЗИТЕ: Се смирува тлото под Скопје – Gotvi.mk

 86. Pingback: Јапонската тајна за младост: Оваа маска ги брише годините од лицето – Gotvi.mk

 87. Pingback: ФОТО: Адријана Лима уште посекси кога вежба – Gotvi.mk

 88. Pingback: Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот – Gotvi.mk

 89. Pingback: (ФОТО) Бред е сингл – Норвешката авиокомпанија со одлична реклама – Gotvi.mk

 90. Pingback: Лимонада со мед – Најдобра напивка за почеток на денот – Gotvi.mk

 91. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 92. Pingback: Овој витамин е спасот: Еве што да правите наместо да се изгладнувате со диети – Gotvi.mk

 93. Pingback: СУПЕРНАМИРНИЦИ за подобро памтење и концентрација – Gotvi.mk

 94. Pingback: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) – Gotvi.mk

 95. Pingback: Есенска маска за кожата: Отстранете ги брчките со оваа магична овошка – Gotvi.mk

 96. Pingback: Фантастичен трик за отстранување на лошиот здив од лук! – Gotvi.mk

 97. Pingback: 139 Евра за повратен авио билет од Скопје до 17 дестинации во Европа – Gotvi.mk

 98. Pingback: ЛОШИТЕ МИРИЗБИ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ: Трик со лимон кој ќе ви го олесни секојдневието – Gotvi.mk

 99. Pingback: Сеизмолози: По силните земјотрес во Италија, може да се стресат Македонија и регионот – Gotvi.mk

 100. Pingback: Овој природен лек помага во спречување болести и го зајакнува организмот – Gotvi.mk

 101. Pingback: Чоколаден чизкејк од 3 состојки! – Gotvi.mk

 102. Pingback: ВИДЕО: Крцкави однадвор, меки одвнатре – највкусните компири – Gotvi.mk

 103. Pingback: Јадете буквално се а слабеете – што е тајната на хроно исхраната? – Gotvi.mk

 104. Pingback: Најбрзите и највкусни топчиња со рум (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 105. Pingback: Зелениот сок на Доктор Оз – еликсир за секој орган – Gotvi.mk

 106. Pingback: Џесика Алба откри како косата и е како свила – и вие го имате ова дома! – Gotvi.mk

 107. Pingback: ЕВТИНО А НЕВЕРОЈАТНО: Новогодишна декорација од неколку портокали – Gotvi.mk

 108. Pingback: ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Почнува зимата – што не чека? – Gotvi.mk

 109. Pingback: ВИДЕО: Сос за тестенини каков што не сте пробале – Gotvi.mk

 110. Pingback: ФОТО+ВИДЕО: Мекдоналдс отвори ресторан во Ватикан – Gotvi.mk

 111. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 112. Pingback: Само пашканатот го има овој алкалоид во себе – еве како помага – Gotvi.mk

 113. Pingback: Пудинг-бомбици: Ова сигурно не сте го пробале – Gotvi.mk

 114. Pingback: ВИДЕО: Свари компири па ги исуши на крпа – доби деликатес – Gotvi.mk

 115. Pingback: ВО ЖИВО: Погледнете како вее снег во центарот на Солун – Gotvi.mk

 116. Pingback: Спас за менструалните болки на жените: Јадете ја оваа намирница за здравје – Gotvi.mk

 117. Pingback: Сигурно не знаевте дека ова можете да го направите со јаболка! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 118. Pingback: ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната – Gotvi.mk

 119. Pingback: Денес е традиција но еве како почнало: Зошто има вдлабнатина на вината? – Gotvi.mk

 120. Pingback: ВИДЕО: Му даде на детето јајце, а тоа сите ги изненади – мора да погледнете – Gotvi.mk

 121. Pingback: БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Рецепт за вкусно домашно чоколадо – Gotvi.mk

 122. Pingback: Што се случува во вашиот организам кога ќе ги оставите цигарите?! – Gotvi.mk

 123. Pingback: ВИДЕО: Отворете пиво со краставица – видео кое го насмеа светот – Gotvi.mk

 124. Pingback: Македонија во жолта фаза – рекордно ниски температури – Gotvi.mk

 125. Pingback: ВИДЕО: Пресече кромид па го наполни со месо – го доби ова – Gotvi.mk

 126. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ги стави тестенините во спанаќ – го доби ова – Gotvi.mk

 127. Pingback: Зеленчук кој лечи се – листовите се уште поздрави а ги фрламе – Gotvi.mk

 128. Pingback: ФОТО: Брза Кујна од друг агол – погледнете ја забавата зад камерите – Gotvi.mk

 129. Pingback: ВИДЕО: Вака Лила Филиповска пие кафе – Gotvi.mk

 130. Pingback: ВИДЕО: Доста е од месо, компир и тестенини – за деликатес ви се потребни само моркови – Gotvi.mk

 131. Pingback: Природна маска за лифтинг на лице: Збогум на годините   – Gotvi.mk

 132. Pingback: ВИДЕО: Ако лимонот имаше уста – урнебес – Gotvi.mk

 133. Pingback: Временска за цел февруари – Пресврт со температурите – Gotvi.mk

 134. Pingback: “Лудо тесто” – веднаш нараснува и со него се е вкусно – Gotvi.mk

 135. Pingback: ВИДЕО: Погледнете со каква торта Емина му посака “Среќен роденден” на синчето – Gotvi.mk

 136. Pingback:   Цел живот готвиме а не сме се сетиле: Направете ролнички од шпагети – Gotvi.mk

 137. Pingback: Како да се ослободите од салото на стомакот – За тенок струк следете ги овие совети – Gotvi.mk

 138. Pingback: Уловено кучето кое вчера напаѓаше деца низ Скопје – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*